Tüm Saç Renkleri


diş beyazlatma yöntemleri

Kaş Rengini Açmak için Farklı Yöntemler

Saç rengi ile kaş renginin uyumlu olması doğru bir görünüm için çok önemlidir. Saçlarınız koyu kaşlarınız açık – yada kaşlarınız çok koyu iken saç rengini civciv sarısı tonlarında ise oldukça fazla eleştiri alabilirsiniz. Peki kaşlarınızı saçlarınız ile aynı renk yapmak için ne yapmalısınız;

Kullandığınız Saç Boyasını Saçlarınıza Sürmek

Konuda Yer Alan Başlıklar

Oldukça fazla kullanılan yöntemdir. Özellikle kaşlarınız siyah / kahverengi ise saç renginiz platin sarı / civciv sarısı gibi fazla açık bir sarı ton ise saçlarınızı kullandığınız sarı saç boyası ile

Örnek bir uygulama. Saçlarınız çok açık sarı ve kaşlarınız koyu renk ve oldukça gürse kaşlarınızı boyamayı düşünebilirsiniz.

İsterseniz saçlarınız sarı renk olsa da kaşlarınız seyrekse kaşlarınızı bu şekilde koyu renge de boyayabilirsiniz.

Diyelim ki saçlarınızı açık renk ( sarı, platin, gri, bakır tonları vb) saç rengine boyadınız, kaşlarınızı da bu saç boyasına ( oksidan kullanmadan ) Boyayabilirsiniz. Merak etmeyin kaşlarınız 20 dk bekletmede sadece yarım ton açılacaktır. turuncu / sarı vs bir ton olmaz en fazla 1/2 ton kadar açılır.

Kaş Boyası

Kaş boyası kaşlarınızın rengini değiştirmek için kullanılabilir ancak daha çok kaşları seyrek ve açık olanlar için idealdir. Koyu ve gür kaşları olanların kaş rengini istediğiniz görünüme getirmez.

Oksidan Kullanmak

Bana sorarsanız kaş rengini değiştirmek için kullanılması gereken en ideal yöntem kaşlarınıza saç boyalarından da çıkan oksidanı kullanmak olacaktır. Ben sürekli bu yöntemi kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.

Koleston Oksidasyon Kremi 20 vol. %6

Oksidan kremle kaş rengini açma uygulaması.

Kaşlar nasıl Açılır?

Kaşlarınızı açık renk yapmak oldukça kolay;

Saçlarınız açık renk ancak kaşlarınız daha koyu bir ton ise kaş renginizi boyasız açmak hiçte zor değil. Boyaların yanında satılan oksidasyon sıvılarından pamuklu çubuk yardımıyla kaşlarınıza sürüyorsunuz ve 1 ya da 2 saat bekliyorsunuz işte bu kadar yıkadığınızda sonuca inanamayacaksınız.Ayrıca kesinlikle turuncu yapmaz.Doğal bir renk ortaya çıkar.Yeterli bulmadığınız takdirde tekrarlayabilirsiniz. Kaşlarınız da kesinlikle dökülme gibi sorunlar yaşamazsınız.Ayrıca kaş renginiz 1-2 ay içinde eski rengine döner.Yalnız kaşlarınızı kaş tarağı ile yukarı doğru tarayıp fazlalıklarını kesmenizi öneriyorum.

Yazar Hakkında
Toplam 3467 yazı
Naz Kaya
Naz Kaya
Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Şunlar da ilginizi çekebilir
Kullanıcıların Seçimi: En İyi 10 Dudak Lip Balm
Tonik Nedir? Ne İşe Yarar? Hangi Cilt Tipleri İçin Uygundur?
Cilt Tipine Göre Fondöten Seçimi
Holografik Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Yorumlar (6 yorum)
Fatma Şahin
Fatma Şahin Cevapla
- 00:02

Kas rengini oksidasyonla açarken 1 2 saat cok uzun bir sure degil mı?

  admin
  admin Cevapla
  - 17:49

  Bu saç değil kaş olduğu için daha uzun süreler olabilir fatma hanım.

alara
alara Cevapla
- 21:06

Oksidasyona sıvı peroksitde deniliyomu

  admin
  admin Cevapla
  - 18:44

  evet peroksitde bir oksijenin -1 diyebiliriz.

isimsiz
isimsiz Cevapla
- 17:09

Rengi cok sari olmazmi ama

  admin
  admin Cevapla
  - 21:38

  Hayır olmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara