Tüm Saç Renkleri

Yüzü Makyajla İnce Gösterme Teknikleri

Ne kadar kilo verirseniz verin hala şişman bir yüze mi sahipsiniz?Hiç dert etmeyin,şimdi anlatacağım makyaj teknikleriyle yüzünüzü olduğundan ince gösterebilirsiniz 🙂

Elmacık Kemiklerinizi Ön Plana Çıkarın

Öncelikle esas kural elmacık kemiklerini ve çene kısmını ön plana çıkarmaktır.Elmacık kemikleriniz ön planda olunca yanaklarınızın tombulluğu gizlenmiş olur.Bu yüzden hem açık tonda hem de koyu tonda iki tane fondötene ihtiyacınız olacak.

Yüze Kontör Uygulamak

Yüze ten rengine uygun bir fondöten uygulandıktan sonra baz fondötenin 1,5-2 ton koyusu bir fondötenle görüntüsünü yumuşatmak istediğimiz kısımlar gölgelenir.Yüzün üst bölümünde kulak kenarından başlayarak alnın iki tarafına gölgelemeler yapılır.

Burnu inceltmek için kontor uygulama.

Makyajda Gölgeleme İşlemi

Sonraki aşamada kulak memesinden başlayarak yanak çukurundan buruna doğru kavisli bir gölgeleme yapılır.Bu işlem elmacık kemiklerini belirginleştirecek ve yüze daha anlamlı bir ifade katacaktır.Yuvarlak yüzlerde allık elmacık kemiği üzerinden yanlarda gözün dış ucuna doğru,aşağı bölümde ise yanak çukurunda bir üçgen oluşturacak biçimde sürülmelidir.

Allık Sürülme Tekniği

Kullanılacak allık bronz allıktır. Bu tip yüzlerde dikkatin orta bölüme çekilmesi için koyu renk ruj kullanılmalı,kaşlar ve gözler de çekik olmalıdır.

Yüzü ince gösteren Makyaj / Video

Burada hoş ve başarılı bir makyaj uygulaması yapan youtuber’dan videoyu da izleyebilirsiniz.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 99 yazı
Bakımlı Kadın
Bakımlı Kadın
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara