Tüm Saç Renkleri

Güneş Kremi Tavsiyeleri

Sevdiklerinizle Paylaşın

Güneş kremi seçimlerinde genellikle cildi zararlı ışınlardan korurken, aynı zamanda yağlı bir his bırakmayan, makyajı engellemeyen ve vücudun her bölgesi için olduğu kadar yüz için de kullanılabilen ve çabuk emilen ürünler tercih ediliyor.

En iyi Güneş Kremleri ve Özellikleri

En sık kullanılan kremlerden biri Avene Spf30, genellikle yağlı ve karma ciltler için ideal. Yağlanma yapmayan güneş kremi sivilce oluşumuna da neden olmuyor. Sevilen ürünlerden biri olan Uriage Hyseac Fluide Spf30 da hem akışkan, hem de yağ hissi bırakmıyor. Tüm cilde çok kolay sürüldüğü gibi emilimi son derece hızlı. Yağsız yapısı, matlaştırma özelliği, hipoalerjenik ve dermokozmetik olması da ürünün kalitesini ortaya koyuyor. Yağlı ciltlerin en çok tercih ettiği bu ürün beyaz kalıntı bırakmıyor. Parfümlü olduğu için almadan önce ürünün kokusuna bakmakta fayda var.

Missha All Around Safe Block Essence Sun Milk Spf45 Pa+ genellikle akışkan güneş kremi sevenlerin ilk tercihi olabilir. Yağlanmaya neden olmayan ürün sivilce ve komedon oluşumuna neden olmuyor.

Tıbbi bir eczane ürünü olan Daylong ise gün boyu koruma sağlayan, alerjik, hassas cilt yapısına sahip veya kanserli hücreleri olan kişiler için geliştirilmiş güçlü bir kalkan görevini üstleniyor. Güneş kremi olarak kozmetik değil, medikal bir ürün isteyenler için tercih edilebilir.

Yüzde yağlılık hissi bırakmayan ve beyazlatmayan güneş kremlerinden olan Darphin ise tüm mevsimlerde kullanılabilir bir özelliğe sahip.

Sebamed 45 vücut için tercih edilen bir güneş kremi iken, yüz bölgesindeki lekeleri engelleyen ve lekelerin rengini açma özelliği olan Roc 50 ise yüz bölgesi için kullanılabilir. Ayrıca nemlendirme ve emilim özelliği ile de kullanıcı dostu ürünler arasında yer alıyor.

Problemli ciltlerde, özellikle sivilceye meyilli cilt tiplerinde güneş kremi tercihi olarak La Roche Posay 50 Anthelios Xl uygun olabilir. Kremi uyguladıktan sonra makyaj yapmak sorun olmasa da kullanıldığında bir miktar beyazlık bıraktığını da hatırlatmak lazım.

Tam koruma sağlamak için Shiseido 15 medium güneş kremini ihtiyaca göre, çok sıcak havalarda 50 faktöre kadar çıkarmak mümkün. Özellikle sivilce tedavisi görenler 50 faktörlük bu üründen epey memnun kalıyor.

Karma ciltli kişiler için Nuxe Sun Spf 30 parlama yapmamasıyla iyi bir seçim olabilir. Aynı zamanda kızarıklığa müsait ciltler için de Solante Tele Rubor kullanmak şikayetlerin azalmasında etkili sonuç verecektir. Güneşe alerjisi olan kişilerin güneş kremi tercihleri ise Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Spf 50 + hassas ciltler için güneş koruyucu yüz kremi ürünü oluyor.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir