Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Saç örgü modelleri ve yapılışları

Saç örgüsü yapmak alıştığını ve tekniğini bildiğiniz taktirde gerçekten hem pratik hem de çok farklı tarzlarda saç modelleri yapmanızda en etkili yöntem. Aslında aşağıdaki örneklerde görebileceğiniz gibi temelde hep aynı şekilde iki yada üç tutam alınıp yanlardaki iki tutam çaprazlama olarak birbirine geçirilerek yapılmakta. Şimdi Farklı saç örgü modellerinin nasıl yapıldığına resimli bir şekilde adım adım anlatarak birlikte bakalım.

Yandan Topuzlu Saç Örgü Modeli

Evde tek başınıza rahatlıkla yapabileceğiniz bir saç örgü modeli. İlk adımda saçlarımızın ön tarafından fransız saç örgüsün’de yaptığımız gibi saçlarımızı üç ayrı tutamdan örmeye başlıyoruz. Kulağımızın hemen üstüne doğru ilerliyoruz ve alt kısımlarını toka ile sabitliyoruz.

Geriye kalan saçımızın arkasındaki tüm saçı toplayıp arkaya sabitliyor, topluyoruz. Bu şekilde ister sağ tarafa ister sol tarafa örgülü yandan toplanmış saç örgü modelini elde ediyoruz.

Fransız Balık Sırtı Saç Örgü Yapımı

Öncelikli olarak saçımızın arka kısmını balıksırtı şeklinde örüyoruz. Bu saç örgü modellerinin tamamını kendiniz evde tek başınıza örebilirsiniz. Belli bir kısımdan sonra lastik ile saçlarımızı at kuyruğu şeklinde bırakıp, bu kısmı da klasik saç örgüsü olarak örüyoruz. İsterseniz bu şekilde de bırakabilirsiniz isterseniz ördüğünüz atkuyruğu saçları toplayarak topuz şeklinde toparlayabilirsiniz.

Taç Düğümlü Saç Örgüsü Yapılışı

Bu saç örgü modeli daha çok abiye elbiselerin üzerinde güzel görünmektedir. Derli toplu ama süslü bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınızı önce yan kısımdan ayırıp ince ve zarif bir saç örgüsü elde ediyoruz. Arka kısımdan ise daha kalın ikili bir şekilde hem çapraz hemde burgulu bir şekilde örüyoruz. ve tüm bu saç örgüleriniz tokalar yardımı ile başımıza tıpkı bir taç tokası gibi sabitliyoruz.

İki Yandan Toplu Saç Örgü Modeli

Çok güzel ve en basit saç örgü modellerinden bir tanesi. Saçımızı başımızın üstünden doğru bir şekilde ayırdıktan sonra 3’lü çapraz saç örgü yapıyor ve yaptığımız bu saç örgüleri saçımızın üzerinden iki farklı şekilde geçiriyoruz. Saçımızın arkasının düzgün bir şekilde toplı görünmesi için çok iyi toplamamız gerekiyor. Bir kaç deneme yanılma yönteminden sonra bu saç modelini özellikle okul saçı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 991 yazı
gulsah
gulsah
İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Yüz Tipine Göre Saç Kesim Modelleri
Yüz Tipinize Uygun En güzel 40 Kahkül Kesim Saçlar
İnce Telli Saçları Kalın Gösteren 10 Uygulama
Sena Şener Saç Rengi ve Modelleri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara