Tüm Saç Renkleri


Saç Boyası Renklerini Karıştırmak

Son Güncelleme: 22.03.2019

Saç rengini tutturmak veya istenen rengi yakalamak her zaman kolay olmuyor. Beğendiğimiz saçların pek çoğu da tek bir renk değil , birkaç rengin karışımından oluştuğu için boyama işlemlerinden önce istenen rengi elde etmek için araştırma yapmak gerekiyor. Kuaförlerin saç boyalarını karıştırarak ışıltılar elde etmesi saç renginde derinlikler sağlaması ve bu nedenle çok güzel görünmeleri saç boyalarını karıştırmakla mümkün?

Neden Saç Boyalarını Karıştırmalıyız

Evde saç boya renklerinin tonunu karıştırarak istenilen derinlikte ve ışıltılı renk geçişleri elde edebilirsiniz. Her şeyden önce, saç renklerini karıştırarak daha kişisel bir görünüm elde edersiniz. Renkleri karıştırmak, saçlarınızda size farklı renk tonları verir.

Saç boyaları çok sayıda rengin tonlarını kullanıcılara sunduğu için boyama işlemlerinde istenen sonuca ulaşmak da oldukça kolay olabiliyor. Bu noktada önemli olan hangi renklerin bir arada kullanılacağına iyi karar vermek. Aksi halde sonuç büyük bir hayal kırıklığı da olabilir.

Saç Boyalarını Karıştırırken Dikkat edilmesi gerekenler

1- Saç boyası tonu olarak birbirinden zıt renklerden kaçının.

2- Başarılı sonuçlar elde etmek için birbirini tamamlayan tonlar seçmelisiniz.

3-Siyah ve sarı renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız.  Çünkü ikisi de iyi karışmayan çok baskın renklerdir. 

4- Saç rengi tonlarını karıştırırken, bunları temiz bir kaseye dökmeli ve saça uygulamadan önce iyice karıştırdıklarından emin olmalısınız. Karışık rengi Aktivatör şişesine geri verebilir veya saç rengini doğrudan kaseden renk tonu fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

5- Saç boyası renklerini karıştırdığınızda sonucun ne olacağını görmek için önce saçınızın bir tutamını boyayarak deneme yapmanız hayal kırıklıklarının önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Önemli: En iyi sonucu almak için, saçınızı boyadıktan sonra 24 saat boyunca yıkamayın.

Sarı Tonlardaki Saç Boyalarını Karıştırmak

Örnek olarak vediğim saç boyası Naturigin 11.0 ile 11.2’dir Bu tonlar ve alt tonlarını karıştırarak daha derin ve özel sarı saç renkleri elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki çalışmada küllü sarıdan altın sarıya geçiş var bu saç geçişini yakalamanız için saç uçlarına geçişte balyaj tekniğini kullanmanız ve omre geçişi elde etmeniz gerekiyor

Önemli: Eğer sarı saç boyalarını karıştırmak istiyorsanız: 2 farklı seviyedeki sarı saç boyasını karıştırırken, daha yüksek seviye renk ışıltı sağlar, daha düşük seviye cilalılığı önlemek için derinlemesine yardımcı olur.

Karamel Saç Renkleri Tonu

Karamel saç boyaları var ancak fotoğraflarda gördüğünüz geçişli ve derinlik saç boyalarını sadece bu saç boyalarını kullanarak elde edemezsiniz o nedenle ışıltı istiyorsanız krepe balyaj tekniği kullanmanız gerekebilir. Farklı Karamel saç rengi tonları elde etmeniz için bir kaç formül.

Örneğin aşağıdaki ren tonuna yakın bir saç rengi elde etmek için

Neva Color Markasının %40 Altın Karamel (7.334) + %60 Küllü Kumral (7.1) Saç boyalarını karıştırmanız gerekecektir. Neva Color Saç Boya Kataloğuna bakmanızda fayda var.

Karamel tonlarında saç renkleri için bal köpüğü ile karamel tonlarını karıştırmak özellikle açık renkteki saçlar için güzel sonuç veriyor. Elbette saçın zemin rengi çok koyu ise sonuç daha koyu olacağı için açma işlemi yapmak gerekebilir.

Karamel tonlarında bir karışım yapmak isteyenler Colorix boyasının 7 numarası ile 8.1 rengini karıştırıp nefis bir renk elde edebilirler.

Kumral Saç Renk Tonları

Koyu kumral veya esmer bayanlara en çok yakışan renk karışımlarının bronz kahve ile kahve köpüğü renginin karışımı diyebiliriz. Aynı zamanda kızıl ve kahve tonlarını karıştırmak da emer bayanlar için tercih edilebilir.

Kumral saç renkleri boyaları karıştırırken her zaman küllü boya numarası olan 0.1 tonlarını kullanmanız gerekir, sarı tonlarına yakın olması için 7.1 daha koyu kumral tonları için 5.1 tonları ile kahverengi saç boyalarını karıştırabilirsiniz.

Kahverengi Saç Renk Tonu

Bayanların en çok karıştırdığı renkler içinde Loreal badem kahvesi rengi ile Palette markasının altın kahvesi bulunuyor. Bu karışımla kumral tonlarını sevenler için gayet güzel bir renk tonu elde etmek mümkün. Sarışın bayanlar biraz değişiklik istediklerinde Koleston’un altın sarısı rengi ile açık doğal sarısını karıştırabilirler.

Örneğin kahverengi ile kızıl saç boyasını karıştırarak derin ve özel saç renkleri elde edebilirsiniz.

Naturigin 4.6 ve 7.55 Gibi. Naturigin saç boyası kataloğu‘na bakmanızda fayda var.

Kızıl Ve Bakır saç Boyalarını Karıştırmak

Ashlee Simpson’ın bu harika bakır kızıl saç rengini hangi boyalar ile elde edeceğinizi aslında buradaki konumuzda anlattık. Ancak boya karışımı ile elde edileni burada da tekrarlayalım.

Daha koyu saçlar için: L’Oréal Majirouge 7.40 Kumral Yoğun Bakır Saç Boyası ve L’Oréal Oksidan Krem 30 Volüm %9 ‘luk oksidan krem Kullanabilirsiniz.

Yapmamanız Gerekenler

1- Siyah ve sarı saç boyalarını birlikte karıştırmayın.

2- İki farklı boya markasını karıştırabilirsiniz ancak içeriklerindeki amonyak kullanımına dikkat edin.

3- Boyaların iyice karıştığına dikkat edin

4- Sarı ile bakır tonlarını karıştırmayın.

Yazar Hakkında
Toplam 4544 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Ünlülerin Kullandığı Saç Boyası Markaları Nelerdir?
En İyi Saç Boyası ve Markalar Listesi
Kuaförlerin Kullandığı Saç Boyaları
Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Yorumlar (125 yorum)
Nur
Nur Cevapla
- 18:45

Merhaba
Ben saçlarımı kumral-kızıl arası bir renge boyatmak istiyorum. (Örn; Melis Sezen) Orijinal saç rengim orta kumral diye geçiyor, uçlara doğru açılıyor. Şuan saçımda boya yok ama önceki saç renginden kalan açıcı kalıntısı var. Yani saç uçlarım karamel renginde. Bu rengi evde elde edebilir miyim? Elde edebilirsem hangi renklere sağlayabilirim? Yoksa kuaförde oluşturulabileck bir renk mi yardımcı olursanız çok sevinirim 😊

  admin
  admin Cevapla
  - 12:21

  Evde elde edebilirsiniz. Bu konuyu bakımlı kadında saç boyası numarası ile birlikte anlattığımızı hatırlıyorum. Sevgileri.
  https://www.bakimlikadin.net/2019/08/05/melis-sezen-sac-rengi-ve-modelleri/

Nazikk
Nazikk Cevapla
- 23:15

Yenimi buğday tenli 4 hafta önce saçını aşk alevine boyadım beğenmedim çikolata kave boyasam tutarmı birde saclarımın üst kısımları açıldı alt kısımları koyu kızıl ne yapmalıyım teşekür ederim

  Nazikk
  Nazikk Cevapla
  - 23:19

  Tenim yalnış olmuş ışıltılı kave de olurmu

   admin
   admin Cevapla
   - 12:22

   Merhaba, kelimeleriniz biraz yanlış olduğundan tam anlamadım ama kızıl renkten çikolata kahverengiye geçiş sağlayamazsınız.

  Nilgün
  Nilgün Cevapla
  - 23:36

  Merhaba benim eskiden saçım siayhdi sora koyu karamele boyadım saçım kızıl tonlarında oldu bende şimdi koyu, orta kumral istiyorum acaba hangi rengi kullanırsam isdediğim sonucu alırım yada hangi renkleri karıştırırsam koyu, orta kumral renk elde ederim yardım ederseniz sevinirim?

   Güzellik Deniz'de
   Güzellik Deniz'de Cevapla
   - 22:54

   Merhabalar, saçlarınızda şuan kızıllıklar bulunduğu için kumral tonlarına boyamadan önce bir miktar açılması gerekir. Yani orial ile boyanın akıtılması lazım, aksi halde rengin altından yıkadıkça kızıllıklar ortaya çıkacaktır. Konuya ilişkin yazılarımız vardır okuyabilirsiniz..Küllü Kumral Saç Rengi Tonları – Boyaları ve Evde Boyama Rehberi

Emine
Emine Cevapla
- 00:09

Koyu kumral ile acik kahve karistirilir mı nasıl bir renk ortaya çıkar

  admin
  admin Cevapla
  - 12:38

  Emine hanım burada önemli olan sizin saç renginiz ( boyalı mı – doğal mı ) bunlar önemli olan yoksa ikisini karıştırıp platin bir saç rengine boyasanız açık küllü kahve rengi ortaya çıkar.

Hatice
Hatice Cevapla
- 08:33

Merhaba lar ben esmer tenli siyah saçlı bir bayanım Jennifer Lopez saç rengi olan kahve tonlarında bir saçım olsun cok istiyorum bunun için hangi boyaları kullanmalıyım çok teşekkür ederim 🙏

  admin
  admin Cevapla
  - 19:40

  Merhaba Jennifer Lopez saç rengi konumuzda hangi saç rengini beğendiğinizi söylerseniz yardımcı olabilirim. https://www.bakimlikadin.net/2018/01/13/jennifer-lopez-sac-rengi/

   Guzide
   Guzide Cevapla
   - 20:47

   Saclarim siyah beyazlarim cok 5.00 ile 6.1 karistirip turuncu azaltici boya ve silver boyadan az eklersem koyu kullu kumral elde eder miyim ??

    Güzellik Deniz'de
    Güzellik Deniz'de Cevapla
    - 22:15

    Merhabalar, saçlarınız siyah bu yüzden koyu kumralı kolaylıkla tutturabilirsiniz. 6.1 boyayı %20lik en düşük seviye oksidanla karıştırıp uygulayabilirsiniz. Birkaç boyamada tam rengi elde edebilirsiniz beyazlarınız da tam anlamıyla kapanmış olur. Sevgiler

   Sevda
   Sevda Cevapla
   - 21:28

   Neva color 8.0 ile 9.0 karıştirirsam nasıl bir renk elde edebilirim acaba

    Güzellik Deniz'de
    Güzellik Deniz'de Cevapla
    - 22:45

    Merhaba 8.0 ile 9.0 karıştırırsanız karamel tonlarında bir renk elde edersiniz. Açık renk saçlarda daha sarıya yakın bir ton ortaya çıkacaktır.

ilksen
ilksen Cevapla
- 22:28

Merhaba acaba ilk baştaki resimdeki yani mavi gözlü bayanın olduğu resim de .Acaba saç dipleri ne renk ve bakır saç renginden o renge dönüş olur mu?Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  admin
  admin Cevapla
  - 16:30

  Merhaba ilksen Hanım; Bahsettiğiniz kadının dip saç rengi doğal bir sarışın olduğu için koyu sarı küllü sarı gibi duruyor çünkü saçları doğal olarak öyle çıkıyor. Saçlarınızın açık kumral yada açık kahve rengi olduğunu varsayarsak saçlarınızı Loreal 8.10 parlak sarıya boyadığınızda bu şekilde bir saç rengi elde etmiş olursunuz. Loreal’in saç boya katoloğundan bu saç rengini görebilirsiniz.
  https://www.bakimlikadin.net/2019/05/16/loreal-sac-boyalari-ve-renk-katalogu/

   Gamze
   Gamze Cevapla
   - 02:50

   Merhaba saçlarım koyu kumral boyalı hem kül hemde altın yansıma istiyorum, 7.1 ile 7.3 karıştırırsam nasıl olur ?

   Meltem
   Meltem Cevapla
   - 18:46

   Mrblar benim saçım bakırdı çikolata kahve boya aldım 6.7 ama şöyle bir durum oldu diplerin acık uc kısımları yanı alt kısımlar daha koyu iki renk gibi bunu kapatmam İcin bana boya önerirmisiniz
   ben fındık kabuğu ve kahve tonunu karıstırma yo düşünüyorum bu iki renk gitsin diye sizin öneriz ne olur acaba yardımcı olun lütfen

    admin
    admin Cevapla
    - 08:02

    Meltem hanım merhabalar; Saçınıza cila yaparak aynı renge kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Cila yaparken profesyoenl saç boyası kullanmanızı öneririm etkisi çok daha güçlü. Örneğin Wella Perfect koleston ya da İgora royal. Bu saç rengi için 4.77 Koleston espresso Kullanabilirsiniz.

Alev
Alev Cevapla
- 20:14

Merhaba saçım 4 yıldır ombreli olarak kullanıyorum dıplerr çıkolata kahveydi.. En son kuaföre dip boyası için gittim ve diplerim şu anda koyu kumral oldu biraz aşagısı çıkolata kahve ve uçlar sarı kuaförün gazabına ugradıom yanı ve şimdi diplerim nasıl çıkolata kahve yapabilirim yada dıplerimi nasıl tek renk yapabilirim

meryem
meryem Cevapla
- 13:44

merhaba sacimi actirdim platine kacar tarzda beyaz gti gibi duruyor duan ben bu sacimi hangi renkle yada boya karistirirsam normal dogal bi sari istiyorum nasil elde ederim dorelik olabilir azda olsa yardimci olursaniz cok sevinirim cunku su 6 aydir kuaforler yonundenn cok magdur oldum

  admin
  admin Cevapla
  - 16:16

  Meryem hanım merhabalar;
  Saçlarınızı kuaförünüz zaten küllü platin rengine kadar açtığından dolayı saçlarınızda açıcı kullanamazsınız. Doğal bir sarı istiyorsanız boyayacağınız saç renginiz örneğin loreal 10 numara ( açık sarı bile olsa saçlarında küllü tonlar olacaktır. Açıkçası bundan rahatsız olacağınızı da düşünmüyorum çünkü oldukça doğal duracağına emin olabilirsiniz. Loreal’in saç boya katoluğunda güzel sarı tonları var o konumuza da bakabilirsiniz. https://www.bakimlikadin.net/2019/05/16/loreal-sac-boyalari-ve-renk-katalogu/

   Fadime
   Fadime Cevapla
   - 16:47

   Saçın kullu acik sari yaptım ombre kuaförde Su an dore turuncu gibi nasıl gönderirim acaba

    Güzellik Deniz'de
    Güzellik Deniz'de Cevapla
    - 16:56

    Merhabalar, saçlarınızda boyanın akmasından kaynaklı turunculaşmalar olmuş. Bunun için aralıklarla saça cila işlemi uygulanması gerekir.Cila nasıl yapılır konumuza göz atabilirsiniz. Saç Cilası Nedir Nasıl Uygulanır?

    Safiye
    Safiye Cevapla
    - 19:50

    Saçımı loreal casting serisi krem karamelle boyadım 2 defa ama istediğim rengi elde edemedim internette gördüğüm daha açıktı benim biraz daha koyu bir renk oldu bu renkle hangi rengi karıştırabilirim rengin biraz daha açık olması için

Demet
Demet Cevapla
- 19:03

Merhabalar benim elimde palette kaşmir kumral 6-4 sac boyası var paylaşmış oldugunuz ikinci fotoğraftaki (karamel tonları) saç rengini veya ona yakın tonlarda renk elde etmek için hangi renk boya ile karistirmam gerekir. Saçlarım boya rengini hemen alan yapidadir

Sule
Sule Cevapla
- 23:44

Saçıma 7 numara ve 9 numarayı karıştırdım zemin aynı olsun diye ama ben bebeksi sarı seviyorum nasil yapa bilirim

Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de Cevapla
- 15:46

Merhabalar Demet Hanım, elinizdeki boya 6.4 tonlarında yani orta kumral diyebiliriz.Karamel tonlarına ulaşmak için 8.7- 7.8 gibi kullanmanız gerekir. Saç zemininiz çok açık renk olmalı ki bu rengi tutturabilin. Şayet saçınız koyuysa açma işlemi gerekebilir. Bu da tecrübesiz birinin yapabileceği bir uygulama değildir.

Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de Cevapla
- 15:52

Merhaba Şule Hanım, 7 ve 9 numarayı karıştırırsanız karamel tonlarında bir renk elde edersiniz. Bebek sarısı dediğiniz saç rengi 8.1-9.1-10.1 gibi numaralarla elde edilebilir. Eğer dip rengi olarak soruyorsanız bu tonları kullanmalısınız, aksi halde saçta kızıllaşmalar meydana gelebilir.

Gizlikadın
Gizlikadın Cevapla
- 18:51

Merhaba
Mor ile küllü sarı 9.1i karıştırmak istiyorum . Hüsrana uğrarmıyım acil yazın lütfen

  Güzellik Deniz'de
  Güzellik Deniz'de Cevapla
  - 22:47

  Merhabalar, mor saç boyasını daha soluk bir tona getirmek için küllü sarı kullanmak istiyorsunuz sanırım.Mor oldukça koyu bir renk olduğu için değişik bir sonuç beklemeyin, bu tarz zor renklerde kuaför desteği almanızı öneririz.

ruken
ruken Cevapla
- 22:09

Küllü kumral ve yoğun kızıl karıştırırsam nasıl bir renk elde ederim

  Güzellik Deniz'de
  Güzellik Deniz'de Cevapla
  - 22:55

  Merhaba, küllü renklerle kızıl tonlarını karıştırırsanız yine kızıl bir ton elde edersiniz. Kızıl renkler daha baskındır bu yüzden küllü kumralın hiçbir etkisi olmayacaktır, sadece rengi bir tık koyulaştırır. Sevgiler..

Ezo
Ezo Cevapla
- 18:04

Saçlarım şarap kızılı fakat kızıl ile mor karıştırmak istiyorum nasıl olur

  Muzeyyen
  Muzeyyen Cevapla
  - 00:53

  Merhabalar benim sacim suan ombre fakat diplerim cok gelmis ve saclarim maalesef siyah dip rengimi boyle acik kahve istiyorum acaba kumral ve sari tonlarini karistirsam elde edebilir miyim yani acici kullanmadan diplerimi nasil acik kahve yapabilirim simdiden tskler.

   admin
   admin Cevapla
   - 19:58

   Merhaba saçlarını açmadan ombre saçını tek renge getirmen mümkün değil. Şu işlemi uygulayabilirsin.
   https://www.bakimlikadin.net/2019/05/21/video-platin-sari-dip-boyasi-uygulamasi/

Dilan
Dilan Cevapla
- 20:41

Merhaba 😊ben saçımı kestane kızılına boyamak istiyorum ama aradım bulamadım bende sadece koyu kestane aldım nasıl el’de edebilirım kızıl kestanesin

Gizem
Gizem Cevapla
- 15:13

Merhaba, Beniim saçımda suan ombre var. Dİp rengim koyu küllü kumral ombrelerimse soguk sarı küllü sarı cilayla elde ediyoruz. size sorum su ben sacımı kahve bakır istiyorum. nasıl elde edebilirim?

  Gizem
  Gizem Cevapla
  - 15:14

  Yada 2.fotoda gösterdiğiniz rengi nasıl elde edebilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara