Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

2018 Sonbahar Moda Trendleri

2018 Sonbahar Modasında defilelere baktığımızda Dünyaca ünlü moda markalarının tasarımcılarının farklı konseptlerde çok çarpıcı tasarımlar hazırladığını görebiliyoruz. Türk tasarımcı Erdem’de bu defilerlerde ilgi ile takip edilen tasarımcıların başında geliyor.

Bu sezon trend olan kıyafetlerin başında Çiçek desenli ama kışa adapte edilmiş paltolar, ve yine palto ya da trençkot ile kombinlenmiş parlak neon gecelik tarzında elbiseler görüyoruz. 70’li yıllardan karamel rengi bisküvi sıcaklı da yine defilelerde sıklıkla tercih edilmekte.  Gelin hep birlikte Moda’da 2018 Sonbahar Trendlerine göz atalım.

Kurabiye Fincan

İpek pijama takımları, kuşaklı kuşak kürkler ve Natacha Ramsay-Levi’nin Chloe’deki güzel dantel kesimli parçaları.

Sokak Giyim 2018 Trendlerinde’de bu tarz pijama stili giyim tarzlarını görebilirsiniz.

 

 

Özellikle önümüzdeki sezonlarda global anlamda metal sıkışıklığı geliyor. Bu doğru, havalı fütüristik gümüş renkler parıldayan metaller gibi.

 

1980’lerin güçlü şehir sanatı baskılar geri dönüyor gibi. Bir dizi grafik baskı arasından seçim yapabilirsiniz. Burberry’nin grafiti dar boğazları New York metrosunun yanındaymışsınız  gibi görünüyor, Jeremy Scott ise Moschino’daki Lichtenstein karikatürlerinden ilham almış gibi.

Gucci’nin son zamanlarda gerçek kürk kullanamayacaklarını açıklamasından sonra, diğer büyük lüks moda markaları da bu karar doğrultusunda  ilerlediklerini görmek sevindirici. Givenchy’nin tasarımcısı Claire Waight Keller, Givenchy’de ipeksi, göz alıcı leopar montlar üretti – ve hepsi sahte.

 

Hepimiz yaz için çiçekli elbiseleri seviyoruz, ama tasarımcılar bu kış için de karanlık, dramatik bir ama içimizi açan çiçekler ile dolu tasarımlar hazırladılar. Siyah arka planlar üzerinde işlenen çiçekler karanlık ve yıkık görünüyor – Saint Laurent’da Anthony Vacarello, imzalanmış çiçekler ve çiçeklerle süslenmiş poppies  imzaları oldukça ilginç. Preen ve Erdem’de, paltolar ve ipek elbiseler üzerine sarkan uçuk güllerle birlikte son derece şık duruyor.

Son trendler söz konusu olduğunda ölmeyecek on yıl içerisinde 70’ler kuşkusuz ki var. Ve  retro ruh hali sonbaharda devam ediyor. Siz hangi 1970’lerin hangi karakter özelliklerini seviyorsunuz?

Görsel Kaynak: marieclaire.co.uk

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5657 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (1 Yorum)
Pingback: 2018 Sonbahar Sokak Modası- Kombinleri | Bakımlı Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara