Tüm Saç Renkleri

Saç Köklerni Güçlendirmek için Bitkisel Tarifler

Sevdiklerinizle Paylaşın

Yaz boyunca yıpranan saçlarımızı güçlendirmeye önce saç diplerimizi güçlendirerek başlamaya ne dersiniz ? Evet önce saç köklerimizi güçlendirelim ki yeni çıkan saçlar daha düzgün ve kuvvetli çıksın. Peki nasıl yapacağız güçlendirmeyi ? Bunun için ilaçlar, kremler var ancak biz evde kendimizin hazırlayabileceği bitkisel karışımlar ile bunları yapacağız.

Not: bu üç yöntemde tarafımca denenmiştir. 2. yöntemi hala kullanıyorum, ancak saç köklerinin güçlenmesi zayıf saç köklerinden yeni saçlar çıkmasını çam terebentin ile sağladım diyebilirim.

Bu yöntemlerden ilki şu : Önce buğday çimini ezip suyunu çıkartıyorsunuz. Daha sonra çıkardığınız bu suya biraz zeytinyağı koyup saç diplerinize masaj yaparak sürün. Belli bir süre bekledikten sonra yıkayın.

Saç dipleri ve kökleri için saç maskesi uygulayın

Bu maske için gerekli olan malzemeler : Sarımsak yağı , çam yağı , badem yağı , havuç yağı , buğday yağı . Şimdi de yapılışına geçelim. Bütün yağları karıştırın ve 5-6 damla saç diplerinize masaj yaparak sürün. Bu işlemi gece yapın ve saçınıza sürdüğünüzde saçınıza bir bone takarak sabaha kadar bekleyin. Bu işlemi düzenli olarak yaparsanız saç diplerinizin güçlendiğini göreceksiniz.

Çam Terebentin Nasıl Kullanılır – Kullanıcı Yorumları

Diğer bir yöntem ise eşit miktarlarda servi , biberiye , ardıç , zeytinyağını karıştırın. Saçınıza masaj yaparak sürün ve streçle saçınızı sarın. 20-30 dk bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

Bu yöntemleri yaparsanız zamanla saç diplerinizin daha da güçlendiğini göreceksiniz. Ama bu yöntemlerin iyi sonuç vermesini istiyorsanız düzenli olarak yapmanız gerekiyor.  Sadece bir defa yapıp da saçlarınızın güçlenmesini beklemeyin. Bunu devamlı yaptığınız takdirde sonuç alırsınız. Şimdiden size kolay gelsin 🙂

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir