Tüm Saç Renkleri

Sperm Maskesi / Gerçekten Cilde İyi geliyor mu?

Sevdiklerinizle Paylaşın

Çok tartışılan bir uygulama yüzenüze meni ( aslında sperm değildir ) sürmek gerçekten işe yarıyor mu? Önemli bilimsel kaynakları tarayıp sizler için araştırdık.

Öncelikle bilinmesi gereken şey sperm meni ( Er suyu ) ‘nun ayrıştırılmış halidir o nedenle sürülen şey aslında sperm değil menidir.

Tracy Kiss sperm maskesi

30 yaşındaki Tracy Kiss kendi bloğunda yüzüne düzenli olarak sperm uyguladığını duyurmuş ve tüm dünyada bu şekilde haberlere çıkmıştır.

Meni’nin içinde protein vardır evet ancak bu fark yaratacak kadar etkili değildir. Dünyaca ünlü cilt bakım uzmanları meni’de protein olduğunu ancak bunun cildinize katkı sağlamayacak formda olduğunu belirtmektedir. Ayrıca bilimsel araştırmalara göre de fayda sağladığını gösteren bir bilimsel yazı yoktur.

Meni’de cildinize yarar sağlayacak hiç bir şey yoktur. Cosmopolitan Editörü Kirby’nin de belirttiği gibi meni ( Yani spermler ) yüze sürülmesinde fayda sağlayacak hiç bir madde yoktur.

Yararı olmadığı gibi zararı da var

Sperme karşı alerjiniz olabilir. Meni ilk aşamada cildinizi nemlendirse bile sonrasında tahriş edebilir ve kurumasına neden olabilir. Bilmediğiniz bir şekilde alerjiniz olabilir.

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları bulaştırabilir. Sadece yüzünüze değil dudaklar burun delikleri kulaklarınıza da bulaşabilecek sperm eğer enfeksiyon taşıyorsa cinsel yolla bulaşan hastalıklar bu şekilde de bulaşıcı olabilir. Yani sadece cilt için değil cinsel bir ilişkide dahi dikkatli olmak sağlık açısından oldukça önemlidir.

Kaynakça:
https://www.cosmopolitan.com/sex-love/advice/a5885/coming-on-face-health-facts/

admin

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

Latest posts by admin (see all)

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir