Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Doğal Görünümlü Saç Gölgesi Nasıl Elde Edilir?

Doğal görünümlü gölge saçlar elde etmek oldukça deneyimli bayan kuaförlerinin bile oldukça zorlandığı boya teknikleridir. Türkiye’de başarılı uygulamalar yapan kuaför bulmak güç.

Daha önce en azından saç açtıysanız  denemeler ile bunu da yapabilirsiniz.  Bakımlı kadınnın saç boyama   yazılarını takip etmenizi öneriyorum. Saç boyama ile ilgili videolar da bulabilirsiniz.

Kurabiye Fincan

Nasıl Doğal Gölge ve Işıltı Saç Boyası Elde edilir?

Gölge yapılırken dipte yer alan doğal saçınızın en açık saç ışıltı renginiz ile uyumlu olmasına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Zaten yapılan en büyük hatalar da buradan kaynaklanır. Doğal saç rengi küllü kahverengi olan bir kadının saç uçlarını civciv sarısı yapamazsınız. Yapıldığını görüyoruz ve  ortaya absürt, çingene işi, zevksiz bir görüntü ortaya çıktığını da görüyoruz. Bırakın civciv sarısını küllü saç diplerine saçta kahverengi geçişler yoksa şayet karamel renk bile atsanız sırıtır.

Yumuşak ve organik bir kök vermek için  balyaj ( Balyajın nasıl uygulandığı ayrıntılı bir şekilde video ile anlatılmıştır ) ve krepe balyaj ( bebek ışıltısı saç, babylights)  ile gölge tonları kullanılmalıdır. şampuan kabında, dip bölgesinde özel bir formda yarı kalıcı tonlar uygulanır, parlaklığı korumak için saç çizgisi dışarıda bırakılır. Bunun için de 10 ila 15 dakika boyunca saçın açılmasıgereklidir. formüle edilmiş olan orta ve uçlara bir toner ( renk geçişi) uygulayın. 

Şayet Evde saç boyarken size yardımcı olacak birisi varsa siz’de balyaj Nasıl yapılır adlı konu’da (yukarıdaki link) yer alan video ile birlikte renk geçişlerine dikkat ederek doğal geçişli ışıltılı gölgeli saç elde edebilirsiniz.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5660 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara