Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Adet Döneminde Kadınlarda Sivilce çıkması

Kadınlarda adet (regl) döneminde sivilce çıkması oranı ortalama %70’tir. Her kadında çıkmaz, Çoğu kadında Adet dönemine 1-2 gün kala çıkar ve adet bittikten 1-2 gün sonra kaybolur. Bazı kadınlarda ise adet döneminde cildi pürüzsüz olabilir ancak adet dönemi bittikten sonra yüzünde sıkıntılar çıkmaya başlayabilir. Bunlar tamamen hormonal değişimler olup normal kabul edilen cilt sorunlarıdır.

Kadınlarda ve genç kızlarda adet (regl) döneminde ortaya çıkan sivilce problemleri engelleyemezsiniz ancak sivilcelerin çabuk geçmesini / kurumasını ve iz bırakmamasını sağlayabilirsiniz.
Yapmanız gerekenler.

Kurabiye Fincan

Bu tarz sivilceleri sıkmayın, dokunmayın, patlatmaya çalışmayın

Bu tarz sivilceler asla sıkılmamalı. Çünkü olgunlaşmamış ve cilt üzerine çıkmamış oluyorlar dolayısıyla sıkmaya çalıştığınızda bakterinin yayılmasını sağlamaktan başka bir şey yapmış olmuyorsunuz.

Adet Dönemi Sivilcelerini Kurutmak için Kullanabileceğiniz Kremler

Arap kızı kremi

ARAPKIZI kremi alın, çok ucuz bişeydir 3 en fazla 4 tl. evde olduğunuz vakitlerde o tek tük sivilcelerin üstüne sürün, cildin tamamına yaymayın ama, sadece sivilcenin üstüne. 2 gün üstüste yaparsanız ilk gün sivilceyi olgunlaştırır, 2. gün kurutur. leke bırakmaz, hatta sivilcenin kızarıklığını da alır. küçücük kutu aylarca dayanır. bu krem 2 çeşit, biri pembe kutulu diğeri mavi kutulu. benim tavsiyem mavi kutu, pembe yağlandırıyor çünkü. denemekte fayda var, ben çok memnunum.

Kaynak: https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/adet-donemlerinde-cikan-sivilce-yardimm.256501/#post-5452922

Çay ağacı yağı

Cilt sorunlarında ( Kuvvetli virüs ve bakterilere karşı ) etkin ve doğal bir yağ olan Çay ağacı yağı The Body Shop, Çay Ağacı Serisin’de ve internette satılmakdır. Sivilce, akne, Dermatitis (Deri iltihabı), Çıban, Sedef Hastalığı,
Kuru Saç Derisi gibi sorunlarda son derece etkilidir.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5660 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara