Tüm Saç Renkleri

Manikür Pedikür ve Sir Ağda Salonu İçin Belge

Sevdiklerinizle Paylaşın

Takma-Tırnak-Modelleri-3

Manikür pedikür ve sir üzerine bir dükkan açmak istiyoruz bunun için hangi belgelere ihtiyacımız var ?
Özel kurumlardan alınan belgeler açmak için yeterli olurmu yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

 

Dediğin meslekler şu an mesleki eğitimde okutulmadığından bu mesleklerle ilgili belge veremiyoruz manikür pedikür ve sir bu isimler adı altında belge almak istiyorsan kuaförler odalarına başvuracaksınız geçici olarak ustalık belgesi alacaksın bu şekilde bu mesleklerden işyeri açabilirsin ama sadece o meslekleri icra edebilirsin
mesleki eğitim merkezlerinden cilt bakımı güzellik belgesi alabilirsin bunun içinde ya 6 yıl sigortalı çalışmışlık ispat etmen gerekir veya okulunu okuman gerekir veya af çıkmasını beklemelisin.

admin

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

26 thoughts on “Manikür Pedikür ve Sir Ağda Salonu İçin Belge

 1. halk egitimden alinan depiasyon kurs belgesi sadece ağda salonu açmak icin yeterli oluyor diye duydum acaba dogrumu

 2. ben ağda dükkanı açmak istiyorum gerekli belgeler yada sertifikalar neler yardımcı olursanız sevinirim

 3. Iyi gunler manikur pedikur va agda uzerine yer acmak istiyorum halkegiti minden sertifikam var olurmu?…

 4. arkadaslar esimin kalfalik belgesi ustalik belgesi usta ögreticilik belgesi var ağda salonu kaş bıyık manikür pedigür makyaj üzerine is yeri acmak istiyoruz elimizdeki belgeler yeterli mi bilgi ve tecrübesi olan arkadaslardan yardim bekliyoruz

  1. Merhabalar aslında yasal olarak açamazsınız ancak ruhsat almak için başvurduğunuzda ustalık sınavını bekliyorum derseniz sorun olmaz.

 5. Ben ağda salonu açmak istiyorum ve herkes farklı bilgiler veriyor iyice kafam karşıtı ! Eşimin kalfalık belgesi var iş yeri açmak icin gereken belgeleri nereden almayınız ve nerelere dikkat etmeyeliz bana yardımcı olur musunuz

  1. Ağda salonu açmak için ustalık belgenizin olması gerekiyor. Ancak kalfalık belgesi olup açanlarda var. Yasal olarak süreç Belediyeye gidip ruhsat almak ile olur bunun için de bağlı bulunduğunuz oda’ya kuaförler odasına gidip belge almanız lazım. Ustalık belgesi olmadan da bu belgeyi alamazsınız işin özü bu.

    1. Hayır maalesef. ustalık belgesi alabilmeniz için sgk’da eşinizin en az 5 yıl ağda / vs ile ilgili çalışıyor olmuş olması gerekiyor. Bu süre dolunca bağlı bulunduğunuz ildeki çıraklık eğitim merkezine gidip ustalık sınavına girmeniz gerekiyor.

 6. merhabalar,
  bende manikür-pedikür ve sir ağda konusunda meraklı ve ilgiliyim.sadece bu işleri yapabileceğim bir salon açmak istiyorum.sektörde çalışmışlığım yok fakat yakınımın kuaför salonunda çocukluğumdan beri aralıklı olarak yardım etmişliğim var. yeterli belgeleri ve eğitimleri almak için hangi aşamaları tamamlamam gerekiyor?
  girişimcilik kursuna gidip kosgeb ten faydalanabilir miyim bu sektörde?
  görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..
  teşekkürler…

  1. Merhaba yaşadığınız ildeki Çıraklık eğitim merkezine gidip eğitim durumunuza göre kalfalık yada çıraklık sınavlarına girmelisiniz. Çıraklıktan başlamanız gerekliyse halk eğitim merkezlerine gidip kurs alırsanız özellikle güzellik uzmanı belgesi almakta çok fayda görürsünüz ki güzellik uzmanları eczanelerde rahatlıkla çalışabilmekte.

   Bu bir proje değil ancak kosgeb kafe’lere bile kredi vermişliği var. Ancak dediğim gibi güzellik salonu açmak bir girişimcilik projesi değil.

 7. Merhaba iki yıllık üniversiteden cilt bakımı güzellik uzmanlıgı belgem var ağda pedikür manikür ve cilt bakımo yapılacak bi yer acmak istiyorum acabilirmiyin

  1. Staj görüp Ustalık belgesi verdiler mi size? Normalde vermeleri lazım. Vermişlerse tabii ki açabilirsiniz.

   1. Slm.esimin cilt ve saç bakım uzmanlığı belgesi var.ustalik ve usta egiticiligi belgeleri bulunmakta.is yeri açmak istedik.guzellik salonu açabilirsin dedi vergi dairesi.basit usulde olmuyormuş.kuafor ler basit usul oluyormuş.kuafor acmamiz da uygun değil ruhsat vs vermeyiz derler.tek ağda yapmak ister.ne yapmak gerekir

    1. Şahıs şirketi kuracaksınız, basit usül olmuyorsa şahıs şirketi üzerinden devam edeceksiniz. Maliyet olarak pek bir farkı yok.

 8. Merhaba ben Antalya Manavgat ta ağda salonu açtım sm ne çıraklık Eğitim ne de başka bir yer bana hangi ustalık lazım kuaför mü cilt bakımı ve güzellik uzmanlığı mı söyleyemiyor benim kuaför kalfalık ve Halk Eğitim güzellik uzmanlığı belgem var sadece maliyeden levha aldım diğerleri muamma da kaldı

 9. Selam Şaziye hanım Halk eğitimden güzellik uzmanlığı belgesini aldıysa çıraklık eğitime gidip önce kalfalık belgesi alacaksın. Sonra da 5 yıl sonra ustalı. Güzellik uzmanlığı usta belgesi ile bu işi yapabilirsin. Ama kalfalığı alsan da sana bir şey demezler.

 10. Merhaba eşim kız meslek lisesinin güzellik ve saç bakım hizmetleri bölümü mezunu. Ağda salonu açmak istiyoruz. Okul döneminde güzellik merkezlerinde staj yaptı. Bu belge yeterli olur mu

  1. Seyhun bey merhabalar. Zaten kız meslek lisesi güzellik mezunuysa ve staj yaptıysa ustalık belgesi almış olması gerekir. Evet bu yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir