Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Bal Cildinize Neden İyi Gelir- Kullananlar Anlatıyor

Çocukluğumdan hatırlarım. Annem ceviz yağı ve balı karıştırıp bir karışım yapar ve yüzüne düzenli olarak bu karışımdan maske yapardı. Yıllar sonra neden böyle yaptığını anladım. Annem 65 yaşına gelmesine rağmen hala cildi çok diri,canlı ve kırışıklıklar neredeyse yok. Şimdi gelin isterseniz balın cildimize nasıl faydalarını olduğuna bir göz atalım.

Hem kahvaltılarımızda severek tükettiğimiz, hem de şifa bulduğumuz bal cilt güzelliğinde de öne çıkıyor. Sayısız faydası olan bal, cilt üzerinde de son derece etkili. Boğaz enfeksiyonlarını kısa sürede iyileştiren bal, ciltteki küçük kesiklere, yanıklara da iyi gelmekte ve antiseptik özelliğinden faydalanılmaktadır.

Kurabiye Fincan

Dudaklarınızda çatlak varsa nemlendirici yerine bal sürebilir, uzun vadede sivilcelerinizden veya sivilce izlerinizden kurtulmak için de baldan faydalanabilirsiniz.

Bal Cildimize nasıl etki eder? Cilde Faydaları Nedir?

  • Cilt Temizliğinde Etkilidir

Yapılan araştırmalar balın çok kuvvetli bir antibakteriyel olduğunu ortaya koyarken bu özelliğin ciltte oluşan enfeksiyonlarda etkili olduğunun altını da çizmektedir. Hem enfeksiyon, hem sivilceler üzerinde etkili olan bala hiçbir şey katmadan doğrudan cilde sürmek bile cildi temizleyip, sıkılaştırmak için yeterli olacaktır.

Aynı zamanda cilde sürülen bal sayesinde ölü hücrelerden arınmak mümkün. Peeling etkisi de olan bal sayesinde cildin sağlıklı, ışıl ışıl görünmesine ve yumuşak, doğal görüntüsüne kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

  • Egzamaya İyi Gelir

Egzama hastalığına ve ciltte oluşan kırmızılıkları gideren bal, aynı zamanda iltihapların kurumasına ve irritasyonun azalmasına da faydalıdır. Cildi yatıştıran bal, boğaz ağrılarına da iyi gelmektedir.  Daha yumuşak ve nemli bir cilde sahip olmak için bal maskesi uygulamak yeterli olacaktır. Sadece yüzünüze değil, tüm vücudunuzda bal kullanabilir ve derinizin daha nemli, yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Taban, dirsek gibi kuru alanlar için kurulukları gideren önemli bir doğal nemlendiricidir. Kan dolaşımını artıran ve cilde sayısız faydası olan bal sayesinde göz alıcı bir güzelliğe kavuşabilirsiniz.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5644 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara