Tüm Saç Renkleri


diş beyazlatma yöntemleri

10 Farklı Balerin/Donut Topuz Saç Yapımı

Donut topuz olarak da bilinen balerin topuzu saç modelinin 10 Farklı şekilde yapılışını resimli anlatımlar ile adım adım anlatan görselleri derlediğimiz bu konumuzda Balerin diğer bir adı ile Donut topuz saç modeli hakkınca bilmek istediğiniz her şey bu konuda.

3

Topuz Yapmak için Toka ve Süngerler

Evet kızlar bu donut topuz süngeri İnternette her yerde satılıyor. Fiyatı 15 tl. Bir de tel tokaya ihtiyaç duyacaksınız. O zaten her kadının çekmecesinde var.

Arkadaşlar bu tokalar ise farklı tarzlarda topuzlar yapmak için çok ideal. İçinde 6 adet toka var ve 2019 fiyatı 12 tl.

Bu saç modelini saçlarınız uzun ve gürse normal şekillerde kıvırarak yapabilrisiniz. Ancak orta boylarda ve seyrek saçlarınız varsa topuzun küçük olacağından görsellerde ki gibi hoş görünmez.

Evde Tek Başına Nasıl Yapılır

Size bir öneri; at kuyruğu yaptığınız saçınıza lastik tokayı geçirip saçı tam ortasından lastik tokanın etrafına sarın ve ince saç lastiğiyle büyük lastiğin etrafına takın. Fazlalık saçı lastiğin altına sıkıştırıp tel toka ile sabitleyebilirsiniz.

Kalpli Donut Topuz

Çorapla Nasıl Yapılır

Donut topuzunu piyasadaki topuz için satılan kalın lastik tokalarla ya da çorabınızdan kestiğiniz kalın lastikli topuz tokasıyla da yapabilirsiniz.
Görseldeki gibi at kuyruğu yapıp lastik tokayı geçirip saç ucundan dibe doğru kıvırarak bu şekli verebilirsiniz ancak bu biraz zor bir işlemdir.

Videolu Anlatım

Topuz süngerli saç yapımı için video olarak Merve Özkaynak’ın yaptığı çok güzel anlatımı paylaşmak istedim sizlere. Adım adım nasıl yapıldığını vaktiniz varsa buradan izleyerek de görebilirsiniz.

6

Balerin Topuzun Örgüler ile birlikte Kullanılması

Balerin topuzlara farklı bir tarz katmak için farklı tarzlarda saç örgülerini topuzun etrafına sarabilir, yandan geçirebilir, içine geçirip şerit halinde sarabilirsiniz. Farklı tarzlarda pek çok baletin topuz modelini kendiniz de geliştirebilirsiniz.

2

Donut Topuz ve Kombinler

Donut Topuz saç modelini yaptırdıktan sonra nasıl giyineceksiniz? İşte size bir kaç tane örnek. Beğendiğiniz ve kendi tarzınıza yakın olan sokak stilleri hoşunuza gidebilir.

Günlük sıradan bir günce bile bu iddialı saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Abiye saç olarak da son derece tercih edilen bir saç modelidir.

Fotoğraf kaynaklar: Pinterest

Yazar Hakkında
Toplam 3467 yazı
Naz Kaya
Naz Kaya
Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Şunlar da ilginizi çekebilir
2020 Saç Kesim Modelleri
Ters Ombre Nedir? Renkleri
Saç Fırçaları (taraklar) Hangi Saç Tipi İçin Kullanılır?
İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara