Tüm Saç Renkleri

Saç Rengi Değiştirme Önerileri

Sevdiklerinizle Paylaşın

Saçlarınızın renginden sıkıldınız ve değiştirmek istiyorsunuz.Öncelikle evde saç boyalarını kullanarak saç renginizi değiştirmek istediğiniz de dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır.

Saç Rengi Tonları Arasındaki Farklar

Örneğin boyatmayı planladığınız saç rengi şimdiki saç renginizden ton olarak çok farklı ise yani sarıyı siyaha ya da kahverengiye dönüştürmek istiyorsanız ya da tam tersi bu pek kolay değildir.

Tecrübelerimden Öğrendiklerim

Ton farkı çoksa aşama aşama boyayın.

Saçlarınızı aşama aşama boyayarak istenen sonucu elde edebilirsiniz. Bu sayede saçlarınıza vereceği zararı da azaltmış olursunuz.

Saç Kutularındaki renklere güvenmeyin.

Ayrıca saç boyası kutularının üzerinde yer alan saç renginin tamamen aynısını asla elde edemezsiniz.

Saç renginizi açmak istiyorsanız istediğiniz tonun en açık tonunu almalısınız. Koyulaştırmak istiyorsanız da yine istediğiniz saç renginin bir kaç ton açığını almalısınız.

Çünkü her zaman resimdeki rengin daha koyusu elde edilir.

Küllü Saç Boyaları Ne zaman Tercih Edilmeli

Saçlarınız da turunculuk,kızıllık ve bakır tonları olsun istemiyorsanız küllü saç boyalarını tercih etmeniz gerekir. Küllü saç boyaları tüm saç boya markalarında .1 ile devam eder.

Altın – Dore Saç Boyalarını Ne zaman Kullanmalısınız?

Daha canlı tonlar ve renkler için altın rengi içeren saç boyalarını kullanmalısınız; balköpüğü,altın kahve.. gibi. Aynı zamanda bu saç boyalarını karıştırarak saça derinlik ve ışıltı da katabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Balyaj’dan ve Ombreden Kurtulmak

Saçlarınız da farklı renkler varsa örneğin balyaj ya da gölge ve yahut ombre ve siz tamamının aynı renk olmasını istiyorsanız saç renginizi açacaksanız balyajlı kısımları balyajsız kısımlardan sonra boyamalısınız.Bu sayede renkler eşitlenir daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Saclarinizi koyulastiracaksaniz balyajli olan yani acik renk olan kısımları önce boyayıp 15-20 dk sonra tamamına boyayı uygulamalısınız.

Saç Boyası Gerçek Rengine Ne zaman Kavuşur

Saçlarınızı boyadıktan en az 1,5 – 2 hafta sonra saç renginiz oturur ve asıl rengini alır. Bu nedenle arka arkaya  saç boyama işlemlerinizi en az 1 ay ara ile yapmanızı tavsiye ederim. Bu sayede saçlarınızda yıpranmalar azalır.Bu arada saçlarınıza bakım yaparsanız daha da dirençli olacaktır.

Yıpranan Saçları Açtırmak

Özellikle yıpranan saçlarınızı saçlarınızı kaybetmeden, yıpratmadan açtırmak hatta saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlamak için Olaplex gibi son derece etkili saç bakım ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Bu ürünleri saç açarken açıcılar ( Oryal ve oksidan ) ile birlikte kullanmanız gerekir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki görseli tıklayabilirsiniz.

*Saç rengini değiştirmek isteyenler şuanki saç rengini,istediği rengi ve ten rengini alttaki yorum kısmına yazarlarsa en kısa sürede cevaplamaya çalışırım..

Son Güncelleme: 25.03.2019

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

3.178 thoughts on “Saç Rengi Değiştirme Önerileri

  1. Saç diplerim 6/1 7/1 karışımı uçlarda Balyaj vardı. Yaklaşık 7 aydır boyamıyorum. Diplerde az beyazlık var. Ve saçımı kestirdim omuzlarda ama balyajlar az da olsa mevcut. Saçlarımı şimdi küllü kumral boyamak istiyorum daha net şekilde Rojda Demirer in rengini tutturmak istiyorum. 6/1 7/1 karıştırsam ? Yada başka bir öneri lütfen?🙏🏻

  2. Saçlarımı palettenin renk açıcı setiyle açtım ve dipleri sarıya kaçan uçlarıda hardala benzeyen bi turuncu oldu çok açıldı esmer tenliyim normal saç rengim koyu kahve boyamadan önceki rengi açık kahveydi şimdi daha koyu kızıl veya daha koyu bir turuncu istiyorum fakat hangi renge boyamalıyım saçım açıldığı için boya tutar mı turunculuk istediğim bir şeydi fakat bu çok çok açık yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen cevap yazın

  3. Merhaba kardelen saç açma işleminde saçın açık bir turuncu renkte olması çok doğaldır. Bakır tonlarda en güzel saç boyaları loreal ve igora royal’da var. Ben şahsen igora Royal kullanıyorum çok güzel bakır tonları elde ettim. Genelde karıştırıyorum. https://www.bakimlikadin.net/2019/04/13/igore-royal-sac-renkleri-katalogu/

    Loreal’in 6.45’i var daha kahverengiye kaçıyor güzel bir renk. Bu iki markada en az akıtan boyalar
    https://www.bakimlikadin.net/2019/04/04/loreal-sac-boyalari-ve-renk-katalogu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir