Tüm Saç Renkleri

Ayva maskesi nasıl yapılır – Cildinizi Parlak Yapar!!

Sevdiklerinizle Paylaşın

Burada vereceğimiz ve yüzünüz için kullanacağınız maske  ayva çekirdekleri ile yapılmaktadır. Tamamen doğal olduğu için yüzünüze kimyasal bir madde kullanmadan cildinizin parlak görünmesini en doğal ve sağlıklı şekilde sağlamış olursunuz. Sağlıklı, maliyetsiz ve tamamen doğal olduğu için yararlıdır. Etkisini de kısa sürede görebilirsiniz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Ayva Maskesi Yapın

 

Sağlığa pek çok açıdan iyi geldiği bilinen ayva, çekirdekleri ile de değerlendirilen ve cilt sağlığı için de kullanılan bir meyvedir. Son zamanlarda ayva çekirdeğinden yapılan maskeler cilt bakımı için kullanılmaktadır. Bakım kürünü evde yapmak da oldukça kolay ve aynı zamanda maliyetsiz olduğundan siz de haberimizi okuyarak cilt güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

Boğaz ağrılarına iyi gelen ve aynı zamanda göğsü yumuşatan ayva çekirdekleri özellikle sindirim sisteminin düzenlenmesinde de yardımcı olmaktadır. Son zamanlarda bilinen yararları dışında cilt bakımı için de kullanılmaya başlandığı görülmektedir. Ayva çekirdeği maskesi ile ciltlerde parlak bir görüntü elde etmek, daha sağlıklı bir cilde ulaşmak mümkün.

Ayva Çekirdeği Maskesinin Hazırlanışı

Yaklaşık 7-8 gram ayva çekirdeğini 15 dakika kadar 2 bardak suyun içine atın ve kaynatın. Soğuması için başka bir kaba alarak bekleyin ve jöleye benzer bir kıvam almasını sağlayın. Soğuyan maskeyi dairesel hareketlerle yüzünüze sürerek 5 dakika civarında bekleyin ve sonrasında ılık suyla yıkayarak cildinizi temizleyin. Cildinizin pürüzsüz ve yumuşacık olmasını sağlayan ayva çekirdeği maskesi nemi cildinize hapseder. Bu nedenle kuru ciltler için de son derece faydalıdır.

admin

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

Latest posts by admin (see all)

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir