Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

zamedya

Kızıl Saç Rengi Evde Nasıl Elde Edilir?

Birçok ünlü yıldızında kullandığı son yılların en popüler, en güçlü ateş rengi kızıl saç rengi erkekler tarafından çok çekici bulunduğundan dolayı kadınlar son yıllarda bu tonu keşfederek daha çok kullanmaya başladılar. Güzelliğe güzellik katıp, görünüşe canlılık katan en popüler saç renkleri arasında olan kızıl saç renginin birçok tonu ve her kadına yakışan bir de yakışmayan bir tonu mutlaka var.

Köpek Dünyası

Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kızıl saç rengini en iyi taşıyanlar yüzünde çilleri olan, cilt rengi açık ya da pembeye dönük kadınlardır. Ten renginizi açık ise şanslısınız kızılın tüm tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kızıl rengi sizi yorgun,bitkin görünmekten kurtarır. Ama ten renginiz buğday ya da esmer tonlarda ise kızıl saç rengininin tonlarından size yakışanı bulabilirsiniz. Genele olarak koyu kızıl, kestane kızıl saç rengi esmere bayanlara çok yakışır. Size uygun ideal kızıl ton ten renginize göre belirlenir. Bunun için peruklar ya da saç rengi kartelalarından yararlanabilirsiniz.

Kızıl Saç Rengi Hangi Göz Rengine Yakışmaktadır?

Yüz hatlarını öne çıkartarak sizi fark ettirecek renk olan kızıl saç rengi ve tonlarının en çok renkli gözlü bayanlara yakıştığı doğrudur. Ama ela ve kahverengi gözler ile de mükemmel bütünlük oluşturmaktadır.

Kızıl Saç Rengi Nasıl Yapılır ?

Tercih ettiğiniz boyayı satın aldıktan sonra, boyayı cam bir kaseye sıkarak koyuyoruz. Boyama işlemi yapacağınız saçın sarı renk olduğunu farzederek yüzde %6’lık 20 volümlü Oksidan ile bir karışım yapıp, homojen bir renk ve kremsi bir kıvama ulaşana kadar karıştırıp, karışımı saçlarımıza sürüyoruz. Ortalama 30 dakika bekletip saçlarımızı ılık su ile yıkayıp duruluyoruz.

Kızıl Saç Rengine Bakım Nasıl Yapılır?

Oldukça feminen bir hava katan kızıl saç rengi ile boyanmış saçlara özel bir bakım yapmak gerekir. Kızıl saç rengini korumak için ilk olarak kepek şampuanlarından uzak durmak gerekir. Kızıl saç boyası diğer boya renklerine göre daha çabuk okside olduğu için, kepek şampuanları sayesinde saçın rengini atması çok daha hızlı olur. Kızıl saç rengini korumak için kuaförünüzden boyanın kalıcılığını artıran protein bakım ürünleri uygulamasını isteyebilirsiniz. Son olarak saçlarınızı olabildiğince az yıkayıp asla sıcak suyla yıkamayın, ılık suyu tercih edin.

Kızıl Kahve Saç Boya Markaları ve Numaraları

-Palette göz alıcı renkler serisi 6-88 kızıl saç boyası
–Loreal Paris excellence 6.66 yoğun kızıl saç boyası
-Garnier olia amonyaksız 4.6 yoğun kızıl saç boyası

Kızıl Boyaya Yakışan Saç Modelleri

Dünyaca ünlü yıldızlarında tercih ettiği kızıl saç boyası rengini her yaş grubu gönül rahatlığı ile kullanabilir. Kızıl boyaya yakışan saç modelleri ise düz saç modelleri, yandan ayrık modeller, kısa saç modelleri, uzun düz saç ve hafif dalgalı saç modelleridir.

Yazar Hakkında
Toplam 75 yazı
flora
flora
Şunlar da ilginizi çekebilir
Rehber: Bebek Kumralı Saç Rengi
Kumral’dan Doğal Sarıya Geçiş (Altın Işıltılı)
Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Çerçeve Ombre Modelleri- (sombre)

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara