Tüm Saç Renkleri

Kaftanlı Gelinlik Modelleri

Sevdiklerinizle Paylaşın

Kaftan geleneksel bir kıyafettir ve gelinlik modellerinde de bulunabilir. Özellikle tesettür gelinliklerde, geleneksek düğün yapmak isteyen ailelerde karşımıza çıkar. Osmanlı zamanında özellikle padişah’ın önemli kişilere hediye ettiği bir kıyafet olan kaftanı gelinliklerde kullanmak da oldukça farklı ve şık olabilir.

Kaftan nedir?

Genellikle elbise – kıyafet üzerine giyilen uzun süslü kumaştan yapılan, uzun, astarsız kıyafettir.

Gelinlik modeli olarak ise özel dikim olarak gelinlik ve moda evlerinde diktirilebilir. Bindallı gibi kaftanları özel olarak üretip satan moda evleri de bulmak mümkündür. Fiyatları ise ortalama 600 tl ile 1500 tl arasındadır.

2019 Modern Tesettürlü Gelinlik Modelleri

2019 Tesettür Abiye Elbise Modelleri

2019 Tesettür Elbise Modelleri

Kaftanları Gelinlik Üzerinde Kullanabilirsiniz

Kaftanları gelinlik üzerinde kullanmak daha pratik olduğundan özellikle kına gecelerinde, bindallı şeklinde yada onun yerine giyebilirsiniz. Çoğu gelin eğer düğünü ve kına gecesini aynı anda yapıyorsa kiraladıkları bindallıyı ( Kaftan da olabilir ) gelinlik üzerine giyerler. 2019 fiyatları ile kiralama ücreti ise yaklaşık 100 tl civarındadır.

Gelinlik Üzerine Bindallı Modelleri

Gelinlik ve Kaftanlık modelleri

Nurcan

Nurcan özellikle cilt bakımı, kadın sağlığı ve güzellik alanında yazdığı yazılar ile Bakımlı Kadın'a katkı sağlamaktadır. Bu konuda doğru ve gerçek bilgiler vermek adına pek çok kaynaktan araştırma yapıp kadınlara en doğru bilgiyi vermeyi amaçlamaktadır.
Nurcan
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

2 thoughts on “Kaftanlı Gelinlik Modelleri

  1. merhabalar ben yoğun küpürlü gelinlik kaftanı arıyorum sitenizde gördüm satın alma imkanımız varmı sizinle nasıl iletişime geçebilirim.ilgilenirseniz sevinirim.

    1. Tam olarak hangi modeli beğendiğinizi belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız. Sıra numarası vermelisiniz. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir