Tüm Saç Renkleri

Kahverengi Gözlülere Yakışan Saç Renkleri

Sevdiklerinizle Paylaşın

Bu konuda, fotoğraflarla Kahverengi ve siyah göz rengine sahip olan kadınların en çok kullandığı saç renkleri ele alınmıştır. Aynı şekilde göz rengi ile ten renginin uyumunun da önemli olduğu için iki kriteri de göz önüne almak oldukça önemli.

Türkiye’de yapılan bir araştırmaya göre Türklerin %70’i kahverengi ve siyah göz rengine sahip.

%70 Kahverengi/Siyah, %17 Ela/Bal rengi, %8 Yeşil, %4 Mavi

http://www.halklailiskiler.com/turkiyeyi-anlama-kilavuzu.html/?cp=4

Aynı araştırmada Türkiye’deki ten renklerine bakıldığında insanların %57’si Buğday tenli ve yüzde % 25’i beyaz tenli yüzde %18’i esmer tenli.

Esmer Tenli Kahverengi Gözlere Yakışan Saç Renkleri

Esmer tenli ve buğday tenlilere daha küllü tonların yakıştığını ve ünlülerin de genelde bu şeçimleri yaptığını görebilirsiniz. Örneğin Küllü karamel saç rengi, küllü sarı, kumral tonları, fındık kabuğu ve krepe balyaj ile yapılan saç koyu tonlardaki saçlara ışıltılar gibi.

Beyaz Ten Kahverengi Gözlere Yakışan Saç Renkleri

Genelde beyaz tenlilere canlı tonlar; karamel,bal köpüğü,altın kahve altın kumral,altın sarısı,bakır,kızıl gibi saç renkleri yakışmakta.

Naz Kaya

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Naz Kaya
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

42 thoughts on “Kahverengi Gözlülere Yakışan Saç Renkleri

  1. Ben acik esmer koyu kahve gozelirm var sacim koyu kahve siyaha yakin ama saclarim beyazliyor boymak istiyrm hangi renk gider

  2. meraba göz rengim kahverengi çok koyu da diil tonu.göz rengimi ortaya çıkarıcak bir boya rengii önerirmisiniz.uçları sarı kalıcak yanlız.teşekkürler cevabınızı bekliyorum.ayrıca şuan dip boyam küllü kumral ten rengiim soluk olduğundan bunu yakıştırmıyorum yüzüme ve tenime.gözlerimi ortaya çıkarıcak ve tenime bi sıcaklık vericek renk istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir