Adil Özışık Zara Twist Mango Tally Weijl HM Hotic İpek Yol Koton Armine Setrms Kayra Vakko Vakkorama

Boyfriend Ceket Nedir?

Yazar :
tarafından 31.12.2017 tarihinde eklendi.
Sponsorlu Bağlantılar

BoyFriend Özellikle maskülen tarzın önde gelen kıyafetlerinden biridir. Özellikle 2010 yılında tüm Avrupa gelişen bir eğilim ile Oversized giyim trendi ( Büyük boy ) Özellikle Boyfriend Ceketler’de çok ilgi gördü. Erkek Arkadaşının ceketi olarak Türkçeye çevirebilieceğimi bu tarz ceketler bedeninden 1-3 size daha büyük ceketlerin kombinlerde kullanılması ve oldukça da beğenilmesi ise yaygınlaştır.  Bu tarz ceketler  2018 yılında trend olan Oversized modası için de (büyük beden ) en çok kullanılan modellerden bir tanesi olmaya devam edecektir.

Ancak Boyfriend Ceket’lere sadece Büyük beden ceket demek yanlış bir tabir olacaktır. Zira bu tarz ceketler’de tıpkı erkek ceketlerinde olduğu gibi iki yanında da kapaklı cepler vardır ve yine erkek ceketlerinde sıklıkla bulunan iç astarın renkli oluşu bu tarz ceketlerde de vardır. Son derece rahat olan Boyfriend Ceket modelleri aslında kadınların erkek tarzını fimenen’leştirmesi ile ortaya çıkar.

Neden Boyfriend Ceket kullanılır ve nasıl kombinlenir?

Boyfriend ceket modası biraz da erkeksi özellikler ile kadınsılığı bir araya getirmek istemesi ve  bunu modaya yansıtmaları ile doğmuştur. Kim bilir belki de böylesi bir erkeksi hava kadınları daha farklı bir tarzda ve çekici göstermektedir. Genellikle kısa paçalı denim kotlar giyilen bu tarz kombinlerde spor ve şıklığı bir arada tutmak amaçlanmıştır.

kategorilerine eklendi.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ?

saç renkleri Saç Boyama Soru Cevap Saç Renkleri Kataloğu