Tüm Saç Renkleri


diş beyazlatma yöntemleri

Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

  • Gözleriniz birbirine yakınsa, ilgiyi göz kuyruğuna çekmelisiniz. Maskarayı sadece gözün kuyruk kısmına çekebilir ve göz pınarlarının olduğu kısma açık tonda farlar uygulayabilirsiniz. Eyeliner kullanıyorsanız, eyeliner’ı göz pınarlarından değil, göz kapağının ortasından göz kuyruğuna doğru çekmelisiniz.
  • Gözleriniz arasındaki mesafe fazlaysa, ilgiyi göz pınarlarına doğru çekmelisiniz. Eyeliner ya da göz kalemini göz pınarlarından başlayacak şekilde çekin. Burnun baş kısmına koyu renkli fondoten uygulayarak gözler arasındaki mesafenin daha az görünmesini sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinize bol bol rimel kullanmanızı da tavsiye ederim.
  • Küçük gözleriniz varsa, koyu renkli farlardan kaçınmalısınız. Koyu renkli göz makyajı, gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir. Açık renkli (tercihen beyaz) göz kalemini göz kapağınızın içlerine doğru uygularsanız gözleriniz daha büyük görünür. Maskarayı bu tip gözler için de bol bol uygulayabilirsiniz.
  •  Çıkık görünen gözleriniz varsa, gölgelendirmeli göz makyajı yapmalısınız. Koyu renk ile başlayan far tonunuz, kaşa doğru açık renk almalı. Gölgelendirme uygulamadan yapacağınız göz makyajı gözlerinizi basık gösterecektir.
  • Çukur gözleriniz varsa, eyeliner ya da kalem uygularken ince bir çizgi elde etmelisiniz. Maskarayı üst göz kapağına yoğun, alt göz kapağına hafif bir şekilde uygulayın. Hafif tonda bir far seçerek, çukurun yarısına kadar bu rengi kullanın.

12710df4aae471d8004745bb07460699

cb4eeb9404d1589f2eab32c0ee4133f2

 eb09d128305b5e125682134b4e10b406

Yazar Hakkında
Toplam 3467 yazı
Naz Kaya
Naz Kaya
Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;
Şunlar da ilginizi çekebilir
Famodin Nedir? Muadili ve Yan Etkileri
Kadınlarda Yüz Tipi Belirleme Yöntemleri
Tonik Nedir? Ne İşe Yarar? Hangi Cilt Tipleri İçin Uygundur?
Evde Pedikür Nasıl Yapılır?

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara