Tüm Saç Renkleri
peçetelerbaskılı peçete

Erkek ile Kadın Arasında Yaş Farkı

older-woman-younger-man

Bu konuyu okuduğunuza göre arasında yaş farkı olan bir ilişki ya yaşıyorsunuz yada ilişkinin başlangıç evresindesiniz.

Erkek ile Kadın arasında ki yaş farkı cinsiyete göre toplumsal algıda farklılıklar gösterir.

Kurabiye Fincan

Erkek kadından oldukça yaşlı olduğunda ( 10 ve üzeri yaşlardan bahsediyoruz) dışarıdaki algıda insanlar için rahatsızlık yaratmasa da bu kadın daha yaşlı olduğunda adeta konuşulacak en ilginç konular arasına girmekte.

Tamamen sağlıklı bir ilişki yaşamak konu ise arada 5 yaş fark olması erkeğin daha yaşlı olması durumunda sorun yaratmayacaktır.

Ancak kadın erkekten 5 yaş kadar yaşlı ise bu ilişkide ileri ki yıllarda özellikle erkeğin bakış açısı ve tavırlarındaki değişiklik nedeni ile sorunlar oluşabilir.

Kadın daha yaşlı olduğunda 2-3 yaş gibi farklar çok sorun teşkil etmez ve çok sorun yaşamam ihtimali yüksektir. Ancak burada kadının kendisine normalinden daha fazla dikkat etmesi her daim bakımlı olması ve erkek arkadaşına ayak uydurması şarttır.

Erkekler daha geç olgunlaştığı ve kadınlardan özellikle 40 ile 60 yaş arasında daha dinç durduklarından aradaki 3-6 yaş arasındaki farklılıklar çok önemli olmayabilir.

 

Özetlemek gerekir isek yaş farkı cinsiyete göre farklı algılanmakta en ideal yaş farkı erkek büyük olursa 3-6 yaş arası kadın yaşlı olursa 1-3 yaş arasındadır.  10 ve üstü yaş farkları ileride mutlaka sorun yaşatır.

Aşağıdaki linklerden ünlü çiftler ve yaş farklarını inceleyebilirsiniz.

Yaşlı erkek genç kadın ünlüler sevgililer

Yaşlı kadın-genç erkek ünlülerin evlilikleri

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5666 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara