Tüm Saç Renkleri

Kozmetikte Tasarruf Önerileri

Sevdiklerinizle Paylaşın

Daha güzel ve çekici görünmek adına kadınların kozmetik ürünlere bir servet harcadığı yadsınamaz bir gerçek. Öyle ki çoğumuz; her ne kadar indirim dönemlerinde alışveriş yapmayı tercih etsek de çoğu zaman belki de birkaç sefer dışında kullanmayacağımız kozmetik malzemelere para yatırıyor; sonradan pişman oluyoruz.

Birden çok far paleti, ruj rengi, allık ve pudra derken; maaşımızın ciddi bir bölümünü kozmetik ürünlere yatırıyor; her daim yeni ürün arayışı içerisinde bulunmaktan da vazgeçmiyoruz.

Bu yazımızda kozmetik masraflarınızı kısıtlamanıza yardımcı olacak yani tasarruf etmenizi sağlayacak birtakım kozmetikte tasarruf önerilerine yer vermek istedik.

İşte; kozmetikte tasarruf yapmayı planlayan takipçilerimize özel önerilerimiz:

Güzellik için Harcamalarınızı DÜŞÜRÜN !!

 • Her şeyden öte kendi cildinizi tanıyın!

Maalesef ki satın aldığımız bir ürünü daha sonra kullanmamanızın en önemli nedeni kendi cilt yapımıza uygun bir ürün tercihinde bulunmamamız.

Örneğin; yağlı cildimize hiç ama hiç yaramayacak olan, kuru ciltlere uygun ürünler yüzünden hangimiz aynı ürünü tekrar satın alma ihtiyacı hissetmiyoruz ki!

Bu durumdan kurtulmak adına bir dermatologdan yardım alabilir; karma, yağlı, kuru cilt yapıları arasından hangisine sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

 • İnternetten alışveriş yapın!

Şayet bir ürünü ilk kez kullanacaksanız; ürünün cilt renginize uygun olup olmadığını anlayabilmek adına mutlaka bir kozmetik mağazaya gitmeniz gerekiyor.

Ancak; uzun süredir kullandığınız ve kısa bir süre önce biten makyaj malzemenizin aynısını internet üzerinde daha uygun bir fiyata bulabilirsiniz.

Ya da indirim zamanlarında aynı üründen birkaç adet satın alarak; karlı bir alışverişe imza atabilirsiniz.

 • Doğal ürünler ile kendi makyaj ve cilt temizleme ürünlerinizi geliştirin. 

Örneğin :

 • Peeling için kahve telvesi kullanın.
 • pahalı nemlendiricilerinizi ( uriage ) sadece yüzünüze uygulayın. Boynunuza ve ellerinize  leader price’in 15 tl’lik kimyasal içermeyen nemlendiricisi kullanabilirsiniz. Ya da kendiniz nemlendirici yapabilirsiniz. Örneğin cildinizi Yulaf ile yumuşatın bunun gibi doğal cilt bakım kürleri burada.
 • 10 liralık blistex med plus‘ı sabah akşam kullanmayı deneyin, onun haricinde diğer zamanlar hametan (Ssk karşılıyor ) kullanabilirsiniz. Tadı ve kokusu yok.
 • hiç bir şey’in kutusunu artmayın
 • pahalı ambalajlı, hoş kokulu el kremleri vb ürünlerden uzak durun.
 • Ayak nemlendiricisi almanıza gerek yok onun yerine yoğun kıvamlı body butter kullanabilirsiniz çünkü body butter en az 4-5 ayak kremine eş değer.
 • Oje çözücüsü kullanabilirsiniz
 • tırnak sertleştirici niyetine limon kullanmak.

 

 • Kaliteli ürünler kullanın!

Ne yazık ki sırf ucuz olduğu için satın aldığımız ürünlerin çoğunu beğenmediğimiz için kullanmıyor; kısa bir süre sonra onları çöpe atıyoruz. Ucuz ürünlerden birkaç adet satın almak yerine pahalı ancak kaliteli ürünlerden birer adet satın alarak; kozmetikte tasarruf yapabilirsiniz.

Özellikle fondöten ve pudra seçimlerinizde tercihinizi her daim pahalı ve kaliteli markalardan yana kullanmanız; hayat kurtarıcı bir hamle olabilir.

 • Kırılan rujlarınızın ömrünü uzatın!

Çoğumuz kullandığımız ruj kırıldığında onu çöpe atmayı tercih ediyor; rujlarımızı tekrar nasıl kullanabileceğimizi bilmiyoruz.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda rujun kırılan kısmını küçük bir kaba koyabilir; buzdolabında 10 dakika beklettikten sonra da fırça yardımıyla tekrar kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde kırılan allık ya da pudralarınızı başka bir kaba aktarabilir; kırılan kısmını kullanmayı deneyebilirsiniz.

 

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir