Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Yeni Trend Ayva Yaprağı Çayı

Doğal yaşamı sevenler ve doğal yöntemlerle şifa bulmayı isteyenler için ayva çayıyla tanışmanın vakti geldi. Sağlığa çok faydalı olan ayva, hem yaprakları, hem meyvesi, hem de çekirdekleri ile şifa dağıtmaya devam ediyor. Ayva yaprağından hazırlanan çay mide rahatsızlıklarına çok iyi geldiği gibi, aynı zamanda kansere karşı koruma sağlaması bakımından da çok önemli bir yere sahip.

Ayva Çayının Yararları Nelerdir ?

Yüksek lif oranı olan ayva fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için de yardımcı bir besindir ve serbest radikallerin cilt üzerindeki zararlarını da azaltır. İshali keser ve sindirim, bağırsak rahatsızlıklarına da iyi gelir. Aynı zamanda metabolizmanın dengelenmesinde yardımcı olan ayva kabızlık çekenlerin dikkatli kullanması gereken bir meyvedir.

Kurabiye Fincan

Cildin nemlenmesine yardımcı olduğu gibi, ayva tüketmek bağışıklık sisteminin güçlenmesine, enfeksiyon riskinin azalmasına ve hastalıklara karşı daha dirençli olmaya da yarar. Kalp krizine iyi geldiği, felce karşı koruma sağladığı da bilinen faydaları arasındadır. Peki vücuttaki sıvı akışını daha kolay hale getiren aya yaprağı çayını nasıl hazırlayacaksınız?

Ayva Çayı Nasıl Yapılır?

Kaynamış bir demlik suyun içine yaklaşık 25 adet ayva yaprağı koyarak 5 dakika kaynamaya bırakın ve yaprakları süzdükten sonra gün içinde çayınızı tüketin.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5663 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara