Sevgililer günü Hakknıda Her şey

2019 Kısa Saç Modelleri

Kısa saç kesimi ingilizce’de pixie olarak geçer. 2019 Kısa saç kesimi için instagram’da en çok beğeni alan fotoğrafları derledik. Kısa saçlar kadında daha maskülen bir tarz yaratabilir ancak özellikle küçük ve estetik bir yüze sahipseniz sizi çok daha güzel göstereceğine de emin olabilirsiniz. Kısa saç kesimlerinde burun ve yüz estetiğinin orantılı olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu saç stili yüzünü ve gözlerini daha çok ön plana çıkaracaktır. Kuaför seçiminin özellikle önemli olduğunu belirtmek gerekir. Yanlış bir tarz ya da biçim görünüşünüzü estetik açıdan bozabilir.

Nasıl Yüz Tipi ?

Kısa saç modelini tercih etmenizi için bir çok sebebiniz olabilir. Ancak sizde bu saç stilinin güzel durması için bir kaç önemli nokta vardır.

  • Yüzünüz estetik açısından simetri olmalıdır
  • Burun estetik küçük ve kemersiz olursa daha çok yakışır
  • Gözleriniz küçükse daha çok yakışacaktır.
  • Yüzünüz minyon ve küçükse daha çok yakışacaktır.
  • Zayıf yüzlere kısa saçlar daha çok yakışıyor.

Yaş Aralığı

Kısa saç kesimi için ideal bir yaş aralığı yoktur. Her yaşta kadın için ideal olabilir. Önemli olan yaş değil yüz tipidir. yani 16 yaşında lise öğrencisine de çok yakışabilir 70 yaşında bir hanımefendiye’de çok yakışabilir.

Saç Rengi

Kısa saç kesiminde saç rengi de çok önemli değildir. Farklılık yaratmak için farklı saç renklerine boyayabilirsiniz. Ancak saçlarınızın diplerinden beyaz geliyorsa bu biraz uğraştırıcı olabilir. Yine kızıl, bakır ve sarı saçlar da saç boyamada kısa saç kesimleri için idealdir.

1 thought on “2019 Kısa Saç Modelleri

  1. konu ile alaka değil ama ben yinede sormak istiyorum benim gzölerim koyu yeşil ve rengini hiç belli etmiyo ben makyajı sevmem doğal makyajları severim bana gözümün rengini belli edicek doğal bi makyaj önerirmisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir