Tüm Saç Renkleri

Karamel Kahve Saç Rengi ve Uygulama Yöntemi

Sevdiklerinizle Paylaşın

Karamel Kahve saç rengi nedir? Karamel rengin biraz daha koyusu yani biraz daha kahverengi tonu baskın olan saç rengidir.
Karamel saç rengi yoğun turuncu renk içeren bir saç rengidir, karamel kahve daha canlı ve doğal bir tondur.

Karamel Kahve Saç Rengi Boyayanlar

Bu saç rengini saçları siyah olanlar evde denememelidir.Kahverengi saçlılar en açık altın sarısı  rengi ile 1 yada 2 boyamada elde edebilirler.Açık renk saç renginiz varsa koyu karamel saç  boyasi ile saclarınızı boyayarak bu rengi elde edebilirsiniz.

Karamel Kahve Saç Boya Numaraları

 • Loreal Paris Excellence İntense 6.32 Karamel Kahve Saç Boyası
 • Davines Mask 7.32
 • Voila 6.8 Koyu Karamel
 • palette 5.44 ve 6.05
 • Syoss 5-60 karamel kahve saç boyası

Evde Bu Rengi Nasıl Elde Edebilirsiniz?

Kahverengi Saçlılar

Kahverengi saçlılar en açık altın sarısı  rengi ile 1 yada 2 boyamada elde edebilirler.

 • Garnier 8.43 BAL KÖPÜĞÜ
 • Davines Mask 9.3
 • Voila 10.3 Altın Sarısı
 • Loreal 9.3
 • Palette 204 Altın sarısı
 • Avon 10.31 Açık Şampanya sarısı
 • Naturigin Organik Altın Sarı 10.3 (Dore sarı)
 • İgora royal Sarı – Yoğun Altın 9.55
 • Nevacolor 10.03
 • Lorael 9.03

Kızıl ve siyah saç rengi olanlar

Saçlarınızı açmanız yani bir nevi platin sarıya saç rengini döndürmeniz gerekmektedir. Bunun temel nedeni koyu siyah ve kızıl saçlarda renk pigmentleri daha çok tutunur. Kızıl saç sürekli akar ve inatçıdır. Bunun için aşağıdaki yöntemi uygulayın.

Evde saçı açmak platin rengine döndürmek

Platin sarısı saç boyası / Aşağıdaki saç boyalarını tercih edebilirsiniz.

 • Palette Deluxe 10-2
 • Nevacolor Premium Tonlayıcı Krem Boya Seti Gümüş Gri Neva Color 9.01 ( kızıl saçlılar için – yeşil renk bırakmadan güzel bir karamel kahve elde edebilirsiniz.)
 • Sea Color 0/1 Platin Sarısı Saç Boyası.

30’luk oksidan ( %9’luk oksidan 30 volüm’dür.)

-1 çay kaşığı kadar oryal saç açıcı.

Not: saçlarınız da yıpranma olmaması için mutlaka Olaplex Saç Açıcı kullanmanızı öneriyorum.

Uygulama

Yukarıdaki malzemeleri karıştırıyoruz ve yaklaşık 30 dakika saçlarımızda bekletiyoruz. Uygulama bittikten sonra saçlarınızı Karamel kahve saç boyası ile boyayabilirsiniz.

Naz Kaya

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Naz Kaya
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

492 thoughts on “Karamel Kahve Saç Rengi ve Uygulama Yöntemi

 1. Selam, Ben saçlarımı 2 defa garnier-amonyaksız-boya ile 4.15-ve-6.35 e yarı yarı karıştırarak boyama işlemi yaptım. Fakat saç rengim açık kaldı ve kendi öz saç rengim olan 5.0 a dönüş oldu. Bu benim asıl saç rengim. ben karamel saç rengi olsun istiyorum. Saçımda % 35 beyaz mevcut, kaç numaralı boya kullanırsam, hangi işlemleri yaparsam, hangi marka ne yapmalı fikir verirseniz sevinirim.

 2. Merhabalar karamel yapmak için saçlarınızı açmalısınız yada altın sarısı 10.3 gibi saç boyaları ile 1-2 uygulama saçlarınızı boyamalasınız. Turuncu ve kahveregi saç renklerinin karışımını elde etmemiz gerekiyor. Sevgiler.

 3. Merhabalar, öncelikle benim ten rengim buğday ve saç rengi koyu kahve. Bir kuaföre gittim ve saçımın bir ton açığını istedim birde aralarına gölge istemiştim. saçlarım açıcı ile çok bekledi ve yandı. 8 ay olmasına rağmen saçım hala kötü halde. 2 kere düz bir kahve tonlarında boya ile tekrar boyattım. bu sefer evde kendim saçlarıma boya uygulamak istiyorum. önerilerinizi alabilirmiyim. karamel tonlarımı iyi olur yoksa kahve tonlarımı? saçıma tekrar eskisi gibi canlı görünümü nasıl sağlayabilirim.

 4. Merhaba Çikolata kahverengi saç rengini tutturabilirsiniz çok yakışacağına eminim. Boya olarak Naturigin 5.0 Saç boyası çok güzel onu öneririm. Hem organik boya yıpranmış saçlarınızı yormaz hem de renk olarak harika.

 5. Selam ben saçlarımı ombre yaptırdım fakat kuaför kötüydü ve civciv sarısı oldu. renk geçisi yoktu sonrasında ise saçımı karamel yaptılar ve sadece bir yıkamada aktı ve küllü karşımı bir renk oldu. şimdi ben karamel kahve yapmak istiyorum. ne önerirsiniz.

 6. saçları ombre yaptırmıştım sonra civciv sarısına döndü aynı acemi kuaför saçlarımı karamele boyadı ve birinci yıkamada aktı ve küllü bir renk oldu. şimdi ise karamel-kahve istiyorum. yardım lütfen.

  1. Küllü kahve gibi bir renk oldu ise tekrar açmadan o küllü tondan kurtulamazsınız ama saçlarınız daha önce açılmış ve çivciv sarısına gelmiş zaten. Tekrar küllü bir ton olması biraz garip. Altın sarısı dore tonlara boyayın içine 6.0 gibi kahverengi boya da katabilirsiniz. Sevgiler.

 7. Selam, esmer tenliyim, saç rengim şuanda çikolata bir toz açıcı ile açarsam ve bal-köpüğü veya karamele boyarsam nasıl olur. teşekkürler

  1. toz açıcı ile açarken dikkatli olmasınız vol’u süresini vs çok iyi hesaplamalısınız. turuncu olmamalı ki bal köpüğü yapabilesiniz. esmer tenli iseniz ışıltı tavsiye edebilirim saçlarınıza.

 8. Selam benim saç rengim siyah fakat ben karamel rengi istiyorum. kendimde değişiklik yapmaya ihtiyacım var ve açık bir renk tonu olsun istiyorum. Bana gidermi eminde değilim bakır karamel rengini seviyorum fakat saçlarım siyah olduğu için gider mi bilmiyorum. karasızım yardım lütfen.

 9. açık kahverengi tonu saçlarım şuanda ve kıvırcık. koleston 8/0 ve nevacolor 12 acici alıp bunları karıştırıp şuandaki saç rengimi açmak istiyorum. yeşillenme veya turunculaşma olurmu

  1. Turunculaşma olabilir. Boya ile açıcı karıştırıp saçı o şekilde açmaya çalışma her zaman risklidir. Saçın aldığı rengi kontrol edemezsiniz. Siz sanırım bunu bir yerde okudunuz, ancak kendi saçınızın koyuluk derecesi hangi renk olduğu çok önemli.

 10. selam, benim saç rengim şuan itibariyle koyu kahve tonunda ve ucları dahada açık 5 kere felan actırdım 1 yıl önce. sonrasında geri boyadım suanda çikolata rengine bayasam tutarmı. tşkler.

 11. Saçlarıma 1.5 sene öncesinde kına uygulamıştım şuanda sadece uç kızımlarında kaldı. karamel bir omre yaptırmak istemekteyim kınanın saçımda etkisi halen kalmışmıdır? Şuanda boya yaparsam tutarmı. sağolun.

 12. Saçlarımın rengi şaunda koyu sarı renkte ben ise çikolara karamel tonları istemekteyim. ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız tşkler.

 13. selam saç rengim kestane koyu şimdi ise l’oreal in 6.32si karamel kahve rengi istiyorum. üstleri çok mu açık kalır. alt tarafları koyumu olur. tşkler.

 14. selam, saç rengim L’orealin excelence 6-32 fakat boyarsam daha kahve oluyor, sac rengi olarak tam karamel rengi elde etmek niyetindeyim. iki aydır saçlarımı boyamıyorum. karamel için ne yapmam lazım. sağolun

 15. Merhaba, saçımda su an ombre var dip boyam ise soğan kabuğunun biraz koyusu karamel tarzında. Bulunduğum şehirde ciddi kuafor sıkıntısı var gittiğim yer her seferinde farklı dip yapıyor. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ombrem platin sarisina yakın.

 16. merhaba benim tenim esmer.suan kendi sac rengim var sacimda boya yok yani siyah saclafim yuxumu koyu gosteriyor.evde boyamak isyihorum. hangi marka ve rengi onerirsiniz.simfiden tesekkurler.

 17. selam merhaba benim saçlarım turuncuydu koyu karamele boyadım şuan diplerim koyu kestane uclarımda acıldı biraz. bronz kahve yapmak istiyorum ama cok koyu bır bronz kahve olmasın istiyorum. kendim evde nasıl yapabilirim yardımcı olabılır mısınız? tesekkurler

 18. Slm benim saclarim acik karamel ama cok acik oldu evde tekrar koyu bir renge boyamak istiyorum sizce hangi renk yapmaliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir