Tüm Saç Renkleri

Saçları Yıpratmadan Saç Rengi Nasıl Açılır?

Sevdiklerinizle Paylaşın

Saçlarınız solgun ve yıpranmışsa saç renginizi değiştirmek uğruna saçlarınızı yakmayın!!

Daha önce saç renginizi sarı bir tona boyadınız ama beğenmediniz tekrar koyu bir renge mi boyadınız? Ve bu durumdan da sıkılıp tekrar mı açtırmak istiyorsunuz? Ya da saçlarınızı ilk defa mı açtıracaksınız?

Saçları Yakmadan açmak

Oksidan ile saç açmak ( Karamel tonlar / Kahverengi saçlar / Kızıl ve Bakır tonları için tercih edilebilir )

Oksidan ile açılan saçlar saçınızı tam anlamı ile açmaz. Saçlarınız turuncu ya da karamel olabilir.

Oksidan ve Peroksit nedir saç açma işleminde nasıl uygulanır? Bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Nasıl Yapılır: Boyalarla satılan oksidanlar kullanılabilir. Oksidan Losyonları saçınıza sürüp güneşte beklemeniz kesinlikle kesin sonuç verir. Ayrıca saçınıza sürüp denize veya havuza da gidebilirsiniz hatta bu yöntem daha etkili olcaktır. Oksidan asla saçınızı yakmaz. Saç renginiz turuncu ya da kızıla yakın bir renk çıkarsa küllü sarı bir saç boyası ile boyayabilirsiniz. Böylece turunculuklar azalır.

Önemli: Saçlarınızdaki turunculuğu almak için en başarılı saç boyası olan İgora Royal Saç saç boyalarını kullanmanızı öneririm. örneğin: 9/5.1 Küllü sarı , 0.22 Turuncu azaltıcı

Olaplex Ürünleri Kullanmak

Saç açıcı yani Oryal / Blonder gibi ürünler kullanacaksanız Olaplex gibi saç onarıcı krem ve kitleri kullanmanız gerekebilir. Özellikle saçlarınız çok yıprandıysa bu tarz koruyucu ve önleyici kremler ve kitler kullanmanız çok önemlidir. #hindistanceviziyağı  her ne kadar etkili oluyor denilse de yıpranmış saçlarda bu etkiyi yaratmadığını belirtelim.

Önemli: Saçlarınızı açarken Olaplex ürünlerini nasıl kullanacağınızı öğrenmek için ilgili konumuzu ziyaret edebilirsiniz. Yine saçlarınızı açmadan önce yıpranan saçları güçlendirmek ve saçlarınızın yanmasını önlemek için de Olaplex 5 numaralı saç kremi ürünü hakkında yazımızı okuyabilirsiniz.

Naz Kaya

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Naz Kaya
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

12 thoughts on “Saçları Yıpratmadan Saç Rengi Nasıl Açılır?

 1. 3yıldır saçlarım kızıl bir kere saçımı açtırmıştım fakat saçlarım kıvırcık ve ince telli çok yıprandı uzun zamandır sadece evde kendim boyuyorum fakat açık bir kızıl isitiyorum tabi saçlarımı yıprattığı için kuaförde açtırmak istemiyorum,hala saçlarımın ucunda açıcı kullanılan saçım duruyor.ben şimdi saçımı yıpratmadan nasıl açabilirim?

 2. merhaba saçlarım platin röfleli idi ben kendim küllü sarı boya alarak saçlarımı boyadım ama yeşillendi ne yapmam gerekiyor.

  1. Sarı istiyorsanız altın sarısı daha koyu bir ton içinse kumral saç boyası kullanmalısınız.

 3. Boyalardan çıkan oksidasyon kremini nasil kullanabilirim ve ne kadar sacimda durmali esmer oldugum icin fazla acik renk istemiyorum simdiden tesekkurler

  1. %2o oranı idealdir. Tabi olması gereken saç tonu önemli burada. %40 ve %50 oranları saçı yakabilir. Sadece progesyonel kuaförler tarafından uygulanmalıdır. Sevgiler.

 4. Mrb saçlarınım koyu kahve kestane rengine yakın bi renk . Bn ise ustler açık uçlar platin sarısı istiyorum . Saçımı açmadan bu işlemi uygulayamam sanırım. Saçlarımı yakmadan rwngini nasıl açabilirim açarsam istediğim sonucu alabişirmiyim acaba tşkler .

  1. platin rengi için oksidan kullanman gerekir ki %40 ları bir bir iki açma seansından sonra anca iyice açabilirsin. bunu evde denemeni önermem, saçını yakma ihtimalin yüksek kaldı ki istediğin tonları elde etmek için kuaförler bile saçlarınızı yakıyor maalesef.

 5. %2o oranı idealdir. Tabi olması gereken saç tonu önemli burada. %40 ve %50 oranları saçı yakabilir. Sadece progesyonel kuaförler tarafından uygulanmalıdır. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir