Tüm Saç Renkleri

Makyaja Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Sevdiklerinizle Paylaşın

Makyaj; hem daha güzel görünmemize yardımcı olan hem de kendimize duyduğumuz özgüvenin artmasını sağlayan, en güzel uğraşlarımız arasında yer alıyor. Öyle ki yeni güne yorgun ve bitkin uyandığımız günlerde bile güzel bir makyaj ile cildimize ışıltı ve renk katabiliyor; kendimizi daha enerjik ve zinde hissedebiliyoruz.

Gençliğe adım atan, artık kendini makyaj yapmaya hazır hisseden tüm bayanların makyaja başlamadan önce mutlaka birtakım noktaları göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

 

İşte; makyaja yeni başlayanlara tavsiyelerimiz:

 

  • Cilt alt tonunuzu öğrenin!

Kullandığınız fondöten, pudra ve allık tercihlerinizin hüsranla sonuçlanmaması adına öncelikle cilt alt tonunuzu öğrenmelisiniz.

Pembe mi yoksa sarı mı bir cilt alt tonuna sahip olduğunuzu öğrendikten sonra size en uygun fondöteni seçebilir; makyajın en temel aşaması olan doğru fondöten kullanımı ile işe başlayabilirsiniz.

  • Cilt tipinize uygun ürünler kullanın!

Temel olarak; kuru, karma, yağlı ve hassas cilt olacak şekilde 4’e ayrılan cilt tiplerine uygun makyaj yapmak; makyajın olmazsa olmazları arasında bulunuyor.

Şayet yağlı bir cilt tipiniz bulunuyorsa; yağ içeren ürünlerden mutlaka uzak durmalı, makyaj malzemesi satın alırken, sizinle ilgilenen satış danışmanına cilt tipiniz ile ilgili olarak kesinlikle bilgi vermelisiniz.

  • Makyaj bazı ve nemlendirici kullanmadan makyaja başlamayın!

Yeterince nemlendirilmemiş, makyaj bazı ve nemlendirici kullanılmadan cilde uygulanan fondöten ve pudra vb. makyaj malzemeleri; maalesef ki cilt tarafından kolay bir şekilde emilmiyor; bu durum ise ciltte pul pul bir görünüm oluşmasına neden oluyor.

Cildinizde pullanma, topaklanma ve kabuklanma ile karşılaşmak istemiyorsanız; makyaja başlamadan önce cilt tipiniz ile uyumlu nemlendirici ve makyaj bazı kullanmayı unutmamalısınız.

  • Makyaj fırçaları en az makyaj malzemeleri kadar önem arz ediyor

Makyaj yaparken kullandığımız makyaj fırçaları; makyajımızın kusursuz görünmesinin ardında yatan bir diğer etken. Ne yazık ki kalitesiz makyaj fırçaları ile yapılan bir makyaj, makyajdan istenilen sonuç ve verimin elde edilmesinin önüne geçiyor.

Bu yüzden de makyaj malzemeleriniz kadar makyaj fırçası satın alırken de parayı kıymanızı ve kaliteli ürün tercihinde bulunmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir