Tüm Saç Renkleri

Kızlar Sınav’da Başarılı Olmak İçin Bu Duaları Okuyun

Evet arkadaşlar Yarın yani 2  haziran Cumartesi günü yaklaşık 1 milyon öğrenci sınava girecek. Bu Sınavda başarılı olmak  gelecek için çok önemli bir adımdır.

Sınava girerken dua okumak sizi rahatlatır, motive eder ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Ancak bana sorarsanız bir kurala göre dua okumak hem stresinizi arttırabilir hem de bir anlamı kalmaz. Önemli olan kendi içinizden geldiği için, size manevi huzur verdiği için dua okumaktır diğer türlü 10 kere tekrar edilen, her aşamada farklı farklı okunan duaların bir hiç anlamı olmadığını düşünenlerdenim o nedenle siz şimdi sizi sınava girerken başarı getirecek, kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak, zamanınız almayacak sizi strese sokmayacak ve size iyi gelecek bir kaç dua’dan bahsedeceğim.

Sınavı Kolaylaştıran Dua

Türkçe mealinden de anlaşılacağı üzere bir işi yaparken işin zora girmemesi, kolay geçmesi için yapılan ve her hangi bir işe başlarken bile okunan çok yararlı bir duadır.

3 kere okuyun

“Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr”

ANLAMI:“Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır”

 

Sınava Başlarken bu duayı okuyun

3 kere okuyun

“Allahümme hır li vehter li.Vela teklini ala ihtiyari.”

ANLAMI:Allah’ım! Bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana nasip eyle! Allah’ım beni kendi başıma bırakma.(Tirmizi,De’avat,90)

 

Bu iki dua yeterlidir, sınava daha rahat girmenizi, sınavda daha başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5615 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara