Tüm Saç Renkleri


diş beyazlatma yöntemleri

Tesettür Giyimde Renk Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Tesettür giyim son yıllarda gelişerek dar kalıplarından kurtuldu. Fakat seçenekler artınca kafa karışıklıkları da ortaya çıktı. Giyilen kıyafetlerin uyumuna dikkat edilmesi gerekli hale geldi.

İlk olarak renkleri tanıyarak başlayalım.

Kırmızı, turuncu ve sarı gibi farkedilen ve abartıya kaçıldığında göze batan sıcak renkler ve mavi, yeşil ve mor gibi rahatlatıp, huzur veren soğuk renkler olarak ikiye ayırabiliriz.

Krem rengi, kahverengi ve bej gibi nötr renklerde vardır.

Birbirine yakın ya da birbirinin kontrastı renklerle kombinler yapabilirsiniz.

modanisa Elbise tesettür

Baskın Renkleri Yumuşatmak

Baskın renkteki kıyafetlerinizi aynı rengin uçuk tonlarıyla kombinleyebilirsiniz. Örneğin; parlak sarı bir tuniğin altına uçuk sarı tonlarında bir etek giymek tuniğin daha çok dikkat çekmemesini sağlar.

Birbirine Yakın Renkleri Kombinlemek

Kıyafetlerinizi kombinlerken birden fazla parça kullanacaksanız hepsinin ya aynı renkte ya da o rengin bariz farklı tonları olması gerekir. Beyaz bir tuniğin altına kırık beyaz bir etek giyildiğinde renkler uydurulmaya çalışılmaz ama başarısız olunmuş gibi durur.

Tesettür Kumaş Seçimi

Kullanılan Rengin Sayısı

Esas kıyafetlerdeki renk sayısı zarif bir görünüm için 3ü geçmemeli. Eşarp renginiz ise kıyafetlerinize göre daha az renkli ya da düz renk olsun.

Ortama Uygun Renk Seçimi

Resmi ortamlarda siyah ve beyazın birleşimi tercih edilse de bu kombini renkli bir eşarpla tamamlayabilirsiniz.

Arkadaş ortamları, komşu gezileri gibi yerlere giderken canlı renkleri tercih edin.

Ten rengi ve tesettür kap

Ten Renginize Uygun Renkleri Bulmak Önemli

Ten renginize uygun bir kıyafet bulmak için aynanın karşısına geçerek deneme yapabilirsiniz. Yüzünüz aydınlık görünüyorsa o sizin renginizdir.

Aksesuarlarda Renk Seçimi

Çanta ve ayakkabıda uyumu yakalamak önemlidir. Aynı renk olmasalar dahi aynı rengin tonu olmalarını öneririz. Çantanız kombininizdeki diğer renklerle uyumlu olabileceği gibi en dikkat çeken parça olması için canlı renklerde tercih edebilirsiniz. Sıra geldi takılara. Eğer koyu renk bir kombin yaptıysanız aksesuarınız canlı renk olabilir ancak canlı renklerde kombin yaptıysanız aksesuarınızın kıyafetinizle rekabet etmemesi için sadece bir seçim yapmalısınız.

Yazar Hakkında
Toplam 5370 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
2020 Tesettür Nikah Elbiseleri
Tesettür Abiye Elbiselerde 2020 Modelleri
Tesettür Gelin Başı Modelleri 2020
Özel Günlerde Giyebileceğiniz Tesettür Elbise Modelleri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara