Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Maskülen Tarzı Giyim

zamedya

Maskülen Fransızca bir kelime olup kelime anlamı olarak erkeksi olamayı ifade eder. Moda terimi olarak daha çok kadınların erkeksi bir tarzda oluşan giyim tarzını ifade eder. 1900’lü yıllarda Coco Chanel’in öncülüğünde kadınların pantolon giymelerinin önü açılmış Audrey Hepburn’ın sıklıkla pantolon giymesi ile daha da yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanılmıştır.

Ne farkı var?

 Androjen giyim tarzını daha önce sizlere aktarmıştık. Tamamen erkek kıyafetleri içinde yer alan kadınların giyim tarzını yaratan bu stilden farklı olarak Maskülen Giyim tarzında kıyafetler yine erkek tarzı yansıtan kıyafetler olsa da tasarımcılar tarafından küçük dokunuşlar ile kadınsı bir çekicilik verilerek yeni bir tarz ince ve naif dokunuşlarla erkeksibir hava yaratılmaya çalışılır.

Köpek Dünyası

Ne tarz bir stil ile giyilir?

Maskülen giyim tarzı genellikle kısa saçlı kadınların tercihi olmakla birlikte günümüzde bu ayrımda ortadan kalkmış gibi görünmekte. Siyah ve lacivert gibi koyu renkler daha çok tercih edilir.

Neler giyilir?

Blazer ceketler, bol pantolonlar, makosen ya da stiletto ayakkabılar da sıklıkla kombinlerde kullanılır. Aksesuar olarak kravat, papyon, saat, fötr şapka, fular ve pantolon askısı gibi aksesuarlar tercih edilir. koyu blazer ceket altına beyaz gömlek-papyon birlikteliğine sıklıkla rastlanır.

 

Yazar Hakkında
Toplam 5635 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Haute Couture Nedir?
Rugan Nedir? Rugan Deri Ürün Modellerinden Örnekler
Monokrom Moda Nedir? Nasıl Kombinlenir
Yaka Çeşitleri Nelerdir?

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara