Tüm Saç Renkleri


diş beyazlatma yöntemleri

Minoksidil (Minoxidil) Nedir? Kullanıcı Yorumları

Minoksidil (ingilizce adı ile Minoxidil) kalp ve damar sorunu yaşayan ( hipertansiyon ilacı olarak ) hastalarda kullanılan bir ilaçken, hastalarda saç kıllarının çıkması ve kel olan hastalarda saç çıkmasının gözlenmesi ile ( saç sorunları – ve kellik ) bu sektörde kullanılmaya başlanan etkin maddedir.

Geliştirici fitma rogaine ismini verdikleri ilaç ile birlikte saçlarda uygulanmaya başlanıyor ve dht hormonunun etkisiyle tüy haline gelmeye başlayan saçlar eski haline getirilmeye çalışılmaktadır.

Etkisi ve Özelliği

Özellikle retinoik asit ile kullanıldığında ön ve şakak bölgelerinde de çok iyi sonuçlar vermektedir. Damar genişletici özelliği bulunan fda onaylı topikal olarak kullanılabilen tek maddedir.

Yan etki olarak;  perikardiyal efüzyon  ‘a neden olduğu bildirilmiştir. ( çeşitli nedenlerle perikard boşluğunda sıvı birikmesi olarak tanımlanır. )

Fiyatı

Öncelikle fiyatının 2019 yılı itibarı ile 79 tl olduğunu belirtelim. Ayrıca piyasada minoxil ile minoxidil  adında iki farklı ürün vardır. Sadece marka farklılığı olduğu söyleniyor.

Kalıcı Etkisi Yok

Aslında en önemli özelliğinin ( Negatif bir durum ) kalıcı olmadığını söylememiz gerekmete. Yani ürünü bıraktığınız anca saçlarınız tekrar dökülmeye başlayacaktır.

Kullanıcı Yorumları

iktidarsızlık gibi bir yan etkisi olan minoxidi değil propecia‘dır.

https://eksisozluk.com/entry/11718986

patentinin süresi bittiği için rogain, regain gibi markalar dışında da bulunabilen losyondur. yurtdışında minoxidil olarak eczacılardan istenerek iletişim hızlandırılabilir. fda tarafından saç çıkarma özelliği kabul edilen iki ilaçtan biridir.

https://eksisozluk.com/entry/14362688

Minoxil piyasa adıyla ülkemizde de artık bulunan androjenik saç dökülmesinde piyasadaki diğer tüm saç ürünlerinin aksine tibbi etkisi kanıtlanmiş iki ilaçtan biridir. diğer ilaç ise finasterid etken maddeli propeciadır. propecianın aksine lokal olarak uygulandığından minimal yan etkileri vardır. pratikte iki ilaç birlikte kullanıldığında en etkili sonuçlar elde edilir ama tek başına minoxil ile de olumlu sonuçlar mümkündür. kadınlar için %2 lik, erkekler için ise %5 lik olmak üzere iki ayrı formu bulunmaktadır.

https://eksisozluk.com/entry/15762779

Yazar Hakkında
Toplam 5295 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Erkekler için Mezuniyet Balosu Kıyafet Önerileri
Erkeklerde Sakal Çıkmasını Sağlamak
Saç Dökülmesinde Biotin Kullanımı
Gerektiğinde Erkeklere Hediye Olarak Alabileceğiniz Takı Aksesuarları

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara