Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Marilyn Monroe Makyajı Nasıl Yapılır?

1950’li yılların en güzel kadını Marilyn Monroe, sahip olduğu kıvrımlı vücuduyla erkeklerin başını döndüren, eşine az rastlanır kadınlardandı. Platin sarısı saçları, asla vazgeçmediği kırmızı ruju ve yüksek topuklu ayakkabılarıyla “dünyanın en seksi kadını” unvanını alan bu unutulmaz güzelin güzellik ve makyaj sırlarını inceledik.

Kurabiye Fincan

Marilyn Monroe Makyajı

Marilyn Monroe makyajına başlamadan önce cildinize vazelin sürüp, cildinizi makyaja hazırlayın. Marilyn Monroe vazelini makyaj bazı olarak ince bir tabaka halinde doğrudan yüzüne veya nemlendiricisinin içine katıp kullanırmış. Bu sayede stüdyo ışıkları altında cildinin parlak görünmesini sağlarmış. Ardından cilt tonunuza uygun likit bir fondoten uygulayıp, transparan pudra ile sabitleyin. Kaşlarınızın üstüne renkli bir pudra uygulayıp, kaş kalemi uygulayın. Marilyn Monroe gibi aydınlık bakışlar için göz kapaklarınızda kirpik diplerinize ışıltılı beyaz far sürüp, siyah eyeliner’ı gözlerinizin dış köşesinden yukarıya doğru sürün. Marilyn Monroe göz makyajı uygulamasının detayı takma kirpiklerdir. Marilyn Monroe takma kirpiğin yarısını kesip sadece kirpiklerinin dış uçlarına takarmış.

Ve Marilyn Monroe stili ruj nasıl sürülür?

diyorsanız bunun için dudağınızın dudak bitiş çizgisi üzerini çikolata tonlarında kalemle çizip, kırmızı bir kalemle dudağın iç kısmını doldurup kırmızı ruju sürün. Son dokunuş olarak dudağınızın üstüne ben yapmak için siyah bir göz kalemi ile minik bir nokta yapıp,transparan pudrayla “beninizi” sabitlemeyi ihmal etmeyin.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 77 yazı
flora
flora
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara