Tüm Saç Renkleri

Kirpik ve Kaşlar için Tatlı Badem Yağı

Sevdiklerinizle Paylaşın

Badem yağının kirpikleri uzatmak ve kaşları dolgunlaştırmak için iyi geldiğini çok duydum.Ama ne zaman kullanmaya başlasam bir iki günle sınırlı kaldı.Düzenli olarak devam edemedim bir türlü.Bir ay düzenli kullanımda etkisi kesinlikle farkediliyor.

Gördüğüm Faydaları

Yılda birkaç kere, birkaç hafta boyunca, kirpik diplerinde kullanırsanız , uzatmasa da yıpranmış kirpikleri güçlendirmektedir.

Kimler Kullanmalı

Kaşları ve kirpikleri seyrek olanlar,
kirpik bakımında hint yağıyla karıştırılınca daha etkili ol makta.

Nasıl Kullanılır

Kirpikler için, makyajınızı iyice temizleyip gece yatmadan önce 1-2 damla kulak çubuğuyla sürmek yeterli.Aman gözlerinize kaçırmayın yoksa çok yakıyor! Ben kaçırmayı başardım ordan biliyorum.Siz dikkat edin,benim gibi yapmayın.

Kaşlar için ise yine kulak çubuğuyla masaj yaparak yedirmeniz lazım.Kaşları gürleştirdiği boşlukları doldurduğu söyleniyor.Kuaförler tarafından da tavsiye ediliyor.

Diğer Kullanıcılardan Yorumlar

kaşlarımın başlangıç kısımlarının döküldüğü zamanlarda kaş fırçasını ya da bitmiş maskara fırçasını kullanarak kaşlarıma bakım yaptığım yağ. sabah akşam biraz bekletip yıkayarak kullandığımda bir hafta içinde sonuç veriyor… eğer nem sorunu da varsa hint yağı ya da jojoba yağı da kullanılabilir

https://www.suslusozluk.com/badem-yağı?i=21884

her gece yatmadan önce kulak çubuğu ile kirpiklerime sürerim. kirpiklerim yağı kullanmadan önce kısa ve seyrekti şuan hala kısalar ama en azından gürler. bu yağı kullandığımdan beri maskarayı çıkartırken yaşadığım kirpik dökülmesi sorunu da azaldı. 

https://www.suslusozluk.com/badem-yağı?i=21904
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

21 thoughts on “Kirpik ve Kaşlar için Tatlı Badem Yağı

 1. ben kirpiklerim için bir süre kullandım.gerçekten çok memnun kaldım.normalde seyrek ve kısacık kirpiklerim vardı.ama gözle farkedilir şekilde dolgunlaştı ve uzadı.herkese tavsiye ederim arkadaşlar:)

 2. badem yagını ısıtıp tırnaklara masaj yapıcada iyi oluyr. ayrıca saçları kuru olanlar içinde birebir 😉

 3. 🙂 ben değil de bir arkadaşım kullanıyordu
  kirpik konusunda ne yapar bilmiyorum fakat kaşlar için kullanmıştı ve gerçekten iyi bi sonuç aldı 😉
  kaşlarının şeklini sürekli değiştirdiği için..
  o boşluklardan falan şikayetçiydi ve bir türlü (d)olmuyordu:)
  ona da kuaförü önermiş. ben inanmamıştım tabi:) kullandığından bir ay sonra falan gördüm tekrar
  sonuç sanırım tatmin ediciydi 🙂

 4. necla; teşekkürler kirpiklerini uzatmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyoruz o zaman 🙂

  süsü; saçlara da iyi geldiğini duymuştum ama tırnaklar için kullanıldığını ilk senden duyuyorum.sağol canım bilgilerini paylaştığın için 🙂

  pitis; ben de kaşlarım için kullanmaya karar vermiştim.Aynen boşluklar dolsun diye kuaför önerisiyle:) ama yapamadım bi gün kullandıysam ertesi gün unuttum:) artık düzenli kullanmam lazım o zaman kaşlarımı kalınlaştırmak istiyorum 🙂

   1. Merhaba Ebru,
    Daha önce bu yöntemi denemiş birisi olarak, Mutlaka gece yatarken sürmeni ve sabaha kadar kirpiklerinde ve kaşlarında kalmasını öneririm. Acı badem yağındansa tatlı badem yağının daha faydalı olduğunu da gözlemledim.

 5. Kirpiklerim için kullanmayı denedim ama yapış yapış bir his verdiği için çok rahatsız oldum ve kısa sürede bıraktım. Saçım için de kullanmıştım ve faydasını görmüştüm. Tırnaklarda hiç denemedim fakat işe yarayabilir tabi.

 6. Çiğdem, gece yatmadan önce kirpiklerine sürersen çok rahatsız etmez bence canım nasıl olsa uyucaksın gözlerin kapalı olacak:) saç ve tırnak için de yararlıymış ne faydalı bir şeymiş bu badem yağı 🙂

 7. pınarcım, ne güzel faydasını görmüşsün umarım ben de göreceğim yorumlardan sonra bugün kaşlarım için kullanmaya başladım bu kez düzenli kullanacağım 🙂

 8. ben de merak ettima kullanmayı düşünüyorum ama gece sürünce sabaha kdr mı tutacağım acaba fazla durması olumsuz bi etki yaratır mı?

 9. gly, ben gece sürüp sabah yıkanıyor diye biliyorum. Ben o şekilde kullanmaya başladım.Olumsuz bir etki yapacağını sanmıyorum,aksine bütün gece duracağı için daha etkili olur diye düşünüyorum 🙂

  1. Eczanelerde veya aktarlarda bulunan %100 doğal ibaresi bulunan herhangi bir markaya ait tatlı badem yağı işinizi görecektir.

  1. Evet Her Heçe Yatarken uygulayabilirsiniz. Sabah yıkamanız daha doğru olacaktır şayet gece yap ile uyumak istemezseniz hangi gün ve saatlerde müsait iseniz en uzun ne zaman kalabilirse kirpik ve kaşlarınızda o zaman uygulayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir