Hangi Kalıcı Makyaj Uzmanına Gitmeliyim? | Bakımlı Kadın
Adil Özışık Zara Twist Mango Tally Weijl HM Hotic İpek Yol Koton Armine Setrms Kayra Vakko Vakkorama

Hangi Kalıcı Makyaj Uzmanına Gitmeliyim?

Yazar :
tarafından 27.12.2018 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

“Hangi kalıcı makyaj uzmanına gitmeliyim?” sorusu kalıcı makyaj yaptırmak isteyen tüm kadınlar için önemli bir konudur. Genel olarak bakıldığında kadınlar için kalıcı makyaj uygulamalarında alınan sonuçlar doğal ve şaşırtıcıdır. Bu yüzden kalıcı makyaj giderek yaygınlaşmaya başlayan alanların başında geliyor. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde çok sayıda kalıcı makyaj uzmanı hizmet veriyor! Kalıcı makyaj uzmanları birbirinden farklı yöntemler ve malzemeler kullanıyorlar. Bu kadar seçenek arasında hangi uzmana gideceğinize karar vermek zor değil mi? Kaliteli kalıcı makyaj uzmanı tecrübe sahibi olmalıdır. Yüzlerce hatta binlerce işleme katılmalıdır. Bu konuda doğal bir yeteneği bulunmalıdır.

Ayrıca kalıcı makyaj işlemlerinizin yapılacağı kalıcı makyaj stüdyosu önemli bir detaydır. Kaliteli donanıma sahip olan ve steril bir ortamda hizmet veren stüdyolar her zaman bir adım öndedir. Kalıcı kaş makyajı işlemleri, mikropigmentasyon ve mikroblading gibi işlemlerdir. Bu işlemler cildinizin yapısına, daha önce geçirdiğiniz müdahalelere, yaptıracağınız işleme göre belirlenir. Tek yapmanız gereken istediğiniz sonucu makyaj uzmanınıza açık bir şekilde anlatmanızdır. Her kalıcı makyaj işleminin kendine özgü teknikleri ve süreçleri vardır. Uygulanan kalıcı makyaj tekniği sonunda kısa sürede gündelik hayatınıza dönebilirsiniz.

Ucuz Fırsatlara Kanmayın!

Ülkemizde kalıcı makyaj uzmanı olmak için bir lisans alma zorunluluğu yoktur. Bu yüzden bu alanda hizmet veren kişi sayısı son dönemlerde artmıştır. Bazı kalıcı makyaj uzmanları tercih edilmek için düşük fiyatlar ya da birtakım fırsatlar sunabilir. Sunulan fırsatlar gerçek olamayacak kadar iyi görünebilir. Ancak bu fırsatların gerçek olabileceğini unutmayınız! Bu aşamada o uzmanın neden daha az ücret istediğini kendinize sormalısınız. Uzmanın daha önceki çalışmalarının kalitesine bir göz atmalı ve istediği düşük fiyatın nedenini araştırmalısınız. Kalıcı makyaj uygulamalarının fiyatları her durumda uzmanın beceri ve uzmanlık seviyesini yansıtmayabilir. Dikkat etmeniz gereken başka faktörler söz konusu olabilir. Kalıcı makyaj işlemi yüzünüzün estetik görünümünde büyük bir fark yaratır. İşte bu farkı en iyi şekilde hissetmek için kaliteli bir makyaj uzmanına gittiğinizden emin olmalısınız.

Uzmanların Portföylerini İnceleyin!

Bir uzmanın daha önce yaptığı uygulamaları incelemeniz, kalitesini anlamanıza yardımcı olacaktır. Kaliteli bir kalıcı makyaj uzmanı; yapmış olduğu işlem öncesi ve işlem sonrası fotoğrafları size gösterebilmelidir. Ancak gösterilen fotoğrafların uzmanın işlemi olduğundan emin olmanız gerekir. Farklı müşterilere uygulanan örnekleri görmek içinizi rahatlatabilir. Bunun yanında kalıcı makyaj uzmanı araştırırken soracağınız doğru soruları bilmelisiniz. Doğru soruları bilirseniz size en uygun uzmanı bulmakta zorlanmazsınız.

Günümüzde sosyal medya, reklam ve araştırma yapmak için en iyi alanlardan biri haline geldi. Kalıcı makyaj uzmanınızı sosyal medyadan yaptığınız araştırma sonucunda bulabilirsiniz. Ancak sosyal medyada sahte takipçilere dikkat etmelisiniz. Yüz binlerce takipçiye sahip olan hesapların bazılarında işlem fotoğrafının altında tek bir yorum bile bulunmayabilir. Gerçek kullanıcı olan müşterilerin yorumlarını okumanızı öneriyoruz. Kalıcı makyaj uzmanları en iyi tasarım işlemlerini sosyal medyada paylaşmak isteyecektir. Sosyal medya üzerinden reklamını etkili yapan bir kalıcı makyaj uzmanı, müşteri kitlesine kolayca ulaşabilir.

Resmi Belgelerini ve Eğitimini Araştırın!

Kalıcı dudak makyajı ve diğer kalıcı makyaj işlemleri yetenek gerektiren bir sanattır. İyi eğitim almış, becerikli ve çok sayıda uygulama yapmış bir uzman en iyi sonuçları elde edebilir. Uzmanların ne zaman ve nerede eğitim aldıklarını, kullandıkları teknikleri ve hangi sertifikalara sahip olduklarını sormalısınız. Uluslararası köklü eğitim akademilerinden eğitim alan uzmanlar bir adım öndedir. Son yıllarda büyük gelişme gösteren kalıcı makyaj teknikleri; sektörü takip eden, eğitim ve konferanslara katılan, estetik anlayışı bulunan uzmanların uygulamalarında daha etkili olur.

Türkiye’de hizmet veren bazı uzmanlar, MEB onaylı kurslarda verilen 1 haftalık eğitimle kalıcı makyaj hizmeti verebiliyor. Görüştüğünüz kişinin meslek odasından aldığı kalfalık belgesini ve ustalık belgesini görün. Bütün iyi uzmanlar sigortalı çalışır ve ilgili meslek odasına kayıtlı olarak hizmet verir. Devletin düzenli olarak denetlediği uzmanlardan hizmet almak sizi rahatlatacaktır.

Rahat Hissetmeniz Önemlidir!

İyi bir uzman ve iyi bir uygulama size kendinizi rahat hissettirmelidir. İşlem anında rahat hissettiğinizden emin olun. Uzmanınızdan eminseniz ve mutluysanız, kendinizi rahat hissedersiniz. Böylece ilk randevunuzda beklentilerinizin karşılanması adına şüphe duymazsınız. Güven ve iletişim; kalıcı makyaj uzmanıyla kuracağınız bağı olumlu etkiler. Uzmanınıza beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı açıkça söyleyebilmeniz gerekir.  Ayrıca kalıcı makyaj hizmetini yürütecek uzmanınız işlem sonunda kavuşacağınız görünümü size en iyi şekilde ifade etmelidir. İstanbul Nişantaşı bölgesinde hizmet veren kalıcı makyaj uzmanı Aylin Çetinkaya, sektörde ilk akla gelen uzmanlar arasında bulunur.

vuubi Kadın
kategorilerine eklendi.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ?

En şık kadın ayakkabı modelleri

Irmak Ayakkabı

Kazak Fotoğraf

En çok Beğenilen 100 Kazak Modeli

100.000'den fazla ziyaret edildi
Sizler için derlediğimiz örgü ve yün kazak modelleri
Bu kazakların örneklerini alabilirsiniz
Bazı modeller internette satılmakta

Saç Boya Katolog Fotoğraf

2018 Saç boyası Katalogları

Tüm saç boyası markaların Saç renkleri kataloğu
Garnier, Davines Mask, Koleston, Palette, Voila, Unicorn
Loreal,Schwarzkopf Igora Royal,Palette, Vital
Wella ve diğer saç boyası markaları

Saç Renkleri Fotoğraf

Tüm Saç renkleri ve İsimleri

Sizler için bir saç rengi kataloğu hazırladık
Bu katalog ile tüm saç renklerine ulaşabilirsiniz.
Örnek saç renklerini ve konularına ulaşabilirsiniz
Beğendiğiniz saç renginin hangi boya ile uygulandığını bize sorabilirsiniz.

Abiye elbise Fotoğrafı

Abiye Modelleri

1000'lerce Abiye modelini takip et!!
Türkiye'de ve dünyada en çok beğenilen markaların ve
moda tasarımcılarının en yeni abiye modelleri kategori sayfasında

Bot Ayakkabı Fotoğrafı

Bot Modelleri

2018 Kış ve Bahar Sezonu
Bot / Çizme / Botie/ Sneakers / Ugg / Sezonluk Ayakkabı Modelleri

Gelinlik Model Fotoğrafı

Gelinlik Modelleri

2018 Bahar ve Yaz Sezonu
Gelinlik ve Nişanlık modelleri. Ayrıca Gelin saçı-
aksesuar ve Ayakkabıları

Kazak Fotoğrafı

Kazak Modelleri

En güzel Kazak-Hırka-Süveterler
Kış ve Bahar Aylarında
Örgü yün kazaklar- hırka ve süveterler

Palto Fotoğrafı

Palto Modelleri

2018 Palto - Mont -Kabanlar
Kış ve bahar aylarında Markaların Palto,kaban,pardesü,mont modelleri

Tesettür Giyim

Tesettür Giyim

2018 Sezonu için Tesettür Giyim Modelleri
Tesettür abiye, kap, pardesü modelleri
Ayakkabı, gömlek ve pantolon modelleri
ve tesettür gelinlik modelleri

Bumerang - Yazarkafe