Sevgililer günü Hakknıda Her şey

2018 Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar saçın protein yapısına bağlı olarak şekillenir. Genetik olarak anne ya da babadan geçtiği için her ikisinden birisinin kıvırcık saçlı olması durumunda çocukta büyük ihtimalle bu şekilde olacaktır. Kıvırcık saçların farklı yapısı olmakla birlikte arap saçı olarak bildiğimiz son derece sıkı ve şekil vermenin zor olduğu saçlar ile birlikte bukleli ve nispeten daha rahat ve kolay şekil verilebilen kıvırcık saçların kullanımı çok daha kolaydır.

Kıvırcık saçların bakımı şayet bukleli ise daha kolaydır. Saçınızı yıkadıktan sonra herhangi bir bakım yapmadan bir kaç gün kullanabilirsiniz ancak saçların sürekli yıkanması gerekebilir. Diğer türlü ise hem saçları uzatmak hem saç bakımı açısından oldukça zor bir saç şeklidir.

Kıvırcık saçlarda bakım

Özellikle kadınlarda saçlar uzadıkça düzleştirmek isteyen çok sayıda kadın bulunmaktadır. Ancak Saçları düzleştirmek için sürekli fön kullanmak saçları yakar zaten oldukça kırık bir saç şekli olduğundan saçlardaki kırıklar artar.

En iyi ve sağlıklı kıvırcık saç bakımı saçlarınıza köpük uygulamak olacaktır. bu şekilde daha hoş duracağı gibi daha açık ve bukleleri daha belirgin ve güzel görünecektir. Ancak bu durumda her gün saçlarınızı yıkamanız gerektiğini de hatırlatalım.

2018 Kıvırcık Saç Modelleri

Sosyal medya’dan derlediğim 2018 saç modellerini burada bulabilirsiniz. kıvırcık saç modelleri olan bayanların çekiciliği ve daha güzel görünürler.Bunun nedenleri;

  • saçların dolgun yapısı
  • yüzünüz daha küçük görünür
  • estetik açısından yüz hatlarınızın ortaya çıkar
  • Farklıdır

. Ayrıca klasik düz saçlara göre çok daha az sayıda bayanın doğuştan bu saç stiline sahip olduğu için daha farklı olması da daha hoş görünmesini sağlayan unsurlardan bir tanesi.

Kıvırcık Saçlar için Saç Renkleri

Fotoğraflarda’da gördüğünüz gibi saç renkleri olarak doğal dalgalı, bukleli ve kıvırcık bu saçlara her renk yakışmaktadır. Ancak Özellikle 2018 senesinde kızıl saçlar dışında, siyah, bakır, turuncu, kahverengi  ve doğal saç renklerinin oldukça fazla tercih edildiğini de söyleyebiliriz.

Erkeklerde Kıvırcık Saç

Erkeklerde Kıvırcık saçların çok hoş olduğunu da belirtmek isterim. Özellikle biz kadınlar için büyük bir zaaf gibi duran kıvırcık saçlarda kısa saç modelleri ve doğal kıvırcık saçlı olan erkeklerin çekiciliğinin daha fazla olduğunu söylemek sanırım yanlış olmayacaktır. Bunun en büyük nedeni erkekleri daha farklı, daha çekici ve yüz hatlarını daha sevimli gösterdiği için olsa gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir