Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Karamel Kahve Saç Rengi ve Uygulama Yöntemi

Karamel Kahve saç rengi nedir? Karamel rengin biraz daha koyusu yani biraz daha kahverengi tonu baskın olan saç rengidir.
Karamel saç rengi yoğun turuncu renk içeren bir saç rengidir, karamel kahve daha canlı ve doğal bir tondur.

Karamel Kahve Saç Rengi Boyayanlar

Bu saç rengini saçları siyah olanlar evde denememelidir.Kahverengi saçlılar en açık altın sarısı  rengi ile 1 yada 2 boyamada elde edebilirler.Açık renk saç renginiz varsa koyu karamel saç  boyasi ile saclarınızı boyayarak bu rengi elde edebilirsiniz.

Karamel Kahve Saç Boya Numaraları

 • Loreal Paris Excellence İntense 6.32 Karamel Kahve Saç Boyası
 • Davines Mask 7.32
 • Voila 6.8 Koyu Karamel
 • palette 5.44 ve 6.05
 • Syoss 5-60 karamel kahve saç boyası

Evde Bu Rengi Nasıl Elde Edebilirsiniz?

Kahverengi Saçlılar

Kahverengi saçlılar en açık altın sarısı  rengi ile 1 yada 2 boyamada elde edebilirler.

 • Garnier 8.43 BAL KÖPÜĞÜ
 • Davines Mask 9.3
 • Voila 10.3 Altın Sarısı
 • Loreal 9.3
 • Palette 204 Altın sarısı
 • Avon 10.31 Açık Şampanya sarısı
 • Naturigin Organik Altın Sarı 10.3 (Dore sarı)
 • İgora royal Sarı – Yoğun Altın 9.55
 • Nevacolor 10.03
 • Lorael 9.03

Kızıl ve siyah saç rengi olanlar

Saçlarınızı açmanız yani bir nevi platin sarıya saç rengini döndürmeniz gerekmektedir. Bunun temel nedeni koyu siyah ve kızıl saçlarda renk pigmentleri daha çok tutunur. Kızıl saç sürekli akar ve inatçıdır. Bunun için aşağıdaki yöntemi uygulayın.

Evde saçı açmak platin rengine döndürmek

Platin sarısı saç boyası / Aşağıdaki saç boyalarını tercih edebilirsiniz.

 • Palette Deluxe 10-2
 • Nevacolor Premium Tonlayıcı Krem Boya Seti Gümüş Gri Neva Color 9.01 ( kızıl saçlılar için – yeşil renk bırakmadan güzel bir karamel kahve elde edebilirsiniz.)
 • Sea Color 0/1 Platin Sarısı Saç Boyası.

30’luk oksidan ( %9’luk oksidan 30 volüm’dür.)

-1 çay kaşığı kadar oryal saç açıcı.

Not: saçlarınız da yıpranma olmaması için mutlaka Olaplex Saç Açıcı kullanmanızı öneriyorum.

Uygulama

Yukarıdaki malzemeleri karıştırıyoruz ve yaklaşık 30 dakika saçlarımızda bekletiyoruz. Uygulama bittikten sonra saçlarınızı Karamel kahve saç boyası ile boyayabilirsiniz.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 3498 yazı
Naz Kaya
Naz Kaya
Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Yorumlar (494 yorum)
Lale
Lale Cevapla
- 22:29

Selam, Ben saçlarımı 2 defa garnier-amonyaksız-boya ile 4.15-ve-6.35 e yarı yarı karıştırarak boyama işlemi yaptım. Fakat saç rengim açık kaldı ve kendi öz saç rengim olan 5.0 a dönüş oldu. Bu benim asıl saç rengim. ben karamel saç rengi olsun istiyorum. Saçımda % 35 beyaz mevcut, kaç numaralı boya kullanırsam, hangi işlemleri yaparsam, hangi marka ne yapmalı fikir verirseniz sevinirim.

admin
admin Cevapla
- 20:58

Merhabalar karamel yapmak için saçlarınızı açmalısınız yada altın sarısı 10.3 gibi saç boyaları ile 1-2 uygulama saçlarınızı boyamalasınız. Turuncu ve kahveregi saç renklerinin karışımını elde etmemiz gerekiyor. Sevgiler.

yeliz
yeliz Cevapla
- 22:52

Merhabalar, öncelikle benim ten rengim buğday ve saç rengi koyu kahve. Bir kuaföre gittim ve saçımın bir ton açığını istedim birde aralarına gölge istemiştim. saçlarım açıcı ile çok bekledi ve yandı. 8 ay olmasına rağmen saçım hala kötü halde. 2 kere düz bir kahve tonlarında boya ile tekrar boyattım. bu sefer evde kendim saçlarıma boya uygulamak istiyorum. önerilerinizi alabilirmiyim. karamel tonlarımı iyi olur yoksa kahve tonlarımı? saçıma tekrar eskisi gibi canlı görünümü nasıl sağlayabilirim.

admin
admin Cevapla
- 10:15

Merhaba Çikolata kahverengi saç rengini tutturabilirsiniz çok yakışacağına eminim. Boya olarak Naturigin 5.0 Saç boyası çok güzel onu öneririm. Hem organik boya yıpranmış saçlarınızı yormaz hem de renk olarak harika.

ilayda
ilayda Cevapla
- 23:01

Selam ben saçlarımı ombre yaptırdım fakat kuaför kötüydü ve civciv sarısı oldu. renk geçisi yoktu sonrasında ise saçımı karamel yaptılar ve sadece bir yıkamada aktı ve küllü karşımı bir renk oldu. şimdi ben karamel kahve yapmak istiyorum. ne önerirsiniz.

  admin
  admin Cevapla
  - 17:45

  Küllü karışımı derken tam olarak ne renk var saçlarınızda.

ilayda
ilayda Cevapla
- 23:20

saçları ombre yaptırmıştım sonra civciv sarısına döndü aynı acemi kuaför saçlarımı karamele boyadı ve birinci yıkamada aktı ve küllü bir renk oldu. şimdi ise karamel-kahve istiyorum. yardım lütfen.

  admin
  admin Cevapla
  - 17:47

  Küllü kahve gibi bir renk oldu ise tekrar açmadan o küllü tondan kurtulamazsınız ama saçlarınız daha önce açılmış ve çivciv sarısına gelmiş zaten. Tekrar küllü bir ton olması biraz garip. Altın sarısı dore tonlara boyayın içine 6.0 gibi kahverengi boya da katabilirsiniz. Sevgiler.

gamze güzel
gamze güzel Cevapla
- 14:30

slm ben gamze bugday tenliyim kızıl renk düşünüyorum yardımmcı olursanız sevinirim

  admin
  admin Cevapla
  - 19:26

  Merhabalar;
  Viyole kızıl var
  https://www.bakimlikadin.net/2015/10/09/viyole-kizil-murdum-kizili-mor-ve-kizil-sac-boyalari/

  Kızıl Kahve Var çok hoş tonları olabiliyor

  https://www.bakimlikadin.net/2015/09/02/kizil-kahverengi-sac-renkleri/

  Loreal’in kızıl saç renkleri kataloğuna bakabilirsin..

  https://www.bakimlikadin.net/2014/08/28/loreal-kizil-sac-renkler/

  Sevgiler.

gamze güzel
gamze güzel Cevapla
- 14:31

siyah saclıyım ve kızıl rengi düşünüyorum hangi tonlarda olabilir

  admin
  admin Cevapla
  - 19:27

  Merhabalar yukarıda cevapladım. Sevgiler.

lalezar
lalezar Cevapla
- 22:55

Selam, esmer tenliyim, saç rengim şuanda çikolata bir toz açıcı ile açarsam ve bal-köpüğü veya karamele boyarsam nasıl olur. teşekkürler

  admin
  admin Cevapla
  - 22:24

  toz açıcı ile açarken dikkatli olmasınız vol’u süresini vs çok iyi hesaplamalısınız. turuncu olmamalı ki bal köpüğü yapabilesiniz. esmer tenli iseniz ışıltı tavsiye edebilirim saçlarınıza.

seda
seda Cevapla
- 08:10

Selam benim saç rengim siyah fakat ben karamel rengi istiyorum. kendimde değişiklik yapmaya ihtiyacım var ve açık bir renk tonu olsun istiyorum. Bana gidermi eminde değilim bakır karamel rengini seviyorum fakat saçlarım siyah olduğu için gider mi bilmiyorum. karasızım yardım lütfen.

  admin
  admin Cevapla
  - 09:50

  Merbaba siyah saçı özellikle boyalı ise açmak çok zor. O nedenle deneyimin de yoksa evde boyamanı tavsiye etmem. Bakır karamel çok güzel bir renk tonu gerçekten bu konuya bakabilirsin.
  https://www.bakimlikadin.net/2015/05/27/bakir-karamel-sac-rengi-nasil-elde-edilir/

selin
selin Cevapla
- 10:35

açık kahverengi tonu saçlarım şuanda ve kıvırcık. koleston 8/0 ve nevacolor 12 acici alıp bunları karıştırıp şuandaki saç rengimi açmak istiyorum. yeşillenme veya turunculaşma olurmu

  admin
  admin Cevapla
  - 16:48

  Turunculaşma olabilir. Boya ile açıcı karıştırıp saçı o şekilde açmaya çalışma her zaman risklidir. Saçın aldığı rengi kontrol edemezsiniz. Siz sanırım bunu bir yerde okudunuz, ancak kendi saçınızın koyuluk derecesi hangi renk olduğu çok önemli.

esra
esra Cevapla
- 20:03

selam, benim saç rengim şuan itibariyle koyu kahve tonunda ve ucları dahada açık 5 kere felan actırdım 1 yıl önce. sonrasında geri boyadım suanda çikolata rengine bayasam tutarmı. tşkler.

  admin
  admin Cevapla
  - 21:05

  5 kere mi açtırdın? Saçların yanmadı mı? yada şu an saçınız nasıl sağlıklı görünüyor mu? yani koyu kahve tonu çok koyu değilse loreal’in açıcı jelleri ile bile çikolata kahverengi olabilir.https://www.bakimlikadin.net/2015/09/09/loreal-sukkies-sac-acici-jel/

fatma
fatma Cevapla
- 03:08

Saçlarıma 1.5 sene öncesinde kına uygulamıştım şuanda sadece uç kızımlarında kaldı. karamel bir omre yaptırmak istemekteyim kınanın saçımda etkisi halen kalmışmıdır? Şuanda boya yaparsam tutarmı. sağolun.

  admin
  admin Cevapla
  - 09:48

  Kına sağlıklı bir uygulama değil hanımlar kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  https://www.bakimlikadin.net/2014/12/02/kina-sacima-zarar-verir-mi/
  Oldukça uzun süre geçmiş tutar ama bakır yansımalar olmamasına dikkat ediniz. Beyaz sabunla yıkayabilirisiniz saçlarınızı.

seda erdem
seda erdem Cevapla
- 03:14

Saçlarımın rengi şaunda koyu sarı renkte ben ise çikolara karamel tonları istemekteyim. ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız tşkler.

  admin
  admin Cevapla
  - 09:49

  Çikolara kahve mi yoksa karamel mi ? ikisi oldukça farklı

Gaye ILK
Gaye ILK Cevapla
- 00:00

selam saç rengim kestane koyu şimdi ise l’oreal in 6.32si karamel kahve rengi istiyorum. üstleri çok mu açık kalır. alt tarafları koyumu olur. tşkler.

Hale
Hale Cevapla
- 22:05

selam, saç rengim L’orealin excelence 6-32 fakat boyarsam daha kahve oluyor, sac rengi olarak tam karamel rengi elde etmek niyetindeyim. iki aydır saçlarımı boyamıyorum. karamel için ne yapmam lazım. sağolun

gunes
gunes Cevapla
- 20:41

Merhaba, saçımda su an ombre var dip boyam ise soğan kabuğunun biraz koyusu karamel tarzında. Bulunduğum şehirde ciddi kuafor sıkıntısı var gittiğim yer her seferinde farklı dip yapıyor. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ombrem platin sarisina yakın.

ezsin
ezsin Cevapla
- 12:21

merhaba benim tenim esmer.suan kendi sac rengim var sacimda boya yok yani siyah saclafim yuxumu koyu gosteriyor.evde boyamak isyihorum. hangi marka ve rengi onerirsiniz.simfiden tesekkurler.

fatos
fatos Cevapla
- 14:54

selam merhaba benim saçlarım turuncuydu koyu karamele boyadım şuan diplerim koyu kestane uclarımda acıldı biraz. bronz kahve yapmak istiyorum ama cok koyu bır bronz kahve olmasın istiyorum. kendim evde nasıl yapabilirim yardımcı olabılır mısınız? tesekkurler

Sevda
Sevda Cevapla
- 18:15

Slm benim saclarim acik karamel ama cok acik oldu evde tekrar koyu bir renge boyamak istiyorum sizce hangi renk yapmaliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara