Tüm Saç Renkleri

2019 Kahverengi Saç Renkleri ve Modelleri

Sevdiklerinizle Paylaşın

Kahverengi saç rengi Türk kadınları için doğal bir saç rengidir. Genellikle Doğu ve orta asya kadınlarının saç rengi kahverengi tonlarındadır. Kahverengi aslında doğru kullanıldığında çok güzel ve özel bir saç rengidir. Kolaylıkla farklı saç rengine boyayabilirsiniz. Saç uçlarınızı krepe balyaj ve sombre yöntemi ile açıp farklı saç renklerine geçiş sağlayabilirsiniz. Böylece aşağıda görülen pek çok saç rengini evde kendiniz de elde edebilirsiniz.

Koyu kahverengi saç rengi – Kestane kahverengi

Kahverengi saç boyaları  açık tonlarda 6 ile başlar ve en koyu ton 3’e kadar sürer. Kahverengi saç boyaları, boyaması en kolay saç rengidir. kalıcığı güçlüdür, diğer saç boyaları gibi hemen akmaz ve tamamen doğal görünmenizi sağlar. Tüm saç boyalarının katalogları için buraya bakabilirsiniz.

Tüm Markaların Saç Boya katalogları

Koyu Kahverengi saç üzerine ombre saç uçları karamel

Kahverengi Saçlar ve Işıltı

Kahverengi saçlara ışıltı ( sarı, altın, karamel, fındık kabuğu) uygulamak krepe balyaj yöntemi ile olmaktadır. Uygulaması oldukça basittir ve bir arkadaşınız evde size rahatlıkla uygulayabilir. Önemli olan aradaki geçiş tonlarını çok fazla bozmamak gerekliliğidir.

Krepe balyaj nedir ve nasıl yapılır?

Kahverengi Saçlar ve Küllü kahverengi

Kahverengi saçlarınızı rahatlıkla küllü tonlara ( Kumral tonlara) Çevirebilirsiniz. Saç renginiz kahverengi ise bunun için yapmanız gereken .1 numaralı küllü kahverengi, küllü sarı gibi saç boyalarını kullanmanız yeterli olacaktır.

Küllü Saç Renkleri Nasıl Elde Edilir?

Karamel Kahverengi Saçlar

Kahverengi Saçlarınızı karamel tonlarına da rahatlıkla çevirebilirsiniz. ya da balyaj yöntemi ile karamel ışıltılar verebilir, renk geçişleri sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken yine krepe balyaj yöntemi ile .3 tonlarında karamel boyaları kullanmak olacaktır. Ancak kahverengi saça sarı saç boyaları kullanarak da ( deneyimli iseniz) karamel saç rengi elde etmeniz mümkün.

Karamel Kahve Saç Rengi ve Uygulama Yöntemi

Kızıl ve Bakır saç renkleri ile Kahverengi Saç uyumu

Kahverengi saç içerisinde kızıl ve bakır yansımalar olduğundan biz buna kestane saç rengi diyoruz. şayet bu şekilde bir saç rengi elde etmek istiyorsanız kahvrengi saçlar için bunu elde etmek oldukça kolaydır. Ancak kızıl saç boyalarında dikkatli olmakta yarar var. beğenmediğiniz taktirde saçınızı tekrar kahverengi yapmak ve kızıl yansımaları yok etmek için saçınızı açtırmanız gerekecektir Bu da saçlarınızı oldukça yıpratır.

Bakır Kahve Saç Rengi

Aşağıda Kahverengi saç renkleri örneklerini görebilirsiniz.;

Hande Erçel‘in Kahverengi saç üzerine Açık çikolata saç rengi

Deniz Çakır Orta kahverengi saç rengi

Evrim Akın kızıl-kahve saç rengi

Fındık Kabuğu kahverengi saç rengi

Elçin Sangu bakır-kahve Fındık Kabuğu saç rengi

Meryem Uzerli Karamel kahve saç rengi

Naz Kaya

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Naz Kaya
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

22 thoughts on “2019 Kahverengi Saç Renkleri ve Modelleri

  1. 13. saç kahverengi saç uçlarına küllü açık sarı balyaj uygulanmış.
   24. saç sütlü kahve saç rengidir.Yada küllü kumral. ikiside aynı renk.

  1. kahverengi saç üzerine altın kumral ya da ballı kumral balyaj atılmış.saç uçlarında altın kumral saç rengi belirgin ancak yoğun ışıktan dolayı renk seçimi oldukça zor.

 1. 4 numaralı sac rengi nedir.saclarım siyah ve tenim buyday bu renk uygunmudur sızce sıyah saca bu rengı tutrabılırmıyım?

  1. 4 numaradaki saç rengi koyu kahvedir.Bu renk sizin için uygundur. Siyah gibi uç bir rengi evde renk dönüşümü sağlamak oldukça zordur. Kuaförde boyatmanızı öneririm.

 2. yanlız bır konuda fıkrınızı almak ısterım. esmerım ama hep sarı renklerı denemek ıstedım denedımde ama hıc yakısmadı.pekı sız sarı renklerde hangı tonları esmerlere önerirsiniz.

  1. Merhaba Ece Hanım esmer bayanlara ben sarı tonu olarak küllü renkleri yani küllü sarı öneriyorum. Bal ya da altın tonlu sarı renkleri esmer bayanlarda pek hoş görünmüyor.

  1. Fatma Hanım 14. saç rengi altın kahvedir. Elbette evde yakın tonlar elde edebilirsiniz. Şuan ki saç renginiz nedir?

 3. Meraba ben koyu kahvereng boyucam ama zamanla kizarma ve turunculasma olmayan bir marka onerirmsnz lutfen

  1. Buket hanım merhaba; Turunculaşma sizin saç renginizle alakalı saçlarınız kestane tonlarında yani doğal saç renginizde bakırlık kızıllık varda saçlarınızı boyadığınızda turunculaşma olabilir. Saç boyası markası olarak İgora royal öneririm ayrıca kahverengi de loreal’de son derece başarılı renkler var.

   https://www.bakimlikadin.net/2019/04/13/igore-royal-sac-renkleri-katalogu/

   https://www.bakimlikadin.net/2019/05/16/loreal-sac-boyalari-ve-renk-katalogu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir