implant
Tüm Saç Renkleri

2018 Kısa Saç Kesim Modelleri

2018 ve hatta 2019 yılında bol bol göreceğimiz kısa saç kesimleri içinde terletmeyen modeller ön plana çıkıyor. Özellikle yaz sıcaklarından bunalanlar ve rahatına, konforuna önem verenler için kısa saçlar hayat kurtarıcı oluyor. Elbette bu modelleri uygulamak da ayrı bir cesaret istiyor. Yüz şekline dikkat ederek kesilmesi gereken modellerde son derece cesur tasarımlar da olduğundan iyice araştırmak ve doğru karar vermek oldukça önemli.

Eğer yüzünüz ovalse ya da ince ve uzunsa bu durumda kısa saç tercihinde bulunabilirsiniz. Kalp yüzlü kişilere de çok yakışan kısa saçlar yuvarlak yüzlerde omuz boylarından daha kısa olmamak şartıyla kullanılabilir. Yuvarlak yüzlü kişiler 2018 yılında lob veya bob kesimle kısa saç sevgilerini bir nebze de olsa giderebilirler.

Bu sene en çok trend olacak saçlar genellikle bob, lob, mob modeller, punk rock modeller ve asimetrik şekilde kesilmiş, katlı modellerde ortaya çıkarken, özellikle plaj dalgalı saçlar yaza damgasını vuracak. Kısa ve katlı modellerde doğal dalgalar da son derece moda. Pixie tarzı yani yandan ayrılmış, ense kısmı kazıtılmış ya da çok kısa kesilmiş saçlar da 2018’de bolca göreceğimiz modeller arasında bulunuyor.

implant

Kakül sevenler için bu yıl olabildiğince kısa modellerden yana tercih yapmalarını önerebiliriz. Fransız kakülü denen kısalıktan daha da kısa ve sanki jiletle kesilmiş gibi son derece pürüzsüz görünen bir kısalıktan söz ediyoruz. Tabi ki bu yıl omuz hizasında yani lob kesim saçları olanlar için kaşlarına doğru inen ve ortadan ikiye ayrılabilen romantik kaküller de kullanılabilir.

Yanlardan ve enseden aynı boyda olan, genellikle çene hizasında son bulan bob kesimler özellikle ince saçlara hacim veren bir model olarak tercih edilirken, bu yıl orta uzunluktaki kısa saçlar yani lob modeller daha da öne çıkıyor. Hem kısa hem de uzun saç sevenler için en iyi sonucu bu model verecektir. Hem bob, hem de lob kesimin tam arasındaki kesimlere ise mob kesim dendiğini sıklıkla duyacaksınız zira bu yıl mob kesim saçların yılı olacak.

2018 Kısa Saçlarda Renkler

Ombrelerle ve katlarla desteklenen saç modelinde istenirse kakül de kullanılabilir.Cesur ve sıra dışı bayanlar mob saçlarını platin rengine boyayabilir, pembe ya da mavi gibi çarpıcı renklerle de tarzlarına uygun hale getirebilirler.

2018 kısa saç kesim modelleri içinde Tomboy saçlar da sıklıkla tercih edilecek ki özellikle çok kısa saç sevenler için bu yıl saçların gerçekten de fazlasıyla kısa olacağını söyleyebiliriz. Özellikle Mohawk modelinin öne çıktığı modellerde enselerin, saçın bir bölümünün kazındığı pek çok farklı model de tarz yaratmak isteyenlerin tercihi olacak. Kısa, dağınık, asimetrik kesimli veya iki renkli Punk Rock kesim saç modelleri de senenin en farklı saçları arasında yer alacak.

2018 Kısa Saçlar

sizler için derlediğimiz 2018 kısa saç kesim tasarımları

 

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et