Günlük Kullanıma Uygun Tesettür Modelleri Nelerdir?

zamedya

Tesettür giyim muhafazakar kadınların en çok tercih ettiği giyim türleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle seçilen kıyafetler muhafazakar stile yönelik olmalıdır. Tesettür giyim modelleri arasında en çok tercih edilen kıyafet istisnasız bol elbiselerdir. Bol elbiseler vücut hatlarını belli etmemesinden ve daha rahat bir kıyafet olmasından dolayı tercih edilir. Seçilen elbise rengi istisnasız siyah renktir.  Siyah renkler kurtarıcı görevi görmekle birlikte her renk şal ve başörtü ile uyum içerisindedir. Şık bir elbise isterseniz içerisinde nakış işlemesi bulunan bir elbise modelini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Siyah dışında pembe, hardal rengi, mavi, mor ve benzeri renkleri tercih edebilirsiniz. Elbiseden ziyade daha farklı kıyafet türü isterseniz tunikler tesettür giyimde en çok tercih edilen kıyafet çeşididir. Bol ve her kıyafete olan uyumu sayesinde kurtarıcı görevi görür. Dilediğiniz her pantolon ile kombin yaparak kullanabilirsiniz.

Moda Merve: Fiyatı 69. tl Pul Şeritli Yarasa Kol Panço Mint

Köpek Dünyası

Moda Merve: Kolyeli Varaklı Abiye Elbise Pudra Fiyatı: 140 tl

Moda Merve: Lazer Kesim Tunik Pantolon İkili Takım Lacivert 194,90 TL

Moda Merve: Pullu payet Tunik Pantolon İkili 68 tl

Tesettür Modelleri Kombini Nasıl Yapılır?

Tesettür modelleri kombini herkesin tarzına ve beğenisine göre değişkenlik gösterir. Genel olarak elbise giyiyorsanız kombin yaptığınız zaman elbiseye göre kombin yapmanız gerekir. Örnek olarak gösterilecek olur ise siyah ya da pudra rengi bir elbise tercih ettiniz.  Elbiseniz sade ve içerisinde farklı bir renk barındırmıyor ise siyah elbiseye mor, bordo ve benzeri gibi renkleri kullanabilirsiniz. Aynı şekilde pudra rengi bir elbise tercih ettiğiniz zaman siyah renkli bir şal kullanabilirsiniz. Ayakkabı olarak da kısa bot tercih edebilirsiniz. Tesettür giyimlerde pantolon olarak genellikle kumaş pantolon kullanılır. Bu kumaş pantolonlar da bol pantolonlar olmasında fayda vardır. Pantolonların üzerine tunik giyebilirsiniz. Siyah kumaş pantolonun üzerine yaka kısmından bağcıklı olan gül kurusu arka kısmı ön kısma göre biraz daha uzun olan modeli tercih edebilirsiniz.

Dönemin En Moda Rengini Tercih Edin

Dönemin en moda renkleri arasında hardal ve mor renkler mevcuttur. Bu renkler ile kombin yaparak günlük bir giyim tarzınızı bu renklere göre uyarlayabilirsiniz. Daha soft renkleri kullanmak istiyorsanız ise siyah, pudra ve kahverengi renklerini kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.modamerve.com/

Yazar Hakkında
Toplam 5635 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Tesettür Gelin Başı Modelleri 2020
Tesettür Abiye Elbiselerde 2020 Modelleri
Özel Günlerde Giyebileceğiniz Tesettür Elbise Modelleri
Orijinal Pierre Cardin ile Farkınızı Yansıtın!

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara