Tüm Saç Renkleri

Karma Veya Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi Önerileri

Sevdiklerinizle Paylaşın

Karma ciltlerde ve özellikle yağlı cilt tipinde güneş kremi kullanımında hassas olmak gerekiyor. Yanlış ürün kullanımı yüzünden ciltte daha fazla yağlanma, parlama veya tam tersi aşırı kuruma nedeniyle tahriş görülebildiği gibi, doğru güneş kremi kullanılmadığında cilt lekeleri oluşumuna da davetiye çıkarılıyor. İşi şansa bırakmamak için eczanelerde veya sağlık merkezlerinde satılan, dermatolojik testlerden geçmiş ürünler kullanmak genellikle en doğrusu oluyor.

Kullanıcıların Önerdiği Güneş Kremleri

Karma ve yağlı cilt tiplerinde sıklıkla tercih edilen kremlerden biri La Roche Posay Anthelios Xl diyebiliriz. Ciltte herhangi bir şekilde beyazlatma oluşturmayan krem parlama da yapmıyor ancak ciltteki varlığını hissettiriyor. Aşırı hassas ciltlerde sivilce oluşumuna neden olabileceğinden ötürü dikkatli kullanmak gerektiğini de belirtelim.

Aynı firmanın La Roche-Posay Anthelios Anti-Shine Spf 50+ ürünü de ince bazlı oluşu ve nemlendirici özelliği ile öne çıkan ürünler arasında yerini alıyor.

Cildinde pembe alt tonları bulunan kişiler Solante Acnes güneş kremini tercih ediyorlar, zira ciltte sivilce oluşumuna neden olmadığı gibi, kapatıcı özelliği de bulunduğundan cildi daha pürüzsüz gösteriyor.

Karma ve yağlı cilde sahip olanların tercih ettiği İspanya menşeli bir başka güneş kremi olan Tegoder Tde Sunblock Spf 50 ürünü beyazlatmıyor ve aynı zamanda cildi nemlendirerek koruma sağlıyor. Her yerde satılmayan bir ürün olduğundan internet üzerinden sipariş vermek mümkün olabiliyor. Özellikle hassas ciltleri rahatlatan sağlığa dost bir ürün olduğunun altını çizelim.

Sivilce yapmayan ve yağsız olduğu için tercih edilen Coppertone Oil Free Faces Spf 30 dışında normalde karma ama yazın yağlanan cilt tipleri için Cyrene Spf 50+ ürünü de kullanılabilir. Cildi yağlandırmayan krem sivilce ve akneye neden olmadığı gibi cilt üzerinde beyaz bir tabaka bırakmıyor.

Sivilce yapmayan ve yağlı, karma ciltlerde parlamaya neden olmayan bir başka ürün olan Missha All Around Safe Block Sebum Zero Sun Spf50 beyaz nokta yapmamasıyla da öne çıkıyor. Yakın zamanda yenilenen ve nemlendirici özelliği de eklenen Sebum kontrollü ürün uzun saatler boyunca ciltte yağlanma yapmaması ve bebek cildi gibi yumuşacık bir his bırakmasıyla da beğeni topluyor.

Ciltte ağırlık hissi bırakmayan ve karma, yağlı ciltler için uygun olan The Body Shop Skin Defence Spf 50 kolay bulunan ve sıklıkla kullanılan bir güneş kremi. Beyazlık bırakmayan süt kıvamındaki ürün cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesine neden olduğu gibi, çabuk emilmesiyle de yazın en favori güneş kremleri arasında bulunuyor.

admin

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir