Tüm Saç Renkleri

Sürekli Siyah Renge Boyanan Saçı Açma

Sevdiklerinizle Paylaşın

sac_acma

Hanımlar merhaba, Bu konumuzda doğal siyah saçlardan değil ( boyanmamış), siyah saç rengi ile sürekli boyanan bir saçı açma işleminden bahsedeceğim.

Eğer saçlarınızı sürekli siyah saça boyuyor iseniz ve artık açık tonlarda saçlarınızı boyamak istiyor iseniz bunu saçlarınızı yıpratmadan zamana yayarak yapmanız gerekmektedir. Zira Boyalı siyah saçlar açılması en zor olan işlemlerdendir.

Siyah saçlara boyanmış saçlar  Bir defa da sadece belli tonlara kadar açılabilir ve saçlarınızı en fazla koyu çikolata, kızıl, bakır kahve, kahve, kestane tonlarına döndürebilirsiniz.

Ayrıca; Saçlarınızın, sağlıklı, daha önce açıcı kullanılmamış olması, röfle yaptırmamış olmanız önemlidir, zira saç işlemi yaptıktan sonra bu saçlar lastikleşir, uzar ve kopar.

Oryal ile 40 vl Oksidan kullanarak saçlarınızı açma işlemi yapabilirsiniz.

Karışımın nasıl kullanacağını (oryal ile saç açma işleminde adım adım anlattık)

Karışımı hazırladıktan sonra, Karışım boyalı olan alana saç diplerinden 1 cm geriden başlayarak hızlıca sürülmesi gerekmektedir. Bu işlemleri yaparken

saç boyama işlemi konumuza lütfen göz atınız.

Karışım sürüldükten sonra saçlarınızı kalın dişli saç tarağı ile tarayınız ve karışımın tüm saça aynı şekilde ve miktarda yedirildiğine emin olunuz.

 

Burada çok önemli bir nokta var, Siyah boyalı saça karışım uygulanırken saçı komple yapıştırmamak gerekir. Saçlar tutam tutam ayrı ayrı tutularak sürülür.

Eğer saç dipleri de siyaha boyandı ise ilk işlem yapıldıktan 20 dk sonra diplere de açıcı sürülür. Eğer diplerde boya yok ise 35 dakika sonra açıcıyı sürmeniz yeterlidir.

Dipler ile saç uçları aynı renk olduğu zaman şampuan ile saçlarınızı yıkayınız.

NOT: Eğer saçlarınız zor açılıyor ise ilk açma işleminden 15 dakika sonra tekrar karışım sürebilirsiniz. Ancak diplere açıcının değmemesi çok önemli. yaklaşık toplamda 45 dk bekledikten sonra işlemi sonlandırınız.

Bu arada saçlarınızı kontrol edebilirsiniz. İstediğiniz tonlar oluştu ise ki bu işlemde saçlarınız kendi saçınıza bağlı olarak, çukulata kahve yada kestane tonlarına doğru açılır işlemi sonlandırabilirsiniz.

Ardından saçlarınızı küllü tonlara boyarsanız içindeki kızıl renkler var ise kızıllıkları da kapatır. 6.1 kahve yada 7.1 kumral gibi.

Sorularınız var ise yorum kısmında sorabilirsiniz.

admin

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

6 thoughts on “Sürekli Siyah Renge Boyanan Saçı Açma

  1. kendi sacımın rengi siyah cıt cıt kullanıyorum aldıgımda karameldi siyaha boyadım simdi ise cıt cıtlarıma bal kahve ombre yapmak istiyorum nasıl elde ederim

    1. 2 ton kadar saçlarınzı açtıktan sonra L’Oreal İnoa 5.60 saç boyasına boyarsanız istediğiniz saç rengini elde edersiniz. Tabii saçınız açıldığında kahverengi olmalı.

  2. mrb benim saclarimda siyahti ve palettenin 7 tona kadar acan bir urunu vardi saclarim suan kizil sogankabugu gibi bir renk oldu sonrasinda kullu kumrala boyadim kizilligini biraz olsun aldi fakat istedigim renk bu degil sacimi biraz daha acmam icin hangi renkte devam etmeliyim sizce tesekkuer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir