Tüm Saç Renkleri

Manikür Pedikür ve Sir Ağda Salonu İçin Belge

Takma-Tırnak-Modelleri-3

Manikür pedikür ve sir üzerine bir dükkan açmak istiyoruz bunun için hangi belgelere ihtiyacımız var ?
Özel kurumlardan alınan belgeler açmak için yeterli olurmu yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

 

Kurabiye Fincan

Dediğin meslekler şu an mesleki eğitimde okutulmadığından bu mesleklerle ilgili belge veremiyoruz manikür pedikür ve sir bu isimler adı altında belge almak istiyorsan kuaförler odalarına başvuracaksınız geçici olarak ustalık belgesi alacaksın bu şekilde bu mesleklerden işyeri açabilirsin ama sadece o meslekleri icra edebilirsin
mesleki eğitim merkezlerinden cilt bakımı güzellik belgesi alabilirsin bunun içinde ya 6 yıl sigortalı çalışmışlık ispat etmen gerekir veya okulunu okuman gerekir veya af çıkmasını beklemelisin.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5660 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (35 yorum)
mine
mine Cevapla
- 06:13

slm ben sadece ağda dükkanı açmak istiyorum bununla ilgili neler gerekli

  admin
  admin Cevapla
  - 21:54

  mutlaka belgeniz olmalı çıraklık eğitim merkezinden.

özlem
özlem Cevapla
- 00:27

halk egitimden alinan depiasyon kurs belgesi sadece ağda salonu açmak icin yeterli oluyor diye duydum acaba dogrumu

  admin
  admin Cevapla
  - 16:19

  Evet doğrudur Özlem Hanım.

güzide
güzide Cevapla
- 14:17

ben ağda dükkanı açmak istiyorum gerekli belgeler yada sertifikalar neler yardımcı olursanız sevinirim

  admin
  admin Cevapla
  - 16:18

  Bulunduğunuz il’in halk eğitim merkezlerine müracat ettiniz mi?

Mevlude
Mevlude Cevapla
- 18:22

Iyi gunler manikur pedikur va agda uzerine yer acmak istiyorum halkegiti minden sertifikam var olurmu?…

  admin
  admin Cevapla
  - 11:50

  dükkanı açablirsiniz ama en azından kalfalık belgesi almanız yerinde olur.

mustafa
mustafa Cevapla
- 18:00

arkadaslar esimin kalfalik belgesi ustalik belgesi usta ögreticilik belgesi var ağda salonu kaş bıyık manikür pedigür makyaj üzerine is yeri acmak istiyoruz elimizdeki belgeler yeterli mi bilgi ve tecrübesi olan arkadaslardan yardim bekliyoruz

  admin
  admin Cevapla
  - 16:07

  Merhabalar, elinizdeki belgeler yeterli açabilirsiniz.

Gamze
Gamze Cevapla
- 21:09

Merhabalar kalfalık belgem var sir ağda salonu açabiliyormuyum

  admin
  admin Cevapla
  - 21:33

  Merhabalar aslında yasal olarak açamazsınız ancak ruhsat almak için başvurduğunuzda ustalık sınavını bekliyorum derseniz sorun olmaz.

Nilüfer
Nilüfer Cevapla
- 23:26

Ben ağda salonu açmak istiyorum ve herkes farklı bilgiler veriyor iyice kafam karşıtı ! Eşimin kalfalık belgesi var iş yeri açmak icin gereken belgeleri nereden almayınız ve nerelere dikkat etmeyeliz bana yardımcı olur musunuz

  admin
  admin Cevapla
  - 10:20

  Ağda salonu açmak için ustalık belgenizin olması gerekiyor. Ancak kalfalık belgesi olup açanlarda var. Yasal olarak süreç Belediyeye gidip ruhsat almak ile olur bunun için de bağlı bulunduğunuz oda’ya kuaförler odasına gidip belge almanız lazım. Ustalık belgesi olmadan da bu belgeyi alamazsınız işin özü bu.

   Nil
   Nil Cevapla
   - 15:57

   Bu ustalık belgesini odalardan alabiliyor muyuz peki

    admin
    admin Cevapla
    - 16:22

    Hayır maalesef. ustalık belgesi alabilmeniz için sgk’da eşinizin en az 5 yıl ağda / vs ile ilgili çalışıyor olmuş olması gerekiyor. Bu süre dolunca bağlı bulunduğunuz ildeki çıraklık eğitim merkezine gidip ustalık sınavına girmeniz gerekiyor.

HANDE
HANDE Cevapla
- 22:27

merhabalar,
bende manikür-pedikür ve sir ağda konusunda meraklı ve ilgiliyim.sadece bu işleri yapabileceğim bir salon açmak istiyorum.sektörde çalışmışlığım yok fakat yakınımın kuaför salonunda çocukluğumdan beri aralıklı olarak yardım etmişliğim var. yeterli belgeleri ve eğitimleri almak için hangi aşamaları tamamlamam gerekiyor?
girişimcilik kursuna gidip kosgeb ten faydalanabilir miyim bu sektörde?
görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..
teşekkürler…

  admin
  admin Cevapla
  - 09:43

  Merhaba yaşadığınız ildeki Çıraklık eğitim merkezine gidip eğitim durumunuza göre kalfalık yada çıraklık sınavlarına girmelisiniz. Çıraklıktan başlamanız gerekliyse halk eğitim merkezlerine gidip kurs alırsanız özellikle güzellik uzmanı belgesi almakta çok fayda görürsünüz ki güzellik uzmanları eczanelerde rahatlıkla çalışabilmekte.

  Bu bir proje değil ancak kosgeb kafe’lere bile kredi vermişliği var. Ancak dediğim gibi güzellik salonu açmak bir girişimcilik projesi değil.

Gls
Gls Cevapla
- 11:28

Merhaba iki yıllık üniversiteden cilt bakımı güzellik uzmanlıgı belgem var ağda pedikür manikür ve cilt bakımo yapılacak bi yer acmak istiyorum acabilirmiyin

  admin
  admin Cevapla
  - 12:02

  Staj görüp Ustalık belgesi verdiler mi size? Normalde vermeleri lazım. Vermişlerse tabii ki açabilirsiniz.

   Ahmet sayar
   Ahmet sayar Cevapla
   - 01:32

   Slm.esimin cilt ve saç bakım uzmanlığı belgesi var.ustalik ve usta egiticiligi belgeleri bulunmakta.is yeri açmak istedik.guzellik salonu açabilirsin dedi vergi dairesi.basit usulde olmuyormuş.kuafor ler basit usul oluyormuş.kuafor acmamiz da uygun değil ruhsat vs vermeyiz derler.tek ağda yapmak ister.ne yapmak gerekir

    admin
    admin Cevapla
    - 15:54

    Şahıs şirketi kuracaksınız, basit usül olmuyorsa şahıs şirketi üzerinden devam edeceksiniz. Maliyet olarak pek bir farkı yok.

Şaziye
Şaziye Cevapla
- 19:10

Merhaba ben Antalya Manavgat ta ağda salonu açtım sm ne çıraklık Eğitim ne de başka bir yer bana hangi ustalık lazım kuaför mü cilt bakımı ve güzellik uzmanlığı mı söyleyemiyor benim kuaför kalfalık ve Halk Eğitim güzellik uzmanlığı belgem var sadece maliyeden levha aldım diğerleri muamma da kaldı

admin
admin Cevapla
- 16:45

Selam Şaziye hanım Halk eğitimden güzellik uzmanlığı belgesini aldıysa çıraklık eğitime gidip önce kalfalık belgesi alacaksın. Sonra da 5 yıl sonra ustalı. Güzellik uzmanlığı usta belgesi ile bu işi yapabilirsin. Ama kalfalığı alsan da sana bir şey demezler.

Seyhun
Seyhun Cevapla
- 15:43

Merhaba eşim kız meslek lisesinin güzellik ve saç bakım hizmetleri bölümü mezunu. Ağda salonu açmak istiyoruz. Okul döneminde güzellik merkezlerinde staj yaptı. Bu belge yeterli olur mu

  admin
  admin Cevapla
  - 15:13

  Seyhun bey merhabalar. Zaten kız meslek lisesi güzellik mezunuysa ve staj yaptıysa ustalık belgesi almış olması gerekir. Evet bu yeterli.

tuğçe
tuğçe Cevapla
- 17:00

Merhaba manikür-pedikür ustalık belgem var dükkan açmak istiyorum hatta dükkanı tuttum ancak tabelaya güzellik salonu yazamazsın manikür pedikür salonu yazman gerekir dediler bu konu hakkında yapılacak birşey yok mu? ayrıca ben o salonda sir ağda hizmeti de vermek isitiyorum ama sir üzzerine belgem yok bu konuda sıkıntı yaşar mıyım?

  admin
  admin Cevapla
  - 14:02

  Güzellik salonu farklıdır evet, Bunun da ayrı bir ustalık belgesi var. Tabelanda yazarsan belediyeden ceza yersin. Sir- ağda da güzellik uzmanlığı alt dalına giriyor. Topluca bence güzellik uzmanlığı alanında da ustalık belgesi almaya çalış.

Melek
Melek Cevapla
- 16:48

Benim yasim 38 sir agda ve manikür pedikur kas bıyık uzerine dukkan acmak istiyorum ozel kurs veren bir yerden sertifika alip daha sonra meb sınavlarina girince kalfalik ustalik belgesini alinca dukkan açılabiliyor mus ne kadar dogru birde bu sinavlar ayri ayri oluyor degilmi

  admin
  admin Cevapla
  - 10:48

  Tam olarak doğru değil melek hanım, Özel kurslar biraz para tuzağı. Halk eğitim kurslarınıza gitmeniz daha yararlı olabilir. Çünkü belgeyi veren zaten meslek çıraklık okulları. Özel kurslardaki belgeler sadece bir yerde çalışmanızı sağlar ona da bakan yok.
  Üniversite mezunuysanız kalfalığı hemen alırsınız, Ustalık için 5 sene beklemeniz lazım ve tabela için ise ustalık gerekiyor.

ZUHAL
ZUHAL Cevapla
- 13:53

MERHABA ANNEMİN ADINA SADECE SİR VE KAŞ BIYIK SALONU AÇMAK İSTİYORUM YANINA DA KALFALIK YADA USTALIK BELGESİ ALAN BİRİNİ ÇALIŞTIRSAK BU DÜKKANI AÇMAMIZ MÜMKÜN MÜ YOKSA AÇAN KİŞİ DİREK BELGE SAHİBİ Mİ OLMALI ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

  admin
  admin Cevapla
  - 14:08

  Açacağınız Dükkan Sir Ağda vs tabelası olacağından Açacak kişi tarafından yani anneniz tarafında ustalık belgesi olması lazım. Yoksa Belediyede sorun çıkar. Yanınızda çalışan kişinin belgesi çok önemli değil.

  Melek
  Melek Cevapla
  - 20:14

  Yani ben kursu bitirsem meb sinavini gecsem kalfalik belgesi mi veriliyor ilk olarak ve bu kalfalik belgesi ile dukkan acamiyormuyum ustalik belgesimi olmasi lazim lise mezunuyum ayrica

Zeynep
Zeynep Cevapla
- 19:47

Mrb ben sadece ağda salonu açmak istiyorum ve hiç kursunu görmedim daha önce ağda üzerine calismialigim var halt eğitime yazıldım verilecek belgelerle bir dükkan acabilirmiyim

  Evrim Aydin
  Evrim Aydin Cevapla
  - 11:20

  Resmiyette açamazsınız ama açan oluyor. Çünküm size mezuniyet derecenize göre kalfalık belgesi veriyorlar. Dükkan ustalık belgesi olunca açılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara