Tüm Saç Renkleri

Saç Boyası Renklerini Karıştırmak

Son Güncelleme: 22.03.2019

Saç rengini tutturmak veya istenen rengi yakalamak her zaman kolay olmuyor. Beğendiğimiz saçların pek çoğu da tek bir renk değil , birkaç rengin karışımından oluştuğu için boyama işlemlerinden önce istenen rengi elde etmek için araştırma yapmak gerekiyor. Kuaförlerin saç boyalarını karıştırarak ışıltılar elde etmesi saç renginde derinlikler sağlaması ve bu nedenle çok güzel görünmeleri saç boyalarını karıştırmakla mümkün?

Kurabiye Fincan

Neden Saç Boyalarını Karıştırmalıyız

Evde saç boya renklerinin tonunu karıştırarak istenilen derinlikte ve ışıltılı renk geçişleri elde edebilirsiniz. Her şeyden önce, saç renklerini karıştırarak daha kişisel bir görünüm elde edersiniz. Renkleri karıştırmak, saçlarınızda size farklı renk tonları verir.

Saç boyaları çok sayıda rengin tonlarını kullanıcılara sunduğu için boyama işlemlerinde istenen sonuca ulaşmak da oldukça kolay olabiliyor. Bu noktada önemli olan hangi renklerin bir arada kullanılacağına iyi karar vermek. Aksi halde sonuç büyük bir hayal kırıklığı da olabilir.

Saç Boyalarını Karıştırırken Dikkat edilmesi gerekenler

1- Saç boyası tonu olarak birbirinden zıt renklerden kaçının.

2- Başarılı sonuçlar elde etmek için birbirini tamamlayan tonlar seçmelisiniz.

3-Siyah ve sarı renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız.  Çünkü ikisi de iyi karışmayan çok baskın renklerdir. 

4- Saç rengi tonlarını karıştırırken, bunları temiz bir kaseye dökmeli ve saça uygulamadan önce iyice karıştırdıklarından emin olmalısınız. Karışık rengi Aktivatör şişesine geri verebilir veya saç rengini doğrudan kaseden renk tonu fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

5- Saç boyası renklerini karıştırdığınızda sonucun ne olacağını görmek için önce saçınızın bir tutamını boyayarak deneme yapmanız hayal kırıklıklarının önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Önemli: En iyi sonucu almak için, saçınızı boyadıktan sonra 24 saat boyunca yıkamayın.

Sarı Tonlardaki Saç Boyalarını Karıştırmak

Örnek olarak vediğim saç boyası Naturigin 11.0 ile 11.2’dir Bu tonlar ve alt tonlarını karıştırarak daha derin ve özel sarı saç renkleri elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki çalışmada küllü sarıdan altın sarıya geçiş var bu saç geçişini yakalamanız için saç uçlarına geçişte balyaj tekniğini kullanmanız ve omre geçişi elde etmeniz gerekiyor

Önemli: Eğer sarı saç boyalarını karıştırmak istiyorsanız: 2 farklı seviyedeki sarı saç boyasını karıştırırken, daha yüksek seviye renk ışıltı sağlar, daha düşük seviye cilalılığı önlemek için derinlemesine yardımcı olur.

Karamel Saç Renkleri Tonu

Karamel saç boyaları var ancak fotoğraflarda gördüğünüz geçişli ve derinlik saç boyalarını sadece bu saç boyalarını kullanarak elde edemezsiniz o nedenle ışıltı istiyorsanız krepe balyaj tekniği kullanmanız gerekebilir. Farklı Karamel saç rengi tonları elde etmeniz için bir kaç formül.

Örneğin aşağıdaki ren tonuna yakın bir saç rengi elde etmek için

Neva Color Markasının %40 Altın Karamel (7.334) + %60 Küllü Kumral (7.1) Saç boyalarını karıştırmanız gerekecektir. Neva Color Saç Boya Kataloğuna bakmanızda fayda var.

Karamel tonlarında saç renkleri için bal köpüğü ile karamel tonlarını karıştırmak özellikle açık renkteki saçlar için güzel sonuç veriyor. Elbette saçın zemin rengi çok koyu ise sonuç daha koyu olacağı için açma işlemi yapmak gerekebilir.

Karamel tonlarında bir karışım yapmak isteyenler Colorix boyasının 7 numarası ile 8.1 rengini karıştırıp nefis bir renk elde edebilirler.

Kumral Saç Renk Tonları

Koyu kumral veya esmer bayanlara en çok yakışan renk karışımlarının bronz kahve ile kahve köpüğü renginin karışımı diyebiliriz. Aynı zamanda kızıl ve kahve tonlarını karıştırmak da emer bayanlar için tercih edilebilir.

Kumral saç renkleri boyaları karıştırırken her zaman küllü boya numarası olan 0.1 tonlarını kullanmanız gerekir, sarı tonlarına yakın olması için 7.1 daha koyu kumral tonları için 5.1 tonları ile kahverengi saç boyalarını karıştırabilirsiniz.

Kahverengi Saç Renk Tonu

Bayanların en çok karıştırdığı renkler içinde Loreal badem kahvesi rengi ile Palette markasının altın kahvesi bulunuyor. Bu karışımla kumral tonlarını sevenler için gayet güzel bir renk tonu elde etmek mümkün. Sarışın bayanlar biraz değişiklik istediklerinde Koleston’un altın sarısı rengi ile açık doğal sarısını karıştırabilirler.

Örneğin kahverengi ile kızıl saç boyasını karıştırarak derin ve özel saç renkleri elde edebilirsiniz.

Naturigin 4.6 ve 7.55 Gibi. Naturigin saç boyası kataloğu‘na bakmanızda fayda var.

Kızıl Ve Bakır saç Boyalarını Karıştırmak

Ashlee Simpson’ın bu harika bakır kızıl saç rengini hangi boyalar ile elde edeceğinizi aslında buradaki konumuzda anlattık. Ancak boya karışımı ile elde edileni burada da tekrarlayalım.

Daha koyu saçlar için: L’Oréal Majirouge 7.40 Kumral Yoğun Bakır Saç Boyası ve L’Oréal Oksidan Krem 30 Volüm %9 ‘luk oksidan krem Kullanabilirsiniz.

Yapmamanız Gerekenler

1- Siyah ve sarı saç boyalarını birlikte karıştırmayın.

2- İki farklı boya markasını karıştırabilirsiniz ancak içeriklerindeki amonyak kullanımına dikkat edin.

3- Boyaların iyice karıştığına dikkat edin

4- Sarı ile bakır tonlarını karıştırmayın.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5671 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (95 yorum)
Tuba
Tuba Cevapla
- 12:38

Merhaba koyu kumral ile altın açık kahve yi karıştırarak nasıl bir renk elde ederim

  admin
  admin Cevapla
  - 12:59

  Tuba Merhaba, saçlarında daha önce ne renkti onu da söylemen lazım. Saçlarında boya var mı? doğal saç rengin ne?

Gülcan
Gülcan Cevapla
- 23:01

Evet süreye uyduğum halde uçlarda yanmalar oldu. Çok canım sıkıldı. Bundan sonra üzerine 8.0 boyasam nasıl olur? Ayrıca kaç gün beklemeliyim? Teşekkürler.

Gülcan
Gülcan Cevapla
- 23:26

Yok süreye uyduğum halde uçlarda yanmalar oldu. Çok canım sıkıldı. Üzerine palette doğal renkler 8.0 boyasam nasıl olur? Ve 2 boya arası ne kadar süre geçmesi gerekir ?

  admin
  admin Cevapla
  - 10:56

  Gülcan hanım merhaba, Biliyorum çünkü ben’de olmamasına rağmen ( koyu tonlar kullanmıştım ) Arkadaşlarımın da başına gelmişti. Hatta bununla ilgili bir konu yazdım dün.
  https://www.bakimlikadin.net/2019/07/10/palette-sac-boyasi-kullanici-yorumlari-ve-sikayetler/

  Ben olsam palette kullanmazdım zaten. Loreal’in çok güzel renkleri var yeni serisinde. Şu anda saçlarınız yeni boyandığı için saçlarınızı boyamanızı tavsiye etmem hemen. 2-4 hafta bekleyin. saçlarınızı yıkadıkça boya akacak.

Gülcan
Gülcan Cevapla
- 13:49

Evet maalesef daha önceleri loreal kullanıyordum. Palette ye nasıl aldandım anlamadım. Aslında beyazlarımı kapattı. Renkler eşit dağıldı fakat yanmalar ve kopmalar canımı sıktı. Şimdi birde jel boyalar çıkmış ona ne dersiniz, bilginiz var mı ? Schwarzkopf un.

  admin
  admin Cevapla
  - 14:45

  Gülcan Hanım evet bilgim ve deneyimim var. Bununla ilgili yarın bir yazı yayınlayacağım oradan takip edebilirsiniz. Sevgiler.

Gülcan
Gülcan Cevapla
- 22:35

Teşekkürler. .Sevgiler…

Seren
Seren Cevapla
- 14:19

Merhaba ben sacımi hep acık dogal kumral boyuyorum ve suan degistirmek istiyorum hafif sarimsı olsun ama cok sarı degil bu sebepten kaynakli dogal acik kumrala acik sarı karistirsam nasıl olur sizce veya küllü acık kumralara sarı karıştırsam ?

  admin
  admin Cevapla
  - 15:46

  Seren Hanım merhabalar; O şekilde karıştırdığınızda saçınız yarım ton kadar açılır. Her hangi bir sarı elde edemezsiniz. Saçlarınızı açmadan saçlarınız boyalı olduğu için Renk geçişini sarıya çevirmeniz mümkün değil. Küllü sarı ya da açık sarıya boyadığınızda saçlarınız da yarım ton yada 1 ton kadar açılır ama turuncu bir dore küllü kahve elde edersiniz. sağlıklı bir açıcı olarak Colorista Effects Brunette Bleach ürünlerini tavsiye ederim. Ancak Onunda türkiye’deki satışta olan ürünü 2 ton kadar açıyor yani saçınızı o da karamel rengine çeviriyor. Ayrıntılı bir yazı hazırladım bunun için aslında bir hafta sonra yayınlanacak.

İpek
İpek Cevapla
- 14:27

Merhaba bal köpüğü ile küllü sarıyı karıştırsam nasıl bir sonuç elde ederim acaba (platin üzerine )

admin
admin Cevapla
- 14:44

Merhabalar İpek Hanım saçlarınız platin olduğu için zaten yaptığınız saç boya karışımı saçınızda dore tonlarını arttırır. Sarı Küllü 9,1 gibi bir renk mi istiyorsunuz? Loreal’in yeni serisinde çok güzel sarı tonları var zaten. https://www.bakimlikadin.net/2019/05/16/loreal-sac-boyalari-ve-renk-katalogu/

Rüya
Rüya Cevapla
- 15:20

Merhabalar benim saçlarım platın sarıydı üstüne küllü açık kumral vurunca grimsi bir yeşil oldu şimdi tekrar boyamak istiyorum uçlarım eskisi gibi platın olsun istiyorum ne önerirsiniz.

  admin
  admin Cevapla
  - 18:48

  Merhabalar saçlarınız yeşil olduğu için ve siz platin istediğiniz için bunu kuaförün yapmasını öneririm. Siz evde tekrar bu saçı platin renge çeviremezsiniz. Çevirmeniz için özel kremler vs kullanmanız lazım.

Rüya
Rüya Cevapla
- 15:21

Saç uçlarım tekrar açık bir renk ve dip rengini de ombre gibi istiyorum lütfen yardımcı olun

  admin
  admin Cevapla
  - 18:48

  Yukarıda cevapladım sevgiler.

Rabia
Rabia Cevapla
- 19:53

Kumral ve sarı tonlarını karıştırsam olur mu

  admin
  admin Cevapla
  - 20:16

  Merhaba Rabia hanım; Doğal saç renginize de bağlı. Yeşillenebilir.

Canan
Canan Cevapla
- 21:41

Merhaba ben kumral ton istiyorum ne renk boya almam gerek

  admin
  admin Cevapla
  - 15:13

  canan hanım merhabalar şu anki saç renginizi öğrenmeden bir şey diyemem ki.

Filiz
Filiz Cevapla
- 00:22

Merhaba benim saç rengim koyu kahve bende çikolata kahve rengi yapmak istiyorum hangi renk tonlarını karıştırıp yapabilirim acaba teşekkürler.

  admin
  admin Cevapla
  - 09:44

  Merhabalar Filiz hanım, Çikolata saç renginin de farklı pek çok renk tonu var hangisini istediğinize bağlı. En güzel çikolata tonları loreal’in yeni serisinde var. oradan boyalara bakabilirsin.
  https://www.bakimlikadin.net/2019/05/16/loreal-sac-boyalari-ve-renk-katalogu/

   Filiz
   Filiz Cevapla
   - 01:48

   Mesala L’Oréal Türk kahvesi 4.15 tutturmak için sadece tek renk boya ile olur mu yoksa başka renk ilede mi karıştırmak lazım çünkü ben koyu kahveyim biraz siyahımsı kahve gibi görünüyor yada biraz papatya suyu oksijen suyu ile açsam mı?

    admin
    admin Cevapla
    - 09:24

    Merhabalar Filiz hanım, Boya kitinin içinden %6 oksidan çıkıyor genellikle. Saçlarınız koyu olduğuna göre oksidan ile birlikte kullandığınızda istediğiniz saç rengini ulaşabilirsiniz.

Rüya
Rüya Cevapla
- 00:22

Merhabalar benim saçlarımın uçları açıldı yeşilik aktı ben tatlı bir sarı istiyorum uçlarına saçlarımın rengi çok mat ve gri ben tekrardan o açık sarı platini yapmak istiyorum nasıl boya önerirsiniz benim aklımdan dore sarı ve platin sari karıştırmak geliyor sizce nasıl olur

  admin
  admin Cevapla
  - 11:19

  Merhabalar Rüya hanım; saçlarınızı öncelikle açmalısınız. Şu video’lu konuda nasıl yapılacağını anlatmıştık sevgiler.
  https://www.bakimlikadin.net/2019/05/21/video-platin-sari-dip-boyasi-uygulamasi/

Esra
Esra Cevapla
- 06:58

Merhabalar ben saçlarımı kuaförde boyatıyorum ama evde kendim boyamak istiyorum artık fındık kabuğunun açığı diyor kuaförüm. Galiba 8.00 8.03 karıştırıyor. Ben bunu evde hangi oranlarda karıştıra bilirim. Şimdiden teşekkürler.

  admin
  admin Cevapla
  - 17:30

  Merhabalar, fındık kabuğu saç rengi için bu konumuzu okuyabilirsiniz.
  https://www.bakimlikadin.net/2019/05/13/findik-kabugu-sac-rengi-tonlari/

Hülya
Hülya Cevapla
- 06:09

Mrb benim saçım siyahtı kuaförde saç rengini açtım sözde sıcak çikolata tonu ama kızıllık daha yoğun küllü kumral yapmak istiyorum hangi kumral tonları karıştırabilirim hem kızıllık kalmaması için hemde sadece saçımda birden fazlaa renk olmaması için ne yapmalıyım

  admin
  admin Cevapla
  - 11:49

  Selamlar Hülya hanım; Ya kuaförünüz yanlış boya uyguladı ya da saçlarınız koyu kestane. Açıldıkça renk iyice bakıra döner. Yapman gereken şu konuları okuman ve uygulaman sevgiler.

  https://www.bakimlikadin.net/2019/04/05/turunculasan-sac-rengini-kapatmak/

Mervecet
Mervecet Cevapla
- 22:22

Merhaba jel boya ile krem boyayi karistirabilir miyim ?

  admin
  admin Cevapla
  - 10:29

  Merhabalar Mervecet hanım, ikisinin yapısı farklı örneğin Krem Boya’da peroksit kullanım miktarı ve yoğunluk farklı jel boyada daha farklı. O nedenle ikisini karıştırmayın.

Su
Su Cevapla
- 02:50

Merhaba. Benim doğal saç rengim koyu kestane. Saçlarımı bir süre kızıl tonlarında boyadıktan sonra mavi siyaha boyadım. Yaklaşık 3 aydır saçlarımı boyamıyorum ve şu an saçımın dibi koyu kestane, ortalara doğru mavi siyah, alt taraflarda da önceki kızıl yansımalar açığa çıkmaya başladı. Saçım kıvırcık olduğu için biraz yansıma, balyaj tarzı bir şey istiyorum. Buğday tenli olduğum için balyajı çok açık olmayan yakışacak bir küllü sarı tonlarında istiyorum. Saçım bu haldeyken istediğim balyaj rengini ve biraz daha koyu taban rengini sağlıklı bir şekilde nasıl elde edebilirim? Şimdiden teşekkürler 🙂

  admin
  admin Cevapla
  - 10:36

  Merhaba Su hanım; Mavi siyah kolay çıkan bir saç rengi değil. Üstelik saçlarınız kestane yani oksidanı vurduğunuz an bakır yansımalar direk karşınıza çıkacak. O nedenle sorunlu bir renk. Öncelikle şu konuyu okumanızı öneriyorum:
  https://www.bakimlikadin.net/2019/07/28/boyanmamis-siyah-saci-sari-sac-rengine-acmak/

  Sizdeki fark saçlarınız kestane olduğu için bakır ve turuncu tonlarla uğraşacak olmanız. Deneyiminiz yoksa kuaföre gitmenizi öneririm.
  İlla ben yağacağım derseniz de şu konuya da bakabilirsiniz.
  https://www.bakimlikadin.net/2019/04/13/igora-royal-mix-0-22-turuncu-azaltici-sac-boyasi/

Su
Su Cevapla
- 15:13

Merhaba benim saçım tamamen beyaz. Arada bir ikitane siyah var sarı istiyorum. Evde tutar mı. Açık sarı hangi renkleri karıştırabilirim. Buğday tenliyim

  admin
  admin Cevapla
  - 13:16

  Merhabalar Su hanım, Evde vet. Cilt alt tonunuz nedir acaba?
  Açık sarı istiyorsanız Loreal no: 02 ‘kullanabilirsiniz. En altta
  https://www.bakimlikadin.net/2019/05/16/loreal-sac-boyalari-ve-renk-katalogu/

Mine
Mine Cevapla
- 12:50

Merhabalar ben açık kumral ana saç rengine(işlem görmemiş) yeşil boya yapmak istiyorum acaba mavi ve sarı karışımı yapsam tutarmı?

  admin
  admin Cevapla
  - 13:18

  Merhabalar Mine hanım. Kesinlikle öyle bir şey yapmayın.
  İstediğiniz saç rengini elde etmek için ( Açık yeşilse özellikle ) saçlarınızı açmanız gerekir. Yeşil saç boyasını Türkiye’de bulabileceğiniz markalar var.
  https://www.bakimlikadin.net/2019/05/12/yesil-sac-rengi-tonlari-ve-boya-markalari/

  Şu konuya bakın lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara