Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Saçları Uzatan Saç Maskesi Tarifi

Saçların geç uzaması can sıkıcı bir durumdur ve bu yüzden daha hızlı saç uzatmak için maskelerden yararlanmak gerekebilir. Doğal malzemelerle elde edebileceğiniz maskeler sayesinde kolaylıkla saçlarınızı uzatabilir, kırılmalarını engelleyebilir ve aynı zamanda dökülmesinin önüne geçebilirsiniz.

En etkili saç uzatma maskeleri için işte tarifler:

Köpek Dünyası

Soğan Maskesi

İçeriğinde sülfür bulunan soğan kolajen üretimini artırdığı için saçların uzamasına katkıda bulunur. Orta büyüklükteki 2-3 soğanı rendeleyip suyunu saç diplerinize dairesel hareketlerle yedirin ve 1 saat kadar bekleyin. Kokudan çok rahatsız olursanız yarım saat sonra da saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bitkisel şampuanlarla yıkadığınız saçlarınızı ılık suyla durulayın.

Soğanla yapabileceğiniz bir diğer maske için 4 adet soğanı 3-4 parçaya bölün ve kaynamış suyun içine atın. 10 dakika kadar kaynattıktan sonra soğuması için bekleyin ve soğanı süzerek suyunu saçlarınıza sürün. 1 gece beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Kokusundan rahatsız olanlar birkaç saat sonra da saçlarını yıkayabilirler.

Patates Maskesi

Patates içindeki A,B ve C vitaminleri sayesinde saçları uzatır ve aynı zamanda güçlenmesini sağlar. 3 adet patatesi rendeleyip, suyunu süzün ve bu suyun içine 1 yumurta sarısı, 2 çorba kaşığı bal ilave edip karıştırın. Elde edeceğiniz maskeyi saç diplerinize dairesel hareketlerle yedirip, 1 saat sonra saçlarınızı yıkayın. Kuru saçlar için harika bir nemlendirici olduğu gibi, saçların kısa sürede uzamasını da sağlayacaktır. Haftada 2 veya 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 5624 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Yüz Tipine Göre Saç Kesim Modelleri
Yüz Tipinize Uygun En güzel 40 Kahkül Kesim Saçlar
İnce Telli Saçları Kalın Gösteren 10 Uygulama
Sena Şener Saç Rengi ve Modelleri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara