Tüm Saç Renkleri

Kuaförde Saç Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlarını kuaförde ilk defa boyayacak ya da açtıracak olan genç kızlarımızın bilmesi gereken bir kaç tecrübe ve deneyimi sizlere aktarmak istiyorum. Saç kesimi ve belki boyama 40-60 tl olabilir ancak gelin başı, saç açtırma, ombre, balyaj vs gibi uygulamaların ücretleri 150 tl’den başlamaktadır. Bu nedenle sonu hüsran olan bir deneyim yaşamamak için aşağıda deneyimlediğim konuları size aktarmak isterim.

1.İlk kural kuaförde kesinlikle hiçbir konuda taviz vermemelisiniz.Beğenmediyseniz bozup tekrar yapmasını söyleyebilirsiniz.

2.İstediğiniz modeli mutlaka önceden deneme amaçlı bir kuaförde yaptırınız birde Gelin saçı yaptıracaksanız bu sizin için kesinlikle bir zorunluluktur.

3- Siyahtan Platine doğru bir saç rengi açtırmak istiyorsanız Olaplex gibi saçın yıpranmasını önleyen ürünler ( Oldukça maliyetli ama çok da gereklidir) Kullanan bir kuaföre gitmelisiniz.

4.Daha önce memnun kaldığınız yada arkadaşlarınızın onayını almış bir kuaföre gitmelisiniz.

5- Doğal ışıltılar için kuaförünüze 200 tl gibi bir para ödemeyin. Bu ışıltıların yapılışı ve maliyeti oldukça basit.

6. Krepeli topuzların modası geçti. bundan 4-5 yıl öncesinde kaldı.Şuan doğal görünümlü dağınık ya da örgülü topuzlar en favori modellerden.Ayrıcada son derece tarz ve havalı.

7. Saçlarınız asla jöle kutusuna batırmışssınız gibi görünmemeli.Spreyinizi sertleştirmeyen ve kafanızı kalıp gibi göstermeyen ürünlerden tercih edin. Aşırı yapılı, palak ve sert görünüm çok yapay görünmekte.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 3498 yazı
Naz Kaya
Naz Kaya
Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara