Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Küllü Sarı Saç Rengi ve Modelleri

Özellikle de küllü kumral,küllü sarı gibi renkler oldukça öne çıkıyor.Ancak küllü sarı saç rengini açık bulanlar ve daha doğal bir ton isteyenler için küllü koyu sarı saç rengini önerebilirim.

Beste Kanar Küllü sarı saç rengi

Köpek Dünyası

Saç Boyası Numaraları

Ana Küllü saç tonu /1 olan renklerdir. Her markada /1 küllü tonu ifade eder. Örneğin 5/1 küllü kahverengi , 7/1 Küllü kumral, 8/1 Küllü sarı gibi

Wella Koleston Perfect :

Açık Altın Küllü Sarı 8/38
Küllü Sarı 9/11
Orta Küllü Sarı 8/1
Küllü Limon Sarısı 9/1

Berna Keklikler Küllü saç Rengi Saç rengi üzerine dere sarı Balyaj

Garnier

Koyu Küllü Sarı 7.0
Açık Küllü Sarı 8.0
Soğuk Küllü sarı 8.31
Açık Platin Küllü Sarı 9.0
Platin Küllü Sarı 9.03

Bade İşçil Küllü sarı uzun saç rengi

Neva Color

Küllü Açık Kumral 8.1
Rofle Seti Koyu Küllü Sarı

Loreal

Loreal Paris’in Loreal Excellence Creme – 8.1 Koyu Sarı Küllü

Hangi Ten Rengi Olanlar Boyamalı- Kimlere Yakışır?

Küllü tonlar sıcak alt tonu olan kadınlar için son derece idealdir. Ayrıca Beyaz tenli kadınlar küllü açık sarı saç renginde soluk ve daha yaşlı görünürler. Beyaz ten – Sıcak alt ton’da için ideal bir renktir.

Buğday tenliler de yine sıklıkla bu saç rengini kullanmaktadır. Buüday tenli ve sıcak alt tonlu bayanlara da yakışacaktır.

Notr alt tonlu bayanlar da ve soğuk alt ton ren rengine sahip bayanlarda

Sıcak alt ton ciltler hakkında daha detaylı bilgiyi sitemizden okuyarak elde edebilirsiniz.

Evde Saç Boyama Nasıl Elde Edilir?

Küllü saç renkleri en kolay elde edilebilen saç renklerindendir. Özellikle saçlarınız kumral, kahverengi ve siyah ise sadece boyadaki oksidanı kullanarak bile bir kaç boyamada istediğiniz açıklıkta ve tonlarda küllü saç rengi elde edebilirsiniz. Ancak evde saç boyarken kutunun üzerindeki saç rengini elde etmek istiyorsanız küllü saç boyasının her zaman 1 yada iki ton açık rengini ( saçlarınız koyu renk ise) Kullanmanız gerekir. Çünkü her zaman kutudaki boyadan daha koyu saç rengi ortaya çıkar.

saç5

Boyama Teknikleri

Kendi saç renginiz açık kahverengi ya da kumralsa bu rengi daha kolay yakalarsınız.Genelde kumral ya da kahverengi saçlılarda küllü sarı saç rengine bir kaç boyamada yaklaşırsınız. Saçlarınızı boyarken en açık küllü sarı saç boyasının tercih etmelisiniz.Küllü sarı saç boyası asla saçlarınızda turunculuk bırakmaz.

Küllü Sarı ve Koyu Küllü Sarı

Küllü Sarı Kimlere yakışır

Her ten renginin kullandığı bir saç rengidir küllü tonlar. ancak genel olarak küllü tonlar bronz ten rengine sahip, yine bronz yüz makyajı kullanmayı seven yani sıcak tonlarda yüzü olan kadınlara daha çok yakışmaktadır. Çünkü küllü saç rengi yüzünüzü daha doluk gösterir. Bu da sizi daha yaşlı gösterecek olmasına neden olacaktır.

Küllü Açık Sarı Saç Renkleri

Saç boyası olarak 9/1 – 10/1- 11/1 ‘e kadar kadar devam eden saç boya numaraları karıştırılarak derinlik elde edilir ve aşağıda gördüğünüz renkler elde edilebilir.

ash-blode-10079
bdb83464117fa5376427ec829cc9a68d
dd8a23934ec373a17325852acb03445b
ash-blode-10023
ash-blode-52
ash-blode-57

Koyu Küllü Sarı Saç Renkleri

Koyu küllü sarılar’da ise 7.1 / 6./1 saç boyaları kullanılabilir. Daha önceki saç renginin açık tonlu olup olmamasına göre diğer saç boyaları ile karıştırılabilir. Koyu küllü saç rengi yüzü daha soluk gösterir. O nedenle bronz tenli sıcak tonlarda makyaj yapanlara önerilir.

90851cdc3afc1991b11c23c48cf65660
ash-blode-55
ca9fef4269793014a4b7196159dcba20
ash-blode-10068
ash-blode-10008

Yazar Hakkında
Toplam 3477 yazı
Naz Kaya
Naz Kaya
Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Şunlar da ilginizi çekebilir
Kumral’dan Doğal Sarıya Geçiş (Altın Işıltılı)
Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Çerçeve Ombre Modelleri- (sombre)
Hilal Altınbilek Saç Rengi ve Modelleri

Yorumlar (7 yorum)
kader
kader Cevapla
- 00:32

meraba naz hanım ben 16 yaşındayım ve saçlarımı küllü kumral yapmak istiyorum çok açık mu sizce lütfen yardım edin ben çok kararsız biriyim 🙁

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 19:43

  Kader hanım küllü kumral yaşınıza uygun bir renk kesinlikle çok açık değil. Ten renginiz ve şuan ki saç renginizi öğrenebilirimiyim?

glnr
glnr Cevapla
- 23:15

merhaba naz hanım ben 18 yaşındayım, saçlarımı oryalle açmıştım daha sonra koyu kumrala boyadım ama aktı hafiften turunculuklar var. eğer koyu küllü sarıya boyasam yeşilimsi bi renk olurmu?

  Naz Kaya
  Naz Kaya Cevapla
  - 12:19

  Merhaba 18 yaşında olduğundan dolayı doğal tonları tercih etmenizi öneriyorum. Özellikle de bu sezon doğal renkler popülerken kesinlikle sizin için uygun olacaktır. Saçlarınızı küllü sarı ile boyarsanız altın kumral gibi bir renk oluşacaktır bu da oldukça hoş bir renk.

sevda
sevda Cevapla
- 15:07

merhaba naz hanım ben 13. numaralı fotoğraftaki saç rengini çok beğendim ten rengim kaş rengim o bayanın ki gibi saçlarımda röfle vardı üstüne kumral boyandı şimdi dore kahve kumral arada röfleden dolayı sarılık turunculuk var resimdeki saç rengini nasıl elde ederim yardımcı olur musunuz

Eliza
Eliza Cevapla
- 18:17

Selam,benim sacim koyu kahve rengi.kullu kumral koymuwdum amma,qizardi.orta kullu istiyirom.ne yapmaliyimki aciq reng olsun,kizariksiz

hülya
hülya Cevapla
- 16:49

Slm ben saçlarımı evde kendim boyamistim kumral ve sarı renkleri birbirine karıştırıp boyamistim ama saç rengini degitirmek istiyorum fotoğraf 9 numaradaki istiyorum ama ne renkle boyiyacam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara