Tüm Saç Renkleri

Oryal İle Saç Açma

Sevdiklerinizle Paylaşın

oryal-sac-acma

Oryal yada başka bir tabir ile Oriel Bir toz açıcıdır.

Markaları : Schwarzkopf Igora, Wellove paris, Decole, Morfose, Loreal, GoldWell Silk Lift, MATRIX Light Master, ORGANİC,  BIOLOGIST

Fiyatları değişmek ile birlikte 5 tl ile 180 tl arasında değişen ürünler vardır. Bazı ürünlerde Amonyak vardır, ( Amonyak bildiğiniz gibi çamaşır suyunda da var) daha hızlı ve 1 kerede saçı açar. Diğerlerinin açma gücü daha zayıftır. Kokusu kötüdür ve uygulama yaptıktan sonra 3-4 gün üzerinize sinebilir.

Oryal toz açıcı iki renktedir.  Mavi ve Beyaz. Kuaförler genellikle mavi renk de daha iyi sonuç aldıklarını belirtir. İlgili yazıyı okuyabilirsiniz.

Toz açıcı ile birlikte Oksidan kullanmalısınız.

Oksidan ise krem şeklindedir. Dereceleri

%6 lık oksidan 20 volüm’dür

%9’luk oksidan 30 volüm’dür

%12’lik oksidan 40 volüm’dür

40 Volümden yukarısı yoktur.

%6’lık Oksidan yani 20 vl saçlarınızı 2 ton açar

%9’luk oksidan yani 30 vl saçlarınızı 3 4 ton arası açar

%12’lik oksidan yani 40 vl Saçlarınızı 5-6 ton arası kadar açar

saç açma işleminde en fazla 7 tona kadar saçlarınızı açabilirsiniz. Bazu uygulamalarda iki kere vl uygulaması yapılır.

Oryal ile Saç açma işleminde KARIŞIM NASIL YAPILIR

Plastik bir kaba, Tercihen 2-3 kemek kaşığı oryal (açıcı toz) Dökülür. İçine 1 çay bardağı oksidan ( Belirlediğiniz ölçüde yani %kaçlık kullanacaksanız) Konulur. Saçlara sürüldükten sonra daha kolay saçlarda taranması ve yedirilmesi için zeytinyağı ( 1 yemek kaşığı) İlave edilir. Bu karışım birine tamamen karışacak kıvama gelene kadar karıştırılır.

Kaç dakika saçlarınızı bekletmelisiniz?

Ortalama 20-25 dk maksimum 35 dk.  Ne kadar çok bekletirseniz saçlarınızın yanma ve kopma ihtimali  o kadar  artar.

 

 

admin

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

Latest posts by admin (see all)

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

39 thoughts on “Oryal İle Saç Açma

  1. Merhaba saçlarım ombre li dipleri kullu kumraldan açığa doğru geliyor ama ben üst taraflarınada biraz açık ton istiyorum ışıltı gibi yani ve bunun için bnm oryal le 30 luk oksidanla ara ara açma işlemi yapsam acaba olurmu

  2. Merhaba saçlarım sarı üzerine tarcin bakir ile boyadim tam olarak tuttu şimdi akmış bir halde sarı bakir karamel arası bir renk saçımı tülin şahin ve jenefir lopez sac rengi ilan sarılı açık kahve tonu yapmak için ne yapmam gerekir acaba?teşekkürler

    1. merhaba tam olarak istediğiniz saç renginin fotoğrafının altına yazarsanız daha mantıklı olur. Burada farazi olarak size tavsiyede bulunmak istemem.

  3. Merhabalar benim saçım koyu sarı uçları daha açık platin ben bunu ombreye çevirmek istiyorum ama saçımın orta kısımlarınıda platine geçirmek istiyorum öncesinde morfose toz açıcı sipariş ettim korkum 20 bölümlük koysam çok yıpratırmı bir de morfose toz açıcı nasıl bir ürün kalite açısından ?

    1. merhabalar, anladığım kadarıyla daha önce saçlarınızı daha önce açtırmışsınız kendiniz mi açtırdınız bu çok önemli. Toz açıcılar genellikle profesyonel kullanım içindir yani kuaförle kullanır. Daha önce hiç açmadıysanız saçınızı tavsiye etmiyorum. Ayrıca tüm toz açıcılar hemen hemen kimyasal olarak aynıdır. Ama kaliteli bir marka olduğunu söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir