Contractubex jel Krem Kullanıcı Yorumları

zamedya

Contractubex ‘un en önemli özelliklerinden birisi içerisinde kortizon barındırmamasıdır. İçeriğinde Heparin, allantoin ve soğan ekstraktı olan bir jeldir. Uzun süre boyunca kalmış yara izlerini de geçirebilme özelliği bulunan jel krem; yara izlerinde keloid oluşumunu engellediği gibi yara izlerini tamamen yada tamamına yakın bir derecede geçirebilmektedir.

Fiyatı

Konuda Yer Alan Başlıklar

Köpek Dünyası

Sgk’nın 100 gramlığını karşıladığı, ancak firma tarafından sadece 120 gramlığının üretildiği ilaçtır.

Cerrahların reçete edebileceği bir Krem olduğunu belirtmekte fayda var. O nedenle Cilt yara izleriniz için doktora gitmeniz yararlı olabilir. Fiyatının ise 2019’da 138 tl arasında satıldığını Eczanelerde ve İnternette satıldığını da belirtelim.

Sivilce İzlerinde Kullanmayınız

Her ne kadar yara izlerini kapatsada bu krem sivilceler için kullanılmamalıdır. Zaten sivilce için kullanan kişilerde kızarıklık yaptığı ve bu nedenle de yarıda bıraktıklarını kullanıcı yorumlarından okuyabilirsiniz. Örnek kullanıcı yorumu;

2 hafta boyunca sivilce izlerimi kullandığım ve izlerimi ve çevresini gitgide daha da kızarttığı için bıraktığım jel

https://www.suslusozluk.com/contractubex?i=336318

Muadili

Bu kremin muadili olarak Xeragel Krem kullanılabilir. Son derece başarılı bir krem olan Xeragel özellikle uzun süre kalmış yara izlerinde de başarılı olması ile bilinir. Fiyatı da 159 tl civarındadır. Yine Bakımlı kadın’da bu krem hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Contractubex eczacılar tarafından Muadili olarak söylenebilir ancak bu kremin içinde slikon vardır.

Genel Görüş: Bu kremin bundan seneler önce daha etkili olduğunu söyleyenler çoğunlukta. Daha erken oluşan yara izlerini kapatmakta daha etkili olduğu ancak uzun süre önce oluşmuş yara izlerini kapatmakta etkili olmadığı kullanıcı yorumlarında bulunmakta.

Kullanıcı Yorumları

Olumlu Kullanıcı yorumları

 Ameliyat izim için kullandığım yara izimin görüntüsünü mükemmel şekilde azaltan jel. ben bir sene boyunca sabah akşam kullandım ve ikinci aydan sonra etkisini gördüm, keşke tembellik yapmayıp kullanmaya devam etseydim. 

https://www.suslusozluk.com/contractubex?i=492865

Olumsuz Kullanıcı yorumları

Ameliyat izlerinden sonra kalan izletin tedavisi

Sivilce izlerini değil de ameliyat vs sonrası skar oluşumunu engelleyen jel krem. Ancak plastik cerrahlar iz kalmaması için esas önemli olanın dikiş alınan yere masaj yapmak tabiri caizse ovalamak olduğunu söylüyorlar. Geçmişte kendim de kullandım çok fazla bir faydasını gördüğümü söyleyemem.

https://www.suslusozluk.com/contractubex?i=336461

Çevremde de scar olusmasini engellemek icin kullananlarin fayda görmediği bir üründür.

Baskı yapılarak sürülmesi gereken ilaç yaralara 2 hafta içinde tamamına yakınını siliyor

https://eksisozluk.com/entry/87184657

Kimyasal Yanıklara karşı Etkisi

1 ay önce cilt bakımı yaptırdığım yerde sözde uzmanın problemli bir kaç noktaya %70 tca sürüp sonra onu uzun bir süre bekletmesi sonucu anormal bir acıyla belli bölgelerim yandı. o an su buz vs konsa da kocaman sular topladı ve deri inanılmaz derecede inceldiği için de su toplayan yerler patladı. Olayın olduğu günden itibaren her gün bu kremi kullanıyorum. bir tanesi çukur kaldı diğerleri kızarık şeklinde hala. bende mi sorun var bilmiyorum, ama en ufak bir işe yaramadı. hani bakıyorum iyimser olmaya çalışıyorum ama heralde 1 ay madecassol falan sürsem ya daha iyi olurdu ya aynı kalırdı. velhasıl yüzümde bu izlerle kaldım

Yanık İzi Tedavisinde

Yüzümdeki yanık izi için uzun süredir kullandığım ürün. önceleri sadece gece sürüyordum. çok da bir etkisini görmeyince sabah akşam kullanmaya başladım. sanki yanık izinin renginde biraz açılma var. yalnız çok fena kaşıntı yapıyor.

Ameliyat İzlerimi kapatmakta işe yaramadı

Ameliyat ve yara izlerini tedavi eden ilaç, merhem. ama benim için de hiç işe yaramadı, aksine yaralarımı-ameliyat izlerimi kabartıp daha da belirgin bir hale getirdi.

Yazar Hakkında
Toplam 5635 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Neutrogena Sivilce Sabunu Nedir? Etkileri ve Kullanlar
Sebamed Sivilce Sabunu Nedir? Kullananlar
Kekikli Sabun Nedir?Kullananıcı Yorumu
Differin Jel Nedir? Sivilcelere etkisi ve Kullananlar

Yorumlar (9 yorum)
Hakan
Hakan Cevapla
- 13:40

Benim 10 senelik akne ve skar izleri var ne geçirir ne kulanmayim

  admin
  admin Cevapla
  - 13:51

  Merhaba Hakan Bey; Contractubex jel kesinlikle sivilce izleri, jilet izleri gibi deride ve ciltte yer alan izlere en iyi gelen kremlerden. Ancak alternatif arıyorsanız medicassol ‘da var o da aynı şekilde Çok etkili üstelik daha uygun yani ucuz bir fiyata sahip olabilirsiniz.

  imer
  imer Cevapla
  - 11:09

  merhaba güneş lekesi veya yüzdeki kahverengi lekelere iyi geliyormu

   admin
   admin Cevapla
   - 11:17

   İmer merhaba; bu krem daha çok Yanık ve ameliyat izleri için kullanılmakta. Güneş lekeleri ve kahverengi lekeler için Expigment ve Hipokort kremlerini kullanmanı tavsiye ediyorum ki detaylı bilgiyi aşağıdaki konuda sizler için anlattık. Sevgiler.

   https://www.bakimlikadin.net/2019/05/28/gunes-lekeleri-icin-expigment-ve-hipokort/

    imer
    imer Cevapla
    - 13:46

    merhaba dediğiniz kremleri kullandım soyulmalar olup sonrasında kızarıp lekelerin geçmiş olduğunu gördüm ama kızarlık gidince tekrardan kusup aynı şekilde lekeler ortaya çıktı bi anlam veremedim

Nur
Nur Cevapla
- 13:07

20 senelik yanık izlerim var vücudumda bunlar geçermi kremle 😔

  admin
  admin Cevapla
  - 18:16

  Nur hanım merhabalar bazı kremler yeni yara izlerini geçirirken bazıları ise çok eski ameliyat izlerini de geçirmekte. yanık izleri ise biraz farklı o konuda ayrıntılı bilgiyi size sunacağım.

Talha
Talha Cevapla
- 20:02

Merhabalar benim suratımda çok eski yara izleri var bir sonuç alabilirmiyim

  admin
  admin Cevapla
  - 20:24

  Talha merhaba 15 senelik yara izlerini kapatmada etkili olduğuna dair kullanıcı yorumları bulunmaktadır. Yukarıda’da bunlardan bir kaç tanesini alıntılamıştım. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara