Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Fi Dizi Karakteri Serenay Sarıkaya(Duru) ve Tarzı

Azra Kohen’in “Fi, Çi, Pi” üçlemesinden ilham alınarak senaryolaştırılan dizi, Türkiye’ deki ilk online dizilerden olmasına rağmen son derece başarılı bulunmuş ve beğenilmiştir

Son zamanlarda fazlasıyla dillerden düşmeyen bu dizinin bu kadar beğenilmesinde kadro, senaryo ve oyunculukların yanı sıra karakterlerin ve tarzlarının da etkili olduğunu düşünüyorum.

Kurabiye Fincan

Özellikle Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı Duru karakteri giyiniş ve kendine has tarzıyla kendisinden fazlasıyla söz ettirmektedir. Haydi, Duru’nun tarzına biraz göz atalım.

Duru’nun giyim Tarzı Stili

Duru adı gibi zarafeti, asilliği simgeleyen bir karakter. O yüzden kıyafetlerinde, renkli,desenli ve uçuk kaçık modellerden uzak duruyor. Canlı tonlar yerine pastel tonları; özellikle renk olarak beyaz ve siyahı tercih ediyor.

Genellikle basic bir tshirt, biker ceket gibi temel parçaları tercih eden Duru, bu basit parçaları minimal takılarla  canlandırıyor. Aksesuar olarak sıkça kullandığı güneş gözlükleriyle öne çıkan Duru, çanta olarak genelde basic sırt çantaları tercih ediyor.

 

Saç modeline gelecek olursak; Duru’yu gene abartılı saç modellerinden uzak , genellikle balerin topuzuyla veyahut salınmış doğal saçlarıyla görebiliriz. Makyajı söz konusu olduğunda ise genellikle doğala yakın makyajlar tercih eden Duru’yu sadece 1-2 özel davette kırmızı ruj ve çok ince çekilmiş bir eyelinarla gördük.

Gördüğünüz gibi Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı Duru karakteri, gerek giyinişi ile gerek makyajı ve saçıyla ismi gibi şatafattan uzak, gerçekten duru bir karakter olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 9 yazı
tuti
tuti
Yorumlar (1 Yorum)
Pingback: Fi Dizisi Karakteri Berrak Tüzünataç (Özge) ve Tarzı | Bakımlı Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara