Tüm Saç Renkleri

Saçlar soğuk suyla mı yıkanmalı

Saçlarınızı soğuksu ile yıkarsanız saçlarınızın daha az yağlanmasını sağlarsınız

Ama Saçlarınızı soğuk su ile yıkamanız daha nemli olmasını böylece saçlarınızın daha hacimsiz olmasına neden olur.

Kurabiye Fincan

Artısı Soğuk su nemi tutarak sızdırmazlık sağlar

Saçlarınızı eğer soğuk su ile yıkarsanız soğuk su, saç derisindeki nemi sızdırmaz hale getirir. Gözenekleri de kapatarak kir ve aşırı yağın kafa derisine girmesini engeller. Yani saçlarınızın yağlanmasını engellemek için soğuk suda saçlarınızı yıkamanız saçlarınızın yağlanmasını engeller.

Açık gözenekler kirden,  ve yağdan kapalı gözeneklere göre çok daha savunmasızdırlar. Ve bu klinik araştırmalarına göre kanıtlanmıştır.

Eksisi Soğuk su Saçlarınızı aşırı nemli gösterir

Soğuk su saçlarınızdaki nemi tutar ve ve nemin yok olmasına  izin vermez.  Böylece saçlarınızda fazlası ile nem bulunur  ( yani saçlarınız daha ıslak görünecektir)Bunun sonucunda , saçınız daha sönük ve  düz görünebilir. Çünkü nemli saç saçların hacimli görünmesini engeller.

En ideal saç yıkma nasıl olmalıdır?

İşte bu konu için ayrı bir makale hazırladık. Aslında hem sıcak hem soğuk su ile yıkamak en ideali bunu ise ayrı bir konuda sizlere sunduk.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5660 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara