Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Kumral Saç Rengi Tonları – Modelleri ve Boyalar

Kumral saç rengi özellikle soğuk cilt alt tonu olan kadınlara en çok yakışan saç rengidir. O kadar etkili bir renktir ki doğal saç rengini en iyi şekilde yansıtan saç rengi kumral saç rengi tonlarıdır.

Kumral kelime anlamı olarak: saçlarında açık renklerin yanında ( koyu sarı, sarı gibi içerinde kül rengi olarak adlandırabileceğimiz Gri ve kahverengi saç renklerinin yoğun şekilde var olmasını ifade ederi.

Köpek Dünyası

Son Güncelleme: 24.07.2019

Bebeklerde doğal Altın sarısı saç rengi ve Kumral

Sarı saçlı olan bebekler özellikle Türkiye’de yaşları ilerledikçe daha koyu kumral saç tonlarına doğru saç renginde değişim gösterirler. 2-4 yaşlarına kadar bebek sarısı, 4-7 yaş arasında bebek kumralı 7 yaşından 14 yaşına kadar açık kumral ve sonrasında da koyu kumral saç rengine doğru koyulaşır.

Doğal kumral saç rengi

Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kumsal saç rengi soğuk bir renktir. Küllü ton olarak da nitelendirebiliriz. Küllü saç renkleri ve Kumral saç rengi en çok sıcak cilt alt tonu olan kadınlara yakışır.

Cilt alt tonunuzu bilmiyorsanız belirlemek için hazırladığımız konuya bakmanızı öneriyorum.

Beyaz tenli ve sıcak alt tonu olan kadınlara yakışan bir saç rengidir.

Buğday tenli olan kadınlarda notr cilt alt tonu, sıcak alt tonu olan kadınlarda yakışan bir saç rengidir.

Esmer tenli kadınlarda yine cilt alt tonu belirleyicidir. Sıcak cilt alt tonu olan kadınlar kumral saç rengini kullanabilir.

Yaş Aralığı Hangi Yaşlarda İdeal?

Bu saç rengi doğal bir saç rengi olduğu için ten renginize uyumlu olduğu her yaş aralığında kullanılabilir. Saçlarını doğal renkte kullanmak isteyen kadınlar saçlarında beyazlar çıkana kadar bu saç rengini kullanabilir. En ideal ve en çok yakışan yaş aralığı ise 16-25 yaş arasındadır.

Kumral Saç Rengi Tonları Nelerdir?

Doğal bebek kumralı : 2-8 yaş arasında var olan kumral saç rengidir.

Açık Kumral: Genellikle Avrupa – Amerika’daki kadınların doğal saç rengi açık kumral ( Koyu sarı diyenler de oluyor ) tonlarındadır.

Koyu Kumral: Türkiye’de en çok görülen doğal saç renklerinden birisidir. Genellikle sarı saçlı olan kız çocukları büyükçe koyu renkli saçlara dönüşür.

Evde Kumral Saç Rengini Nasıl Elde Edebiliriz.

Saçlarınızı kumral saç boyası haline getirmek için önceki saç renginizin ne renk olduğu çok önemli.

Koyu saçlarda: Saçlarınız koyu ve koyu kahverengi saç rengi ise iki yöntemde saçlarınızı istediğiniz kumral saç rengine boyayabilirsiniz.

Saçlarınızı açarak: Saçlarınızı oryal + Oksidan ile açarak ( Saç açıcı kremler , jeller de olabilir) Saçlarınızı açık turuncu rengine dönüştürmeniz gerekir.Sonrasında istediğiniz kumral saç rengine boyayabilirsiniz.

Saçlarınızı saç boyası ile 2-3 kere boyayarak ( 2-3 ayda ) : Bu yöntemde istediğiniz kumral saç rengini 1 yada 2 ton daha açık tonunu seçmeniz gerekir. Örneğin 7.1 saç rengini elde etmek istiyorsanız 8.1 saç boyasını kullanabilirsiniz. Saçlarınız yarım ton kadar açılacaktır. Bir kaç boyamada ( Arada 1-2 ay bekleyin ) saçlarınız istediğiniz saç rengine gelir.

Saçlarınızda Yeşillenme olursa: Saçlarınızda kızıl pigmentler yoksa saçlarınız yeşillenebilir. Bunun için de Saçlardaki Yeşillik Nasıl Gider? bu konumuzu okuyunuz.

Açık Kumral

Bu konuda farklı tonlarda saç renklerini ileteceğim. Bazı renk tonlarında ana saç rengi ve saç dipleri kumral olduğu için bu konuda kumral tonu olarak eklenmiştir. Örneğin aşağıdaki saç rengi dore ışıltılı ancak kumral ( yani kahverenginin açılmış gri tonlarını barındırdığı için altın kumral saç rengi diyebiliriz.

Açık kumral saç boyaları: Loreal 6.13, Kumral Küllü 7,1 saç boyası ile son derece güzel kumsal saç renkleri elde edebilirsiniz. Açık kahverengi ağırlıklı küllü bir saç boyasıdır. Loreal saç rengi kataloğundan diğer kumral saç boyalarına bakabilirsiniz.

Daha açık bir kumral saç rengi için ise Loreal markasının Kumral 7.0 saç boyasını tercih edebilirsiniz.

Doğal Kumral Saç Renkleri

Doğal kumral saç renkleri genellikle Slav ırklarında, Avrupa ve Amerika’da rastlanmaktadır. Doğal kumral saç renklerinde kahverengi ve kumral tonlar birlikte karışık halde bulunabilmektedir.

Doğal kumral saç rengi genellikle bebeklikte saçları sarı olan kadınlarda yaygın olarak ve doğal bir şekilde bulunur.

Bu saç rengini elde etmek için Neva Color Saç boyasından 7 Numaralı kumral saç boyasını tercih edebilirsiniz.

Soğuk Kumral Saç Rengi

Soğuk Kumral saç rengi gerçekten son derece güzel bir saç rengidir. Genellikle kadınlar bu saç rengini elde etmeyi çok ister. Koyu kahverengi saçları olanlar için elde etmesi en kolay saç renklerindendir.

Yapmanız gereken İgora Royal 8.2 / 7.2 Gibi saç boyaları ile boyadığınız zaman saçlarınız hem daha koyu hem de soğuk kumral saç rengine yakın bir saç elde edebilirsiniz.

Kumral Kahve Saç Rengi

İçerisinde daha çok kahverengi barındıran ama aynı zamanda da küllü kumral tonlarını da barındıran nispeten içerisinde dorelik ( altın sarı ) yansımalar da bulunan bir saç rengidir. Genellikle Avrupa ve Amerika’da doğal saç renkleri bu tonlardadır.

Kumral Dore Sarı Saç Rengi Tonu

Koyu sarı olarak da adlandırılabilen bir saç rengidir. 8.1 saç boyaları ile genellikle bu saç rengini elde edebilirsiniz. Saçlarınız zaten kumral tonlarda ise bu saç rengini evde elde etmeniz son derece kolay olacaktır.

Ballı – Bal Köpüğü Kumral

Kumral saç rengine / Bal köpüğü saçlar krepe balyaj ile yada saçlarının bir kısmına boyanarak elde edilebilir.

Saçlarınız kumral ise saçlarınızı balköpüğü saç rengine boyayarak da aşağıdaki örneklerde verdiğim gibi son derece güzel ballı – bal köpüğü saç renkleri elde edebilirsiniz.

Kumral Saça Ombre Modelleri

Son yıllarda moda olan ve hemen hemen tüm bayanların en beğendiği saç boyama yöntemlerinden olan Ombre, saçlarının tamamını boyamak istemeyenlerin tercih ettiği en popüler saç boyama uygulamasıdır. Saçların dip kısımlarının koyu, uç kısımlarının ton ton açığa dönüştüğü bu ışıltılar saçlarının güneşten açılmış gibi doğal durmasını sağlar. Her saç rengine uygulanabilen ombre modeli, kumral saçlarda çok daha kolay yapılabiliyor. Çünkü ombre işlemine en yatkın, her saç tonuna uyum sağlayan, en doğal saç rengi kumral saç rengidir. Doğru renklendirme uygulamasıyla, kahverengi saçları hiç olmadığı kadar göz alıcı ve ışıltılı yapan Ombre Renkleri ile sizde bambaşka bir hava yakalamak istiyorsanız Kumral saç rengine uygulanabilecek Ombre Renkleri makalemizi dikkatle okuyunuz.

Kumral ve Karamel Ombre

Son yılların en popüler renklerinden Karamel tonlarda ombre, kahverengi saçlara en yakışan ombre stillerinden. Bu parlak bir görünüm ve tatlı ışıltılar dalgalı doğal bırakılmış saçlar ile muhteşem duracaktır.

Kumral saç ve Bronde

Saçımı hangi renge boyatsam diye düşünüp, sarının sıcaklığı ve kahvenin rahatlığından vazgeçmek istemeyenlerdenseniz sarının en doğal en yumuşak tonu brondeyi deneyebilirsiniz. Sarı ve kumral tonların birleşiminden oluşan Bronde rengi, doğal kahve saçlarına boyut kazandırmak için idealdir!

Bakır Kumral Ombre

Parlak bakır, kızıl renginde bulunan hafif ışıltılar kahve saç renklerine yakışan ombre görünümlerinden. Hem daha sağlıklı hem de ışıltılı gösterecek bakır ombre bizce çok çekici ve havalı!

Kumral Saçlarda Balyaj Uygulaması

Günümüzde hala popülerliğini koruyan, 70’li yıllarda Fransız kuaförler tarafından keşfedilen balyaj, saçların tıpkı güneş ışığında saatlerce kalmış gibi güneş gölgeli, doğal yansımaları olan bir görünüm veriyor.

Kumral saçlarda Sarı Ombre

Küllü sarı tonlarında balyajlar kahve saçlara sanki güneşten açılmış bir görünüm verirken mükemmel bir parlaklık da katacaktır.

Kumral saç Rengi ve Bal Rengi Balyaj Uygulaması

Kumral Saçlarına bal rengi balyaj deneyerek sıcak, parlak, canlı görünüm elde ederken, tüm gözleri üzerinde toplayabilirsin!

Kız Çocuklarında Doğal Kumral Saç

İşte bebek kumral saç renginin gerçek doğal saç rengi.

Saç Boyaları – Evde Saç rengi Elde etmek için

Bu saç rengini saçlarınız kahverengi ise çok açık küllü sarı ile 1 yada 2 boyamada elde edebilirsiniz. Bu saç rengini esmer hanımlara asla önermiyorum. Beyaz tenli yada buğday tenliyseniz hiç düşünmeden boyatabilirsiniz.

Avon 8.1 Küllü açık sarı saç rengi

Loreal – Kumral 7

6.1 Açık küllü kumral saç rengi

Yazar Hakkında
Toplam 5634 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Rehber: Bebek Kumralı Saç Rengi
Kumral’dan Doğal Sarıya Geçiş (Altın Işıltılı)
Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Çerçeve Ombre Modelleri- (sombre)

Yorumlar (57 yorum)
damla
damla Cevapla
- 13:07

image 4 of 14 acık kumraldakı sac rengı sızce bana yakısır mı ben beyaz tenlıyım ve sacımı kumrala boyatıp balyaj attırmak ıstıyorum aralara… bana yardımcı olabılırmısınız sac rengı konusunda.

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 22:45

  Tam olarak hangi saç renginden bahsediyorsunuz Damla Hanım lütfen konuya yorum yaparmısınız size o şekilde daha iyi yardımcı olabiliriz.

damla
damla Cevapla
- 22:34

acık kumralda 4.sıradakı rengi merak ettım bana yakısıp yakısmıcanı…

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 23:02

  Merhaba Merve ten ve doğal saç rengini öğrenebilir miyim?

merve
merve Cevapla
- 20:21

ben beyaz tenlıyım ve sacım koyu kestane suratım hafifi çiller var bırde..

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 23:26

  Merhaba Merve beyaz tenli olduğun için küllü tonlar yerine daha sıcak renkleri tercih etmeni öneririm örneğin kumral üzerine küllü sarı balyaj yerine altın sarısı balyaj attırabilirsiniz.

merve
merve Cevapla
- 21:06

tesekkurler kumral yakısır yanı bana:))

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 20:56

  Merve Hanım beyaz tenli olduğunuzdan kumral saç renginin size yakışacağını düşünüyorum 🙂

Alya Arin
Alya Arin Cevapla
- 01:01

Merhaba beyaz tenli (baya beyaz) ve bal sarısı-ela renkli gözlüyüm. Çok hafif belli belirsiz güneş lekelerim var bir tek güneşte belli oluyor çil gibi gözüküyor. Saçlarımın kendisi zaten sarı-kumral bana ne tür saç rengi yakışır.

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 19:45

  Merhaba Alya Hanım rica etsem https://www.facebook.com/naz.kaya.50?ref=tn_tnmn facebook adresime bir fotoğrafınızı atarmısnız sorunuzla birlikte bu şekilde hangi rengin daha çok yakışabileceğine daha doğru bir şekilde karar vermiş olurum.

   Alya Arin
   Alya Arin Cevapla
   - 01:44

   naz hanim ben facebook adresinize fotomla beraber bir mesaj attım ama diğer mesajlarınıza düştü doğal olarak. ayrıca neden burda tarifime uyarak yapamadığınızı merak ettim 🙂

    Naz Kaya
    Naz Kaya Cevapla
    - 10:22

    Merhaba Alya öncelikle seni görerek sana öneride bulunmak istedim çünkü kendini tanımladığın cümlen seninle ilgili kolayca tahminde bulunmamı kısıtlıyordu. Ayrıca bunun kötü bir yanı olduğunu düşünmeden sana daha iyi yardımcı olabilmek en doğru seçimi yapmanı sağlamak için bu yolu seçtim. bu arada fotoğraflarına bakarak sana en çok yakışacak rengin küllü kumral olduğunu buradan da söylemek istiyorum. Eğer çok istersen küllü kumral üzerine küllü sarı balyajda attırabilirsin.

ekin
ekin Cevapla
- 14:28

merhaba .ben buğday tenli ve kumral saçlıyım.ve saçıma gölge attırmayı düşünüyorum ne tür bir renk denemeliyim?

fidan
fidan Cevapla
- 16:22

merhaba. Ben esmer tenliyim ve saçımı boyatmak istiyorum bana saç rengi önerir misiniz ..tşklerr.

fidan
fidan Cevapla
- 16:26

http://img2.imageshack.us/img2/3089/30871398624278684800223.jpg saç rengim bunun aynısı ben kumral veya küllü saç tonları arasında kaldım bana yardım eder misiniz :)))

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 10:15

  Merhaba Fidan Hanım esmer tenli olduğunuz için size önerim küllü kumral saç rengi olacaktır. hem bu yılın trend rengi hem de esmer tenli olduğunuzdan ten renginizi geri plana atmadan doğal bir kumral tonu olarak son derece hoş görünebilir.

fulya
fulya Cevapla
- 14:14

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ6VyW76QNTPCziOVJzjgPFWYAPuiSEdLnWmD1eYFNtiYk8n7ey merhaba naz hanım çağla şikelin bu saç renginin adı nedir acaba bu renge nasıl ulaşabilirim teşekkürler..

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 22:01

  Merhaba Fulya Hanım gönderdiğiniz saç rengi küllü koyu sarıdır. Zaten Çağla Şikelin kendi saç rengi de küllü koyu sarı.

   sariye
   sariye Cevapla
   - 11:26

   merhaba ben esmer tenliyim acaba nasıl bir saçımı ne renge boyamalıyom

    Naz Kaya
    Naz Kaya Cevapla
    - 09:16

    Merhaba Sariye esmer tenli olduğundan sana küllü tonları, kahve ve kumral tonlarını önerebilirim. Ama kesinlikle saçlarını sıcak tonlara boyatma(karamel, kızıl, balköpüğü.. gibi)

kubra
kubra Cevapla
- 19:26

naz hanim merhaba ben kuafore sacimi kumral yapmasini soyledim ancak o saclarimi actiktan sonra rengi koyultamadi ustune boyaman lazim ayni tonu 7 numara ile surekli dedi benim sacimin biraz aciliyeti var elimde 7 ile 7.1 var sizce karistirip boyasam etkili olur mu.bir de saclarimi guclendirecek bir oneriniz var mi

deniz
deniz Cevapla
- 17:34

iyi günler naz hanım http://lolobu.com/img/lookbook/large/e8905b7ee850fc665de5f747b88dc1be3401f312.jpg bu saç renginin adı nedir bu renge nasıl ulaşabilirim acaba ?

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 09:14

  Merhaba Deniz Hanım linkteki saç rengi koyu kumral üzerine altın sarısı balyajdır.

meltem
meltem Cevapla
- 19:57

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRaaBIKZpAhHn6u9QwAFRFk_3LQ0QtCi5GL1NFy4SjFE2FYP-7S merhaba naz hanım fotoğraftaki renge nasıl ulaşabilirim acaba ??

sibel
sibel Cevapla
- 18:35

Merhaba,saçlarımı kuaförde açtırıp kendi aldığım palette nin altın parıltılı toffee rengine boyattım fakat içinde dorelik mevcutmuş ben bu kadar beklemiyodum,saçlarım dore sarı,turuncu arası açık ve çiğ bi renk oldu,3 hafta sonra kumrala boyayarak turunculuğu kapatırız dedi önce küllü kumral boyarım dedi sonra 7.3 ü önerdi onda da dorelik mevcutmuş istemedim en son düz numara 7 ye boyadı fakat alt boyadan olsa gerek tam kumral gibi değil ve koyu geldi bana fındık kabuğu gibi boya aktıkça alttaki boya ışıltıları var dore gibi,ben saçımı açık kumral istiyorum ama kızıllık barındırmayan sarıya yansımalı sizce ne yapmam lazım?

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 19:52

  Merhaba Sibel Hanım şuna saçlarınızı küllü sarı saç boyası içine yarım tüp açık küllü kumral saç boyası karıştırarak önce uçlara 10 dk sonra tüm saç uygulayarak toplamda 20-25 dk bekleyiniz.

sibel
sibel Cevapla
- 23:46

Naz hn. dipler daha koyu duruyo boyalı hali ortalar daha açık,yinede uçlardan mı başlamalıyım boyamaya?

ebru
ebru Cevapla
- 13:32

Meraba naz hnm ben esmer bi bayanim suanki sacim dipler acik kahve uclar koyu kumral bana resimde 11 of 20 yakisirmi yada acik kullu kumral yapmak istiyorum nasil yapabilirim yardimci olurmusunuz

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 11:38

  Merhaba Ebru Hanım lütfen konuya yorum yapınız incelemek istediğiniz konuya tıklayın.

ebru
ebru Cevapla
- 13:33

Acil cvp verrseniz cok sevinirim lutfen bans yardımcı olurmusunz

yasemin
yasemin Cevapla
- 21:06

Yardim istiyorummmmm:( saclarim kizil acik kullu kumral yapmak istiyorum donebilirmiyim

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 19:40

  Merhaba Yasemin Hanım küllü sarı saç boyasının içine yarım tüp küllü kumral karıştırarak elde ettiğiniz saç boyası ile saçlarınızı boyamanızı öneriyorum. Saçlarınızdaki kızıl tonu alır ama yeterli olmayacaktır. Kızıl saç rengi kolay değişebilen bir renk olmadığından evde boyamalarda istenen sonuç genelde elde edilemiyor.

sema
sema Cevapla
- 16:19

ben beyaz tenliyim saçlarımın üst kısmı açık bakır renginde alt taraf daha koyu açık kumral olması için hangi renge boyamalıyım

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 22:54

  Sema Hanım küllü kumral saç boyası içine yarım tüp küllü sarı karıştırarak elde ettiğiniz saç boyası ile saçlarınızı boyamanız gerekiyor.

Ümran aydın
Ümran aydın Cevapla
- 12:06

Slm koyu buğday tenliyim sacimin rengi köyü kahve boyamak istiyorum ne renk tavsiye edersiniz boya markasi da istiyorum

  admin
  admin Cevapla
  - 17:40

  orjinal rengin nedir canım. Palette kullanabilirsin.

Pingback: 2013 küllü kumral saç rengi ve modelleri | Bakımlı Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara